Janusz Kowalski o wyższości makaronu polskiego nad włoskim

Janusz Kowalski poszedł o krok za daleko. Chce uczyć Włochów, jak robić makaron

Źródło zdjęć: © Twitter
Maja Kozłowska,
04.10.2023 14:45

Janusz Kowalski z Suwerennej Polski jest znany ze swoich kontrowersyjnych opinii oraz agresywnych wystąpień. Po szczuciu na mniejszość niemiecką, zabrał się za nagonkę na włoski makaron.

Wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski ma sporo za uszami. Mowa oczywiście o kontrowersyjnych opiniach, nieakceptowanych społecznie zachowaniach czy też dziwnych fiksacjach.

Rozstrzał działań posła Suwerennej Polski jest naprawdę szeroki. Od zastanawiającej krytyki Ralpha Kaminskiego przez najazd na społeczność LGBT w najróżniejszych formach (utrudnianie życia dyrektorom placówek, które uzyskały miano Szkoły Przyjaznej LGBT czy personalne podjazdy do Roberta Biedronia i Krzysztofa Śmiszka przy okazji ich ślubu) do obsesji na punkcie Donalda Tuska. Buty Donalda, marsz Donalda - lista tweetów produkowanych przez Janusza Kowalskiego na temat lidera KO dosłownie nie ma końca.

Niedawno poseł miał uliczne starcie z reprezentantką mniejszości niemieckiej, którą publicznie lżył, wyganiał z Polski i żądał od niej reparacji. Niemcy to jednak niejedyny naród, na który Janusz Kowalski okazał się cięty.

Janusz Kowalski rozprawia o wyższości polskiego makaronu nad włoskim

Czy tweet Janusza Kowalskiego oznacza otwartą wojnę z Włochami? Aż tak, to nie. Skoro makaron z truskawkami nie pogorszył naszych stosunków, możemy czuć się stosunkowo bezpiecznie.

Jednakże porównywanie makaronów z Polski i Włoch, po czym wywyższanie tego pierwszego nad drugim jest co najmniej tak samo absurdalne, śmieszne, jak i całkowicie niepotrzebne. Janusz Kowalski wydaje się za to z siebie całkowicie dumny.

trwa ładowanie posta...

Janusz Kowalski obraża włoską kuchnię

Komentujący wpis twierdzą, że Kowalski "nawet pszenicy nie rozpoznaje". Makaron bez dodatku jajek to z kolei prosty wybór dla wegan - większa dostępność produktu jest zdecydowanie na plus. Czas gotowania? O jakiej różnicy mówimy? Dla leniwych są makarony express gotujące się w 3 minuty. Smakują co prawda (moim zdaniem) jak rozgotowana klucha, ale jeżeli czas jest priorytetem...

Co do preferencji Polaków, czy można prosić źródło? W tym momencie jest to Instytut Badań z Wiadomo Czego. Pozwolę sobie również przytoczyć dowód anegdotyczny: jak najbardziej jestem Polakiem, ale wolę włoski makaron. Twardy. Gotowany al dente.

Skoro już tak gdybamy, to warto wspomnieć o naczelnym studenckim obiedzie obok ryżu, kurczaka i warzy na patelnię. Makaron z pesto who? Wydaje mi się, że poseł Kowalski nie uwzględnił tego dania w analizie. Jego albo studentów.

Janusz Kowalski w istocie wytoczył ciężką artylerię. Jego argumenty są nie do przeskoczenia. Idąc tropem rozumowania posła, możemy stwierdzić, że polska pizza bije włoską na głowę. Piecze się w niższej temperaturze, każdy piekarnik da jej radę.

Osobiście uważam, że za głoszenie tak skandalicznych słów Janusz Kowalski powinien otrzymać dożywotniego bana na włoską kuchnię. Innych rozwiązań nie widzę.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 12
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
ńpn,zgłoś
Ten januż to taki mędrzec zna się na wszystkim-powinien startować na prezydęta-bo jego miłość do bliżniego i obrona kościoła -w pełni go do tego upoważnia aby zondził Polskom.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zorza,zgłoś
Ale odleciał 😂😂😂
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Gajowy,zgłoś
Janusz 🤣 powinien wziąć udział w debacie TVP.
Odpowiedz
9Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 4