Janusz Kowalski uderza w buty Donalda Tuska

Kowalski zazdrości Tuskowi? "Stać go na buty za 3 tys. zł"

Źródło zdjęć: © MATEUSZ SLODKOWSKI / Forum
Konrad SiwikKonrad Siwik,28.09.2023 11:00

Pewien aforysta stwierdził niegdyś: "dla niektórych najważniejsze są obecnie: but, humor i obczyzna". I o ile w butach będących przedmiotem sporu chodzi Donald Tusk, o tyle są one wyjątkowo ważne dla Janusza Kowalskiego.

Poseł Suwerennej Polski Janusz Kowalski znów zajmuje się sprawami największej wagi. Polityk uznał, że nagonka na buty Donalda Tuska to świetny sposób, by ujawnił swój majątek. Przypomnijmy, że jeszcze pod koniec czerwca "Wiadomości" TVP poświęciły butom lidera KO specjalny materiał w głównym wydaniu programu.

trwa ładowanie posta...

"Buty można kupić, wziąć z kontenera PCK albo ukraść w pociągu. Zależy, czy jesteś z Platformy, czy z PiS" - skomentował wówczas krótko na X Donald Tusk.

trwa ładowanie posta...

Kowalski wytyka Tuskowi buty za 3 tys. zł

Temat butów Donalda Tuska powrócił jak bumerang za sprawą Janusza Kowalskiego, który najwyraźniej nie może zdzierżyć, że lider KO ma lepszą stylówkę od niego.

"Donald Tusk nosi buty za 3000 zł, a nie chce ujawnić swojego majątku. Czego się boi?" - napisał na X Kowalski.

Do tego dołączył nagrania, na którym wzywa Donalda Tuska do ujawnienia majątku, wytykając mu drogie buty.

- Niech Donald Tusk ujawni swój majątek. Wiemy, że stać go na buty za 3 tys. zł. Takich butów nie nosi nikt tutaj w Lublinie ani nikt w województwie lubelskim, a tym bardziej rolnicy. Niech Donald Tusk ujawni swój majątek. Czego się boi, czego się boi? - dopytywał Kowalski.

trwa ładowanie posta...

Gwoli ścisłości, odnosząc się do rolników wspomnianych przez Kowalskiego, ci reprezentowani przez lidera Agrounii Michała Kołodziejczyka stoją po stronie KO. Natomiast już w czerwcu wielu komentujących zauważyło, że drogie ubrania zakładają też gwiazdy publicystyki TVP i politycy partii rządzącej.

Wpis Kowalskiego nie doświadczył zbyt wielu słów uznania. Wielu za to skrytykowało jego materiał.

"A Pan masz też z kontenerów, jak Zalewska? Bo zdaje się, że kilka baniek za lojalność w kilka lat na konto wpadło? Może pomóc trzeba?"; "Ależ Ty będziesz miał ciężkie życie po wyborach"; "Jak się nie ma czego przyczepić, to się butów czepia. Ależ trzeba być cienkim w uszach, żeby tak żałośnie się kompromitować. Z tym poziomem nie macie szans doskoczyć do Tuska"; "Tusk nosi buty za 3 tysiące złotych, a Morawiecki z żoną przerzucają między sobą domy i działki za 120 MILIONÓW złotych. Widzisz różnicę, Janusz? Czy będziesz dalej pluł jadem?" - to tylko część z najpopularniejszych komentarzy.

Na koniec dodamy, że kiedy pochodzący z Opolszczyzny Kowalski zasiadał m.in. w zarządzie PGNiG i radzie nadzorczej KGHM, zarobił ok. 2,5 mln zł.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 74
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 7
  • emoji kupka - liczba głosów: 30
Buciara,zgłoś
Szkoda mu bo on on ma fatalne!!!!
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Buciara,zgłoś
Szkoda mu bo on on ma fatalne!!!!
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Jurek,zgłoś
Ballada o Januszku...😅
Odpowiedz
4Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 37