Janusz Kowalski sprzeciwia się LGBTQ+ w szkołach

Kolejne ataki na szkoły przyjazne LGBTQ+. Aktywiści zapowiadają odwet

Źródło zdjęć: © Canva, Forum
Konrad SiwikKonrad Siwik,10.08.2023 19:00

Fundacja GrowSPACE zapowiedziała odpowiedź na ataki wiceministra Janusza Kowalskiego na szkoły przyjazne LGBTQ+. Jest to efekt listu wysłanego przez posła do dyrektorów opolskich szkół, w którym wzywa do "ochrony dzieci przed szkodliwą ideologią gender".

Wiceminister rolnictwa i poseł Suwerennej Polski Janusz Kowalski w środę 9 sierpnia poinformował na Facebooku, że wysłał "list do wszystkich dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa opolskiego z apelem o ochronę dzieci przed szkodliwą ideologią gender".

Janusz Kowalski uderza w szkoły przyjazne LGBTQ+

Kowalski argumentował, że "szkoła ma uczyć dzieci, a nie je indoktrynować". Jego zdaniem uczniowie przyjaznego LGBTQ+ I LO w Kędzierzynie-Koźlu poddawani są "otwartej genderowej indoktrynacji". Wiceminister twierdzi, że "dzieciom w niektórych szkołach miesza się w głowach", a zamiast nauki otrzymują "seksualizację i genderową propagandę".

Nazywanie edukacji seksualnej "indoktrynacją" jest szczególnie nie na miejscu, biorąc pod uwagę, jak duże znaczenie ma choćby religia w szkołach dla polityków Suwerennej Polski i PiS. To również oni okazywali szczególne niezrozumienie dla osób LGBTQ+.

trwa ładowanie posta...

Na tym jednak nie koniec dyskryminacji osób LGBTQ+ w wykonaniu polityka. W dalszej części skandalicznego wpisu porównał transpłciowość czy niebinarność do zaburzeń psychicznych.

"To oczywiste zagrożenie dla psychiki dzieci, które pod wpływem niebezpiecznej ideologii mogą zacząć eksperymentować ze swoją seksualnością i nagle pod wpływem tęczowej ideologii dezaprobować swoją biologiczną płeć. A to pierwszy krok do zaburzeń psychicznych, które skończyć się mogą samookaleczeniami czy w skrajnych przypadkach próbami samobójczymi dzieci" - pisze Kowalski.

Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+ zapowiada odwet

Fundacja GrowSPACE, odpowiedzialna za Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+, nie zamierza pozostawić tej sprawy bez riposty. Dominik Kuc, członek fundacji i inicjator rankingu w wiadomości nadesłanej do naszej redakcji zapowiedział konferencję prasową, podczas której poznamy odpowiedź na wpis Kowalskiego.

"W związku z atakami Wiceministra Janusza Kowalskiego na szkoły przyjazne LGBTQ+ w województwie opolskim, zorganizowana zostanie konferencja prasowa Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ z odpowiedzią na wpisy polityka" - czytamy w wiadomości nadesłanej do naszej redakcji przez inicjatora rankingu Dominika Kuca.

"Janusz Kowalski wysyła dyrektorom z województwa opolskiego ‘apel o ochronę dzieci przed szkodliwą ideologią gender’. Nie możemy pozwolić na szerzenie mowy nienawiści oraz szkodliwą kampanię wyborczą w szkołach. Dlatego wezwiemy opolskiego kuratora oświaty do reakcji na polityczną próbę wpłynięcia na szkoły" - zapowiada aktywista.

Konferencja prasowa odbędzie się 11 sierpnia 2023 r. o godzinie 11:00 pod Opolskim Kuratorium Oświaty [ul. Piastowska 14, 45-081 Opole]. Podczas wydarzenia głos zabiorą organizatorzy Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ w tym m.in. aktywiści Dominik Kuc i Gabriela Gładyszewska.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
#Daro,zgłoś
Można go nie tolerować ale akurat w tym temacie ma rację.
Odpowiedz
2Zgadzam się1Nie zgadzam się
Wp26,zgłoś
A czy Pan nie jest czasami wiceministrem rolnictwa to niech się Pan zajmie swoim resortem i proszę iść do lekarza bo to co Pan robi jest chore i tyle.
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się
ooo,,zgłoś
a to proszę mi powiedzieć, panie kowalski, co w takim razie robi się w szkołach na lekcjach religii??? Przekazuje wiedzę??? Czy może indoktrynuje?
Odpowiedz
2Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 5