Europejczycy mają problem z alkoholem? WHO wydało niepokojący raport
Światowa Organizacja Zdrowia bije na alarm. Badacze przyjrzeli się kwestii spożywania alkoholu wśród mieszkańców wszystkich kontynentów. Okazuje się, że na całym świecie Europejczycy piją najwięcej napojów z procentami.
Wino do obiadu, drink po pracy, weekendowe relaksowanie się ze szklanką czegoś mocniejszego, nalewki na zdrowie, piwo przy okazji wydarzeń kulturalnych. Kultura spożywania alkoholu na całym świecie stale rośnie w siłę. Dla wielu osób picie procentów jest tak samo naturalne, jak jedzenie, praca czy spanie. Stale wynajdujemy sobie okazję na to, żeby wypić coś mocniejszego. Nagradzamy się za sukcesy i zapijamy porażki. Problem jest poważny, co wielokrotnie podkreślają specjaliści do spraw uzależnień i zdrowia.
Podobne
- Producenci niszczą uprawy wina. Powodem jest generacja Z?
- Spowalnia picie alkoholu. Specjalny kufel sprawi, że nie wyzerujesz browara
- Były alkotubki, są alkolody. Łatwo je pomylić z "normalnymi"
- Saszetki z wódką na celowniku marszałka? Politycy ruszają na wojnę
- Izraelscy dilerzy mają problem. Nikt nie chce dostarczać im narkotyków
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
ZETKACPER: CHCĘ ZOSTAĆ POLITYKIEM!
Światowa Organizacja Zdrowia bije na alarm
Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała raport pod tytułem "Globalny raport o stanie zdrowia i leczeniu zaburzeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych". Dokument liczący 334 strony przygląda się kwestii spożywania alkoholu na całym świecie. WHO alarmuje: Europejczycy piją najwięcej napojów procentowych.
Naukowcy WHO stwierdzili, że jeden mężczyzna zamieszkujący Europę wypija średnio 14,9 litra spirytusu rocznie. Kobiety wypijają jedynie cztery litry rocznie. Statystycznie rzecz biorąc każdy Europejczyk wypija w ciągu roku 9,2 litra spirytusu. Raport WHO alarmuje: "Alkohol jest w Europie jedną z najczęstszych przyczyn śmierci". Szacuje się, że procenty powodują około 800 tys. zgonów rocznie. Naukowcy stwierdzili, że około 5,9 proc. Europejczyków jest uzależnione od alkoholu.
Przedstawiciel WHO doktor Gauden Galea powiedział w czasie konferencji podsumowującej wyniki raportu: - Region europejski dzierży niesławny rekord najwyższego poziomu konsumpcji alkoholu i boryka się z wynikającymi bezpośrednio z tego konsekwencjami.
Na drugim miejscu raportu znajdują się Amerykanie
Raport informuje, że drugie miejsce w niechlubnym rankingu zajmują mieszkańcy Ameryki Północnej i Południowej. Amerykanie, Kanadyjczycy i Latynosi wypijają średnio 7,5 litra spirytusu rocznie.
Źródło: Światowa Organizacja Zdrowia
Popularne
- Rozwój PSZOK-ów dzięki funduszom unijnym
- Poznaj Polskę na dwóch kołach
- Liam Payne wiecznie żywy. Znów usłyszymy jego głos
- Marcin Dubiel próbuje wrócić do internetu. Kolejny epic fail
- Kamil z Ameryki w akcji. Koszulki #freebudda wspierają Strefę 77
- Wojtek Gola na streamie u Jelly Frucika. Było piekielnie gorąco
- Młodzi na rynku pracy w Unii Europejskiej
- Rok po wybuchu Pandora Gate. Co dalej z ekstradycją Stuu?
- Fundusze unijne a problemy szkół