Kaja Godek o tym, co jest gorsze od wojny

Czy jest coś gorszego od wojny? Kaja Godek nie ma wątpliwości

Źródło zdjęć: © Instagram - Kaja Godek / Instagram
Natalia Witulska,
15.04.2024 12:30

W czwartek 11 kwietnia w Sejmie odbyła się debata dotycząca aborcji. Dzień później głosowano nad proponowanymi projektami. Wszystkie cztery trafiły do komisji nadzwyczajnej. Skomentowała to aktywistka pro life Kaja Godek.

W piątek 12 kwietnia doszło do historycznej chwili w polskim Sejmie. Pierwszy lat od 1993 r., kiedy przyjęto tzw. kompromis aborcyjny, podczas głosowania nie odrzucono w pierwszym czytaniu projektów ustawy dotyczącej przerywania ciąży. Wszystkie trafiły do komisji nadzwyczajnej, gdzie będą trwały prace nad stworzeniem jednego pomysłu, który zostanie przedstawiony prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

Debata dotycząca aborcji była bardzo emocjonująca. Polityczki oraz politycy przerzucali się argumentami i kłócili się na temat przerywania ciąży. Nie udało się wypracować żadnego kompromisu. Nie powinno to nikogo dziwić. Światopogląd od zawsze dzieli ludzi. Nie zmienia to jednak faktu, że proponowane przez Lewicę, Koalicję Obywatelską oraz Trzecią Drogę projekty zostały przegłosowane. W mediach społecznościowych skomentowała to Kaja Godek.

NAJJJKA: "Ludzie zakładali się o moje dziewictwo"

Aborcja w Sejmie i komentarz Kai Godek na X

Gdy parlamentarzyści zdecydowali, że wszystkie cztery projekty nie zostaną odrzucone w pierwszym czytaniu, w internecie zawrzało. Najwięcej komentarzy pojawiało się ze strony osób, które sprzeciwiają się przerywaniu ciąży w każdym przypadku, nawet jeśli ta jest wynikiem czynu zabronionego, matce coś zagraża bądź płód ma wady letalne. Przegłosowane pomysły najbardziej kontrowersyjnie skomentowała Kaja Godek. W piątek 12 kwietnia stwierdziła, że nasz kraj dotknie wojna, jeśli nie sprzeciwimy się aborcji.

trwa ładowanie posta...

Na tym jednak Kaja Godek nie zaprzestała. Gdy w sobotę 13 kwietnia świat obiegły informacje, że Iran zaatakował Izrael, wiele osób się przeraziło. W mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się wpisy o nadchodzącej III wojnie światowej. Przywódcy największych państw komentowali niepokojące wydarzenia i nawoływali do pokoju. Działaczka antyaborcyjna problem możliwego międzynarodowego konfliktu sprowadziła do aborcji.

"Zamiast głupio się śmiać z tweeta o wojnie i aborcji, a kilka godzin później z przerażeniem pisać, że właśnie zaczęła się III WŚ, bo Iran strzelił w Izrael, po prostu bójcie się Boga i zacznijcie ratować dzieci przed aborcją. Najwyższa pora" - napisała Kaja Godek na platformie X.

Kaja Godek komentuje konflikt między Iranem a Izraelem
Kaja Godek komentuje konflikt między Iranem a Izraelem (Kaja Godek , X)

Komentarze pod wpisem Kai Godek

W komentarzach wiele osób wyśmiało podejście Kai Godek do konfliktu między Iranem a Izraelem. Sporo internautów napisało aktywistce, że to, że ona zdecydowała się urodzić dziecko z zespołem Downa, nie znaczy, że każda kobieta musi robić to samo. Inni zwracali uwagę na fakt, że nielogiczne jest łączenie możliwej III wojny światowej z tym, czy w Polsce można, czy nie można dokonywać aborcji.

Komentarze pod wpisem Kai Godek
Komentarze pod wpisem Kai Godek (Internauci , X)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 14
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 100
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 82