Chłopiec zachwycił internautów. Jest native speakerem w języku Gen Z?
Pewien chłopiec zachwycił wielu internautów. Wystąpił w programie stworzonym przez popularnego tiktokera. Nastolatek zaprezentował swój niecodzienny talent. Symultanicznie przetłumaczył kilka zdań na język Gen Z. Filmik z jego popisu umiejętności zdobywa milionowe wyświetlenia.
Język Gen Z to sposób komunikacji charakterystyczny dla pokolenia Z, czyli osób urodzonych między połową lat 90. a początkiem 2010 r. Wyróżnia się on specyficznymi słowami, zwrotami i skrótami, które często powstają i zyskują popularność dzięki mediom społecznościowym, takim jak TikTok, Instagram czy Twitter.
Podobne
Jedną z najbardziej rozpoznawalnych cech języka Gen Z jest używanie skrótów i akronimów. Popularne wyrażenia takie jak "rel" (relatable, czyli "zgadzam się z tobą"), "idk" (I don’t know, czyli "nie wiem") czy "sus" (suspicious, czyli "podejrzany") są na porządku dziennym w komunikacji młodych ludzi. Dużą rolę odgrywa także slang. Terminy takie jak "sigma" (osoba, która wzbudza szacunek innych i osiąga sukcesy), "stan" (oddany fan), "slay" (wyrażenie zachwytu) czy "simp" (osoba, która robi wszystko dla kogoś, kogo lubi) są powszechnie używane i odzwierciedlają sposób myślenia oraz wartości tej generacji.
Tiktoker szuka ulicznych talentów
Saif Shawaf to kanadyjski tiktoker. Mężczyzna zdobył ogromną popularność dzięki serii, w której poszukiwał ulicznych talentów. Zachęcał ludzi, aby zaprezentowali przed nim swoje niecodzienne umiejętności. Następnie influencer wygłaszał werdykt, czy występ zrobił na nim wrażenie, czy też nie. W programie bardzo często występowały dzieci. Niektóre bardzo przeżywały, gdy tiktoker wyznawał, że nie zrobiły na nim wrażenia.
Ten chłopiec zachwycił cały internet
Kolejnym uczestnikiem jego programu o nazwie "Talent on the street" był ok. 12-letni przedstawiciel generacji Z. Chłopiec zaprezentował niecodzienną umiejętność. Symultanicznie przetłumaczył kilka zdań na język, którym posługują się osoby urodzone pomiędzy 1995 r. a 2010 r. Nagranie zdobyło ponad 2 mln wyświetleń oraz blisko 240 tys. polubień. Wielu internautów nie może wyjść z podziwu, z jaką łatwością dziecko znajduje odpowiednie określenia charakterystyczne dla pokolenia Z.
Pierwsze zdanie, które miał przetłumaczyć to: "dzisiejsza pogoda jest wspaniała". Chłopiec bez chwili namysłu powiedział: "dzisiejsza pogoda nie jest Ohio". Następnie prowadzący program wymyślił kolejną frazę: "wyszedłem dziś z domu i chciałem spotkać się z moimi znajomymi, ale wszyscy byli zajęci". Przedstawiciel Gen Z szybko odpowiedział: "wyszedłem dzisiaj z domu dotknąć trawy, ale moi znajomi byli zbyt zajęci grindowaniem Fortnite'a". Na koniec zdanie: "byłem z moim znajomym na imprezie i on próbował zagadać do dziewczyny, ale ona nie była nim zainteresowana" przetłumaczył jako: "mój znajomy próbował zrizzować dziewczynę, ale ona nie czuła rizzu".
Popularne
- Wódka w saszetkach już w polskich sklepach. Zdjęcie obiegło sieć
- Jak działają policyjne "suszarki"? Influencer sprawdził ich potencjał
- Beyoncé i Jay-Z tracą obserwatorów. Ludzie wierzą w teorie spiskowe
- Budda ma ochronę? Influencer spowiada się u Żurnalisty
- Ohydne nagranie z backstage'u. Skolim broni Luxona
- Nastoletnia Julia popełniła samobójstwo. Jej oprawczyni nagrała "przeprosiny"
- Tiktoker utknął w korku. Wszystko przez Marsz Furasów
- Bracia Menendez wyjdą na wolność? Córka Erika przerywa milczenie
- Oddany fandom Julii Żugaj. Na czym polega fenomen dziewczyny?