Żółty pył dowodem na chemitrailsy? W Szurlandii bez zmian
Tiktoker pokazał, że magnes przyciąga żółty pył na karoserii samochodu. Według twórcy, to dowód, że samoloty opryskują planetę metalami ciężkimi. O co tak naprawdę chodzi?
Do nagrań powielających sensacyjne wiadomości w internecie należy podchodzić z rezerwą. Szczególnie wtedy, gdy autor podpisuje film hasztagami o treści: "#fakty", "#obudzsie", "#człowieku". Klip tiktokera o nicku @ntwcru zdobył ponad 400 tys. wyświetleń w dwa dni od publikacji. Co przedstawia nagranie? Wyssaną z palca teorię spiskową, według której ludzie są opryskiwani metalami ciężkimi.
Podobne
- TikTok banuje trend, który polega na okradaniu szkół z wyposażenia
- Tiktoker znalazł twarz Putina na średniowiecznym fresku pt. "Pogrzeb Szatana". Przypadek?
- Trzęsienie ziemi w Turcji. Teorie spiskowe zalały internet
- Nastolatki z USA szukają końca pandemii na TikToku, bo ich rodzice są antyszczepami
- Plaga zombie ogarnęła Chiny? Wielu uwierzyło w informację z TikToka
Tiktoker: Ludzie opryskiwani metalami ciężkimi
Na filmie widzimy, że tiktoker za pomocą żyletki zeskrobuje żółty pył z maski samochodu. Jak mówi, jest to sytuacja "po dwóch, trzech dniach oprysków". Mężczyzna przykłada do pyłu magnes neodymowy. Okazuje się, że pył reaguje na przyciąganie. Żółte drobinki przylegają do magnesu. Według tiktokera są to "metale ciężkie" z "oprysków". Czyli chemitrailsów.
Wystarczy wejść na konto tiktokera, aby dojść do wniosku, że jest wyznawcą teorii spiskowych. Publikuje filmy o depopulacji ludzkości przez Billa Gatesa, satanistycznych rytuałach i globalistach. Biorąc to pod uwagę, trudno od niego wymagać umiejętności weryfikowania informacji i szukania odpowiedzi. Uznał, że wystarczy mu wiedza z filmów z żółtymi napisami.
Czym jest chemitrails?
Chemitrails to popularna teoria spiskowa. Jej zwolennicy wierzą, że smugi kondensacyjne powstające za lecącym samolotem to narzędzie tzw. inżynierii planetarnej lub tzw. programu geoinżynieryjnego. Teoria zakłada, że samoloty rozpylają toksyczne substancje na niebie, które kondensują się w chmury. Następnie na ziemię spada trujący deszcz, który powoduje choroby i zgony. W 2021 roku przed chemitrails ostrzegała Edyta Górniak.
Żółty pył na samochodach - wyjaśnienie zagadki
W 2018 roku Piotr Stanisławski, dziennikarz naukowy i technologiczny z portalu crazynauka.pl, wyjaśnił, czym jest żółty pył na samochodach.
Dziennikarz zbadał pył pod mikroskopem i oznajmił, że jest to pyłek sosny. Próbka pyłku, którą przebadał dziennikarz, nie reagowała na pole magnetyczne. Dlaczego? Wyjaśnił, że dużo zależy od miejsca zamieszkania. Jeśli autor nagrania mieszka w pobliżu ośrodków przemysłowych lub ruchliwej drogi, w powietrzu może unosić się pył ze startych hamulców lub zużytych maszyn. Takie zanieczyszczenia osiadają wraz z pyłkami roślin i będą przyciągane przez magnes.
Popularne
- Jelly Frucik zablokowany na TikToku. "Ryczę i jestem w rozsypce"
- Kim są "slavic dolls"? Śmiertelnie niebezpieczny trend na TikToku
- Quebonafide ogłosił finałowy koncert? "Będzie tłusto"
- Były Julii Żugaj szantażował jurorów "Tańca z gwiazdami"? Szalona teoria fanów
- Amerykanie nie umieją zrobić kisielu? Kolejna odsłona slavic trendu
- Jurorka "Tańca z gwiazdami" węszy romans? "Ja nie widzę tej relacji"
- Chłopak Seleny Gomez się nie myje? Prawda wyszła na jaw
- Agata Duda trenduje za granicą. Amerykanie w szoku
- Podgrzej pizzę na PlayStation 5. Pizza Hut prezentuje nietypowy gadżet