trendy
Mega Wyprzedaż Epic Games Store. Tego nie możecie ominąć
Żółty pył dowodem na chemitrailsy?

Żółty pył dowodem na chemitrailsy? W Szurlandii bez zmian

Źródło zdjęć: © Vibez / Canva, TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,07.08.2022 12:00

Tiktoker pokazał, że magnes przyciąga żółty pył na karoserii samochodu. Według twórcy, to dowód, że samoloty opryskują planetę metalami ciężkimi. O co tak naprawdę chodzi?

Do nagrań powielających sensacyjne wiadomości w internecie należy podchodzić z rezerwą. Szczególnie wtedy, gdy autor podpisuje film hasztagami o treści: "#fakty", "#obudzsie", "#człowieku". Klip tiktokera o nicku @ntwcru zdobył ponad 400 tys. wyświetleń w dwa dni od publikacji. Co przedstawia nagranie? Wyssaną z palca teorię spiskową, według której ludzie są opryskiwani metalami ciężkimi.

Tiktoker: Ludzie opryskiwani metalami ciężkimi

Na filmie widzimy, że tiktoker za pomocą żyletki zeskrobuje żółty pył z maski samochodu. Jak mówi, jest to sytuacja "po dwóch, trzech dniach oprysków". Mężczyzna przykłada do pyłu magnes neodymowy. Okazuje się, że pył reaguje na przyciąganie. Żółte drobinki przylegają do magnesu. Według tiktokera są to "metale ciężkie" z "oprysków". Czyli chemitrailsów.

Chemitrails?
Chemitrails? (TikTok)

Wystarczy wejść na konto tiktokera, aby dojść do wniosku, że jest wyznawcą teorii spiskowych. Publikuje filmy o depopulacji ludzkości przez Billa Gatesa, satanistycznych rytuałach i globalistach. Biorąc to pod uwagę, trudno od niego wymagać umiejętności weryfikowania informacji i szukania odpowiedzi. Uznał, że wystarczy mu wiedza z filmów z żółtymi napisami.

Czym jest chemitrails?

Chemitrails to popularna teoria spiskowa. Jej zwolennicy wierzą, że smugi kondensacyjne powstające za lecącym samolotem to narzędzie tzw. inżynierii planetarnej lub tzw. programu geoinżynieryjnego. Teoria zakłada, że samoloty rozpylają toksyczne substancje na niebie, które kondensują się w chmury. Następnie na ziemię spada trujący deszcz, który powoduje choroby i zgony. W 2021 roku przed chemitrails ostrzegała Edyta Górniak.

trwa ładowanie posta...

Żółty pył na samochodach - wyjaśnienie zagadki

W 2018 roku Piotr Stanisławski, dziennikarz naukowy i technologiczny z portalu crazynauka.pl, wyjaśnił, czym jest żółty pył na samochodach.

Dziennikarz zbadał pył pod mikroskopem i oznajmił, że jest to pyłek sosny. Próbka pyłku, którą przebadał dziennikarz, nie reagowała na pole magnetyczne. Dlaczego? Wyjaśnił, że dużo zależy od miejsca zamieszkania. Jeśli autor nagrania mieszka w pobliżu ośrodków przemysłowych lub ruchliwej drogi, w powietrzu może unosić się pył ze startych hamulców lub zużytych maszyn. Takie zanieczyszczenia osiadają wraz z pyłkami roślin i będą przyciągane przez magnes.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
Premiery gier w czerwcu 2023. Mrok, przemoc i "Diablo IV"