Bill Gates teoria spiskowa

Bill Gates debatuje z szurami. "Chipy w szczepionkach są BEZ SENSU"

Źródło zdjęć: © Wikipedia
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,22.05.2022 14:00

Założyciel Microsoftu wziął udział w sesji pytań i odpowiedzi w serwisie Reddit. Bill Gates ustosunkował się do teorii spiskowej, zgodnie z którą wywołał pandemię COVID-19, aby kontrolować populację planety. Miliarder nie dowierza, że niektórzy ludzie posądzają go o tak złowrogą intrygę.

Pandemia COVID-19, która rozpoczęła się w Wuhan w środkowych Chinach, przez ponad dwa lata uśmierciła ponad 6 mln ludzi na całym świecie. Łączna liczba zanotowanych przypadków zakażeń wirusem przekracza 520 mln. Od 2020 roku dysponujemy szczepionką przeciw COVID-19, która z dużym prawdopodobieństwem chroni przed zakażeniemzmniejsza ryzyko szerzenia się choroby.

Wiele osób zastosowało się do zaleceń ekspertów i przyjęło dawkę szczepionki, zabezpieczając tym samym siebie i bliskich przed wirusem. Niestety, dla negacjonistów nauki dowody na skuteczność szczepionki są niewystarczające. Powołując się na filmy z żółtymi napisami twierdzą, że pandemia COVID-19 to wielki spisek, za którym stoi założyciel Microsoftu, Bill Gates.

Według popularnej teorii spiskowej Bill Gates we współpracy z doradcą prezydenta USA Anthonym Faucim wywołał pandemię COVID-19. Następnie miliarder zaangażował się w popularyzację szczepień, ponieważ w szczepionkach miałyby się znajdować mikrochipy. Założyciel Microsoftu chciałby za ich pomocą kontrolować ludność na planecie.

Bill Gates odpowiada wyznawcom teorii spiskowych

19 maja miliarder wziął udział w sesji pytań i odpowiedzi na Reddicie. Nie mogło zabraknąć pytań o teorię spiskową i, co ciekawe, Bill Gates ustosunkował się do tej kwestii.

Już w 2015 roku wyrażałem obawy, że kiedyś wybuchnie pandemia i umrą dziesiątki milionów ludzi. Moja fundacja finansuje badania nad szczepionkami, aby ratować życie. Sam wydaję miliardy na szczepionki i rozpiera mnie duma, że w ciągu ostatnich 20 lat udało nam się zmniejszyć o połowę liczbę zgonów u dzieci poniżej 5. roku życia. Pomysł, że w szczepionkach są chipy nie ma sensu. Dlaczego miałbym chcieć poznać lokalizację ludzi? Co niby robię z tymi informacjami?

- Bill Gates
trwa ładowanie posta...

Jak to może wyglądać?

Wyobrażacie sobie tę scenę? Bill Gates nie może zasnąć, więc zakłada szlafrok, robi mleko z miodem, po czym schodzi do żelbetowego schronu na terenie swojej posiadłości nad jeziorem Washington. Odpala panel sterowania ludzkością i przejmuje kontrolę nad Januszem z Białogardu albo Grażyną z Lidzbarka Warmińskiego. Przez kilka godzin próbuje znaleźć w Polsce robotę z umową o pracę, ale nie jest w stanie, aż w końcu tak się męczy, że zasypia w fotelu. Tak na pewno było i jest, nie zmyślam.

Wielu osobom pewnie zrobiło się smutno, że Bill Gates zaprzeczył teorii spiskowej ze swoim udziałem. Antyszczepionkowcy i wyznawcy teorii spiskowych nie mogą już winić za swoje życiowe niepowodzenia 66-latka z drugiego końca świata. Okazuje się, że nikt ich nie kontroluje, gdy podejmują dzbaniaste decyzje XD

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 37