"Devious Lick Challenge"

TikTok banuje trend, który polega na okradaniu szkół z wyposażenia

Źródło zdjęć: © TikTok / TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,16.09.2021 12:39

"Devious Lick Challenge" to prawdopodobnie jeden z najgłupszych i najbardziej szkodliwych trendów na TikToku. Na szczęście platforma zakazała promowania postaw, które nakłaniają do popełniania przestępstwa.

Na początku września 2021 roku na TikToku zaczęły się pojawiać filmiki dotyczące wyzwania o niewinnie brzmiącej nazwie "Devious Lick Challenge". W rzeczywistości za udział w tym wyzwaniu może grozić areszt. Jest to bowiem trend, który polega na tym, aby wynieść (ukraść) ze swojej szkoły jakiś element wyposażenia tak, aby nauczyciel nie przyłapał złodzieja na gorącym uczynku.

"Devious Lick Challenge" spopularyzowali amerykańscy użytkownicy TikToka. W USA uczniowie zdolni byli zdolni okraść swoją szkołę z dozowników do mydła, plastikowych sztućców, kafelek. Niektórzy nie znali jednak umiaru i przywłaszczali sobie zlewy, drukarki i komputery. Co jest chyba najbardziej zaskakujące, uczniowie chwalili się swoimi "wyczynami" na TikToku.

TikTok banuje wyzwanie polegające na okradaniu szkół

W środę 15 września TikTok zakomunikował, że zakazuje treści związanych z "Devious Lick Challenge". Rzecznik serwisu stwierdził, że tego rodzaju content narusza wytyczne dla społeczności. W związku z tym TikToku będzie "usuwał te treści oraz przekierowywał z powiązanych z nimi hasztagów i wyników wyszukiwania do naszych wytycznych dla społeczności, aby zniechęcić do tego zachowania".

Oczekujemy, że nasza społeczność będzie bezpieczna i będzie tworzyła odpowiedzialne treści, ponieważ nie zezwalany na content, który promuje lub umożliwia działalność przestępczą.

- TikTok

Usuwanie "Devious Lick Challenge" przebiega powoli

Mimo zapewnień serwisu, że treści promujące okradanie szkół znikną z TikToka, w wynikach wyszukiwania wciąż można znaleźć wyniki związane z "Devious Lick Challenge". Są one jednak inaczej pozycjonowane - pod frazami "devious trend", "deviouslics". "the biggest licks of the school year".

Źródło: USA Today

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 3