Putin na średniowiecznym fresku

Tiktoker znalazł twarz Putina na średniowiecznym fresku pt. "Pogrzeb Szatana". Przypadek?

Źródło zdjęć: © Canva, TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,21.03.2022 17:00

Czyżby los Władimira Putina był znany od setek lat? Pewien tiktoker przeprowadził analizę fresku pochodzącego z XIV wieku. Bohaterem malowidła, rzekomo ukazującego pochówek diabła, jest osoba łudząco podobna do aktualnego przywódcy Rosji.

Władimir Putin rozpętał największą wojnę w Europie od 1945 roku, zamieniając życie milionów mieszkańców Ukrainy w piekło na ziemi. Nic dziwnego, że do przywódcy Rosji przylgnęły najgorsze epitety, wśród których "zbrodniarz wojenny" wydaje się być najłagodniejszym określeniem. Czy słusznie jest nazywać Putina "szatanem"? Pewien tiktoker twierdzi, że jak najbardziej.

Tiktoker @gordeev_max przeanalizował fragment fresku, który rzekomo pochodzi z XIV wieku i znajduje się w katedrze w Weronie. Na pierwszy rzut oka malowidło przedstawia grupę lekarzy, którzy odwiedzają leżącego w łóżku chorego. Pacjent jest okryty kołdrą w czarno-pomarańczowe pasy, a jeden z medyków trzyma w dłoni czarnego ptaka. Według tiktokera fresk nosi tytuł Pochówek Szatana.

Pochówek Szatana
Pochówek Szatana (TikTok)

Los Putina był znany od setek lat?

Tiktoker przedstawił teorię, zgodnie z którą fresk przedstawia przyszłość rosyjskiego przywódcy. Twórca wskazuje na kilka niepokojących szczegółów. Po pierwsze, twarz leżącego w łóżku chorego jest łudząco podobna do twarzy Władimira Putina.

Putin na średniowiecznym fresku?
Putin na średniowiecznym fresku? (TikTok)

Chory leży okryty kołdrą w czarno-pomarańczowe pasy. Są to kolory, które znajdują się na Wstędze Św. Jerzego - symbolu żołnierskiego męstwa w armii carskiej i armii ZSRR. Moda na noszenie wstęgi na nowo zapanowała wśród Rosjan po aneksji Krymu w 2014 roku (Ukraińcy drwią z kolorów wstęgi, porównując ją do stonki ziemniaczanej).

Putin na średniowiecznym fresku?
Putin na średniowiecznym fresku? (TikTok)

Ptak, który znajduje się w dłoni lekarza, jest nawiązaniem do rosyjskiego herbu. Aktualny herb Rosji, który obowiązuje od 1993 roku, przedstawia dwugłowego złotego orła z czarów Cesarstwa Wschodniorzymskiego. Kiedy władzę nad Imperium Rosyjskim sprawował car, herb przedstawiał czarnego orła.

Putin na średniowiecznym fresku?
Putin na średniowiecznym fresku? (TikTok)

Przypomnijmy, że tytuł fresku ma brzmieć Pochówek Szatana. Dla wielu osób na świecie, a w szczególności dla mieszkańców Ukrainy, Władimir Putin jest utożsamiany z wcielonym złem.

Udało wam się połączyć kropki?

trwa ładowanie posta...

Oczywiście do teorii należy podchodzić z dystansem. Wszyscy chcielibyśmy, aby Putin raczej prędzej niż później pożegnał się z tym światem, a wraz z nim upadł projekt imperialistycznej Rosji. Czy tak się stanie? W najbliższej przyszłości się o tym przekonamy. Tymczasem sprawdźcie, jaką przyszłość dla przywódcy Rosji przewidziały wróżki.

Źródło: TikTok

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 7
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 2