Warsztaty makijażu dla transpłciowych kobiet od Sephory i KPH. Co z mężczyznami?
Sephora i Kampania Przeciw Homofobii rusza z warsztatami makijażowymi dla transpłciowych kobiet. Internauci są podzieleni i zastanawiają się, czy to rzeczywiście inkluzywna i potrzebna inicjatywa?
O osobach transpłciowych wciąż w naszym kraju nie mówi się za dużo, więc nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, z jakimi problemami mogą się one zmagać. Tak, korekta płci w naszym kraju to piekło, ale na osoby LGBTQ+ w Polsce właściwie codziennie czeka wiele trudnych, codziennych sytuacji.
Podobne
- Samoidentyfikacja płci nigdy nie była tak prosta – Hiszpania z nowym prawem dla osób transpłciowych
- Pomoc „Na wyciągnięcie ręki” – nowa kampania KPH i Facebooka dla osób LGBT+
- Transpłciowa piłkarka wyrzucona z toalety w McDonald’s. Sprawdzali jakiej jest płci
- Aktywistka wypraszana z damskiej toalety. Dyskryminacja, o której się nie mówi
- #Jestem Przeciw Transfobii - akcja na Dzień Widzialności Osób Transpłciowych
Naprzeciw ich potrzebom wyszła właśnie Sephora. Razem z Kampanią Przeciw Homofobii marka przygotowała specjalne, darmowe warsztaty makijażowe dla wszystkich kobiet.
Warsztaty makijażu od Sephory i KPH
Sephora postanowiła zaprosić transpłciowe kobiety na darmowe warsztaty makijażu. Ich eksperci zadbają o profesjonalizm, a Kampania Przeciw Homofobii ma zagwarantować bezpieczeństwo i inkluzywność tak, by nikt podczas warsztatów nie poczuł się źle.
Jak możemy przeczytać na socialach KPH, warsztaty są skierowane do transpłciowych kobiet, które szukają w swoich makijażowych przygodach czegoś nowego lub dopiero odkrywają tę część kosmetycznego świata.
W warsztatach można uczestniczyć na dwóch poziomach: podstawowym i zaawansowanym. Jeśli nie uda wam się wziąć udział w wydarzeniach stacjonarnie, to zawsze możecie odbyć je online. Szczegółowe daty znajdziecie na stronie Sephory i KPH.
Czy tylko kobiety się malują?
Oczywiście, jak to bywa w przypadku takich kampanii, zdanie internautów jest podzielone. Część osób uważa, że akcja nie jest skierowana do wszystkich kobiet, bo skupia się tylko na transpłciowych kobietach, pomijając osoby z niepełnosprawnością czy osoby starsze.
Tutaj pojawia się też kontrargument, który sugeruje, że takie warsztaty dla cis kobiet są bardzo często organizowane, więc takie osoby mogą się na nie swobodnie wybrać. Inni z kolei zwracają uwagę na to, że dzięki temu transpłciowe dziewczyny mogą w swobodnych warunkach zająć się makijażem, bo w przeciwieństwie do cis osób od małego nie były wprowadzane w ten świat.
W tym trzeba się zgodzić. Rzeczywiście, kobiety transpłciowe nie zawsze mają ten makijażowy komfort, co cis kobiety. Trzeba się jednak zastanowić, czy np. takie warsztaty nie powinny być organizowane też np. dla mężczyzn? W końcu nie tylko kobiety się malują, prawda?
Mamy więc nadzieję, że w przyszłości Sephora rozszerzy swój warsztatowy zakres i zajmie się też innymi pomijanymi grupami. W końcu makijaż jest absolutnie dla każdego – warto o tym pamiętać.
Źródła: Twitter, Sephora, KPH
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- Koniec z wagarami? MEN chce walczyć z niską frekwencją
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos