Warsztaty makijażu dla osób transpłciowych

Warsztaty makijażu dla transpłciowych kobiet od Sephory i KPH. Co z mężczyznami?

Źródło zdjęć: © Instagram, KPH, Sephora, Twitter
Anna RusakAnna Rusak,06.05.2022 16:30

Sephora i Kampania Przeciw Homofobii rusza z warsztatami makijażowymi dla transpłciowych kobiet. Internauci są podzieleni i zastanawiają się, czy to rzeczywiście inkluzywna i potrzebna inicjatywa?

O osobach transpłciowych wciąż w naszym kraju nie mówi się za dużo, więc nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, z jakimi problemami mogą się one zmagać. Tak, korekta płci w naszym kraju to piekło, ale na osoby LGBTQ+ w Polsce właściwie codziennie czeka wiele trudnych, codziennych sytuacji.

Naprzeciw ich potrzebom wyszła właśnie Sephora. Razem z Kampanią Przeciw Homofobii marka przygotowała specjalne, darmowe warsztaty makijażowe dla wszystkich kobiet.

Warsztaty makijażu od Sephory i KPH

Sephora postanowiła zaprosić transpłciowe kobiety na darmowe warsztaty makijażu. Ich eksperci zadbają o profesjonalizm, a Kampania Przeciw Homofobii ma zagwarantować bezpieczeństwo i inkluzywność tak, by nikt podczas warsztatów nie poczuł się źle.

trwa ładowanie posta...

Jak możemy przeczytać na socialach KPH, warsztaty są skierowane do transpłciowych kobiet, które szukają w swoich makijażowych przygodach czegoś nowego lub dopiero odkrywają tę część kosmetycznego świata.

W warsztatach można uczestniczyć na dwóch poziomach: podstawowym i zaawansowanym. Jeśli nie uda wam się wziąć udział w wydarzeniach stacjonarnie, to zawsze możecie odbyć je online. Szczegółowe daty znajdziecie na stronie Sephory i KPH.

Czy tylko kobiety się malują?

Oczywiście, jak to bywa w przypadku takich kampanii, zdanie internautów jest podzielone. Część osób uważa, że akcja nie jest skierowana do wszystkich kobiet, bo skupia się tylko na transpłciowych kobietach, pomijając osoby z niepełnosprawnością czy osoby starsze.


Szkoda, że nie dla kobiet z niepełnosprawnością, z przewlekłymi chorobami, 60+, innymi słowy, dla najbardziej potrzebujących. No ale cóż, algorytmy marketingu korporacji nie są przyzwoite.

trwa ładowanie posta...

Tutaj pojawia się też kontrargument, który sugeruje, że takie warsztaty dla cis kobiet są bardzo często organizowane, więc takie osoby mogą się na nie swobodnie wybrać. Inni z kolei zwracają uwagę na to, że dzięki temu transpłciowe dziewczyny mogą w swobodnych warunkach zająć się makijażem, bo w przeciwieństwie do cis osób od małego nie były wprowadzane w ten świat.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

W tym trzeba się zgodzić. Rzeczywiście, kobiety transpłciowe nie zawsze mają ten makijażowy komfort, co cis kobiety. Trzeba się jednak zastanowić, czy np. takie warsztaty nie powinny być organizowane też np. dla mężczyzn? W końcu nie tylko kobiety się malują, prawda?

Mamy więc nadzieję, że w przyszłości Sephora rozszerzy swój warsztatowy zakres i zajmie się też innymi pomijanymi grupami. W końcu makijaż jest absolutnie dla każdego – warto o tym pamiętać.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródła: Twitter, Sephora, KPH

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Jaay,zgłoś
"transpłciowych kobiet"? To dziwny sposób na powiedzenie "mężczyzn"
Odpowiedz
0Zgadzam się4Nie zgadzam się