transpłciowa kobieta McDonald's

Transpłciowa piłkarka wyrzucona z toalety w McDonald’s. Sprawdzali jakiej jest płci

Źródło zdjęć: © Paula Griffin, twitter
Anna RusakAnna Rusak,19.10.2022 17:00

Transpłciowa kobieta nie najlepiej wspomina swoją wizytę w sieci McDonald’s. Ochroniarz restauracji wyrzucił ją z damskiej toalety. Postanowił sam sprawdzić i ocenić, jakiej jest płci. Jak zareagowała sieć?

Osoby transpłciowe niestety bardzo często spotykają się z dość nieprzyjemnymi sytuacjami. Ich płeć bywa podważana przez osoby przeciwne lub nieświadome, co objawia się np. transfobią czy misgenderowaniem osób trans.

Tak samo jest z ich zaimkami oraz imionami, o czym pisaliśmy już w kontekście Elliota Page’a i deadnamingu. Niedawno taka przykra i transfobiczna sytuacja spotkała transpłciową kobietę w restauracji sieci McDonald’s. Ochroniarz wyprosił ją z toalety dla kobiet.

Transpłciowa kobieta wyrzucona z toalety w McDonald’s

Paula Griffin ma 57 lat i jest brytyjską piłkarką nożną. Jest również transpłciową kobietą. W poniedziałek 17 października postanowiła zjeść coś w restauracji sieci McDonald's w Peckham w Londynie. Niestety niezbyt dobrze wspomina tę wizytę.

trwa ładowanie posta...

Gdy Paula weszła do damskiej toalety w restauracji McDonald’s ochroniarz wbiegł za nią i krzycząc kazał jej pokazać paszport. Najprawdopodobniej po to, by sprawdzić, czy - według danych w dokumentach - Griffin jest kobietą. Całą sytuację piłkarka opisała na Twitterze.

"Dziwny i ogromnie niepokojący incydent w lokalnym @McDonalds. Męski ochroniarz poszedł za mną do toalet, krzyknął coś, a potem zażądał, bym pokazała mu mój paszport, kiedy wyszłam. To przerażające, że czuł, że może zrobić to każdej kobiecie, która nie spełnia JEGO kobiecych kryteriów" - napisała na Twitterze Paula.

trwa ładowanie posta...

Sieć McDonald’s odpowiedziała na post transpłciowej kobiety i poprosiła, by w wiadomości prywatnej przesłała adres restauracji, datę i godzinę zamówienia, by mogli zająć się sprawą. Paula odpowiedziała, że już to zrobiła, jednak nie otrzymała od sieci żadnej odpowiedzi w tej sprawie.

trwa ładowanie posta...

Osoby transpłciowe w publicznych toaletach

O tym, jak powinniśmy traktować osoby transpłciowe w publicznych toaletach, mówiła jakiś czas temu aktorka Emma Watson. W wywiadzie zapytana przez dziennikarkę o to, co by zrobiła, gdyby do damskiej toalety weszła z nią transpłciowa kobieta, Watson powiedziała, że to przecież "też człowiek" i podkreśliła, że to oczywiście nie byłby dla niej żaden problem.

trwa ładowanie posta...

Naprawdę niewiele osób rozumie, z czym muszą zmagać się osoby transpłciowe w takich sytuacjach. Szczególnie, gdy są w trakcie korekty płci. O tym, jak ważnym wydarzeniem w życiu dla takich osób jest wizyta na basenie mówił jakiś czas temu transpłciowy influencer Kacper Potępski.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Twitter, PinkNews

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Campiondig,zgłoś
ha! beka ochroniarz w dobrym momeńcie!
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się
Security,zgłoś
Brawa dla ochroniarza! Właściwy człowiek na właściwym miejscu! :)
Odpowiedz
10Zgadzam się4Nie zgadzam się
Jaay,zgłoś
A tak swoją drogą, skoro "deadnaming" to przemoc, to pogadajcie ze swoimi pismakami-kolegami, którzy z wielkim zaangażowaniem uprawiają deadnaming wobec Ye..
Odpowiedz
5Zgadzam się1Nie zgadzam się