Uczelnia Ordo Iuris zaprasza na studia w Poznaniu. Wykładają gwiazdy prawicy
"Homoseksualizm jest dewiacją", Żydzi to "plemię żmijowate pełne pychy, jadu i złości" - to poglądy wykładowców nowego kierunku uczelni Collegium Intermarium Ordo Iuris.
Collegium Intermarium powstało w 2021 roku z inicjatywy pracowników skrajnie konserwatywnego Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Na stronie uczelni czytamy, że placówka stanowi "odpowiedź na kryzys życia akademickiego. W czasach, gdy niknie poczucie porządku, celu i sensu, nasza uczelnia ma stały punkt odniesienia - niezmienne idee Prawdy, Dobra i Piękna".
Podobne
- "Sukces" uczelni Ordo Iuris. Na pierwszym roku prawa tylko cztery osoby
- Czy rzeźba obraziła uczucia religijne? Ordo Iuris sprawdza
- Nauczyciele mają dość. Ministerstwo ulegnie presji Ordo Iuris?
- Ordo Iuris chce bronić Ukrainy przed sztucznymi macicami
- Ordo Iuris radzi: "jak powstrzymać wulgarną edukację seksualną w szkole"
Główna siedziba uczelni Ordo Iuris jest w Warszawie, a jej filie są w Lublinie i w Poznaniu. Flagowym kierunkiem studiów na Collegium Intermarium są studia prawnicze. Oprócz nich uczelnia oferuje studia podyplomowe. Od października tego roku poznański oddział Collegium Intermarium poprowadzi nowy kierunek o nazwie "Europa klasyczna: polityka - kultura - sztuka debaty".
Uczelnia Ordo Iuris otwiera studia podyplomowe w Poznaniu
Autorzy kierunku twierdzą, że "podjęcie namysłu nad autorami tak dawnymi, jak współczesnymi w atmosferze zaciekawienia i szacunku ma dostarczyć alternatywę wobec wszechobecnego i bezspornie dominującego liberalizmu w rozumieniu tak procesów społecznych, jak samego człowieka, a który to liberalizm wydaje się dziś nie tyle pewną dość młodą propozycją ideową, ile jedyną i bezalternatywną pozycją zajmowaną przez człowieka Zachodu".
W programie studiów znajdziemy takie przedmioty jak:
- Filozofia klasyczna jako podstawa kultury Zachodu;
- Zjawisko multikulturalizmu w Polsce i w świecie. Analiza krytyczna;
- Cywilizacja Zachodu chrześcijańskiego - wybrane zagadnienia;
- Literatura modernistyczna wobec klasycznej metafizyki;
- Christianitas: historia i teraźniejszość;
- Chrześcijaństwo i postchrześcijaństwo - ukryte zmaganie nowożytności.
Collegium Intermarium. Wykładowcy to gwiazdy prawicy
Kto będzie nauczał o alternatywach wobec liberalizmu? "Wyborcza" opisuje dokonania niektórych wykładowców kierunku "Europa klasyczna". Są to m.in.
- Historyk sztuki z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza prof. Jacek Kowalski. Wykładowca w 2013 roku na portalu salon24.pl dał "świadectwo prawdzie" pisząc, że "homoseksualizm jest dewiacją, jakkolwiek go nazwać i jakkolwiek patrzeć z podziwem na różnych wspaniałych ludzi dotkniętych tą przypadłością, którzy żyli i żyć będą". Kowalski stwierdził również, że "w świetle nauki chrześcijańskiej akt homoseksualny jest grzechem". Marsz Równości nazwał "marszem dewiacyjnym";
- Historyk idei i filozof polityki z z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. Jacek Bartyzel. "Wyborcza" cytuje jego obrzydliwy wpis na Facebooku z 2019 roku: "To, że nas Żydzi nienawidzą i opluwają, jestem w stanie przyjąć ze spokojem - w końcu czegóż można spodziewać się od tego plemienia żmijowego pełnego pychy, jadu i złości? Trzeba po prostu trzymać ich na dystans, tak wielki, jak tylko możliwe".
W gronie wykładowców na kierunku "Europa klasyczna" są również: prawicowi publicyści Łukasz Warzecha i Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy" Paweł Lisicki, konserwatywny były marszałek Sejmu Marek Jurek.
Popularne
- Zapowiedzi LEGO Harry Potter na 2025 r. Potężny debiut unikatowej budowli
- Taśmy Buddy wstrząsną internetem? "Zmieni trochę optykę"
- Friz zamroził influencerów? "Ratownicy musieli nas wyciągać z lodu"
- Podała dziecku ciasto z alkoholem. Wiernikowska rozpętała burzę
- Mini Majk podjął ważną decyzję. Influencer zmieni wygląd?
- To już oficjalne. Media społecznościowe nie dla nastolatków
- Dawid Podsiadło robi karierę za granicą? "Pierwsze kroki na scenie"
- Tiktokerka zrobiła dramę w Starbucksie. Nie zgadniesz, o co poszło
- Bambik i V-dolce w "Milionerach". Czy uczestniczka znała odpowiedź?