Zarządzanie parafią UE w Katowicach

Będą uczyć księży Instagrama. Na UE w Katowicach rusza "Zarządzanie parafią"

Źródło zdjęć: © canva, twitter
Anna RusakAnna Rusak,13.06.2022 13:00

"Zarządzanie parafią" to nowy kierunek na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Studenci będą zgłębiali tajniki social mediów i finansów na nowych podyplomowych studiach.

Nie macie pomysłu na to, co robić po studiach? Zawsze możecie zacząć od początku i na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu spróbować swoich sił w inżynierii ochrony klimatu.

Jeśli jednak bardziej niż zmiany klimatu interesują was social media i religia, to może studia podyplomowe "Zarządzanie parafią" na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach będą dla was?

Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i "Zarządzanie parafią"

Nie, nie, to nie żarty. Okazuje się, że księża i osoby zajmujące się parafią, mogą potrzebować drobnego przeszkolenia w obszarze social mediów. Trzeba przyznać, że tworzenie rolek na Insta nawet dla internetowych wyjadaczy nie jest najłatwiejszą sprawą.

trwa ładowanie posta...

Właśnie naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Jak informuje "Doanld.pl", uczelnia postanowiła otworzyć nowy kierunek studiów podyplomowych "Zarządzanie parafią".

Studia pozwalają uczestnikom na lepsze zrozumienie funkcjonowania parafii, jako organizacji i stojące przed nią wyzwania o charakterze ekonomicznym, finansowym, marketingowym, zarządczym oraz prawnym, a także pokazują jakie metody i narzędzia wykorzystać, aby skutecznie kierować jej rozwojem.

- ue.katowice.pl

"Zarządzanie parafią" na UE w Katowicach - czego można się nauczyć?

Jak możemy przeczytać na stronie UE w Katowicach zajęcia skierowane są dla księży, proboszczy i osób zainteresowanych tematyką. Wśród poruszanych wątków znajdą się m.in. aspekty prawne czy finansowe. Nie zabraknie też tematów związanych z zarządzaniem i marketingiem w tym wątków dotyczących mediów społecznościowych w parafii.

Studia podyplomowe "Zarządzanie parafią" mają trwać dwa semestry, a zajęcia będą się odbywały w formie stacjonarnej w formie dwudniowych zjazdów. Mają być skorelowane z działalnością duszpasterską słuchaczy.

Szkoda, że nikt np. nie pomyślał o tym, by wśród zajęć znalazły się np. takie dotyczące radzenia sobie z przemocą seksualną, które przy okazji uświadamiałyby jak na nią reagować. Biorąc pod uwagę skale molestowania seksualnego w kościele, o którym wciąż niestety się milczy, to chyba byłby całkiem słuszny dodatek tematyczny.

Źródło: Donald.pl,ue.katowice.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0