"Sukces" uczelni Ordo Iuris. Na pierwszym roku prawa tylko cztery osoby
Collegium Intermarium to uczelnia powstała z inicjatywy Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Placówka nie cieszy się dużym zainteresowaniem studentów. Jak dowiedział się aktywista Jakub Gawron, uczelnia przyjęła na pierwszy rok prawa cztery osoby.
Collegium Intermarium powstało w 2021 roku. Na stronie uczelni czytamy, że placówka stanowi "odpowiedź na kryzys życia akademickiego". I dalej, że "w czasach, gdy niknie poczucie porządku, celu i sensu, nasza uczelnia ma stały punkt odniesienia - niezmienne idee Prawdy, Dobra i Piękna".
Podobne
- Uczelnia Ordo Iuris zaprasza na studia w Poznaniu. Wykładają gwiazdy prawicy
- Ordo Iuris na polskich uczelniach strzeże Konstytucji swoim programem edukacyjnym. Nie, to nie żart
- Politechnika Poznańska zbada metawersum. Wyjątkowa szansa
- Student ukarany za korzystanie z ChatGPT. Uczelnie wprowadzą zakaz?
- Czy rzeźba obraziła uczucia religijne? Ordo Iuris sprawdza
Główna siedziba uczelni Ordo Iuris jest w Warszawie, a jej filie w Lublinie i Poznaniu. Jak czytamy na stronie uczelni, jej celem jest łączenie elit państw Międzymorza. Flagowym kierunkiem studiów na Collegium Intermarium są studia prawnicze. Jest to jedyny kierunek prowadzony w trybie stacjonarnym. Oprócz nich uczelnia oferuje studia podyplomowe.
Collegium Intermarium. Ilu studentów przyjęła uczelnia?
We wrześniu aktywista Jakub Gawron zwrócił się do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Poprosił o udostępnienie bazy informacji o liczbie studentów przyjętych w roku akademickim 2021/2022 na poszczególnych kierunkach na uczelni Ordo Iuris. Gawron dowiedział się, że uczelnia przyjęła 15 studentów. Zajęcia z tą grupą prowadzi 38 wykładowców z wydziału prawa.
MEiN ustaliło, że na studiach podyplomowych kształci się zero studentów. Z kolei Collegium Intermarium przekazało ministerstwu, że na studiach podyplomowych i międzynarodowych jest 145 słuchaczy.
Uczelnia Ordo Iuris kształci elitę. Dosłownie
W październiku Gawron poprosił ministerstwo o udostępnienie danych za rok akademicki 2022/2023. MEiN poinformowało, że na pierwszy rok studiów na wydziale prawa w Collegium Intermarium zgłosiło się sześcioro studentów. Uczelnia przyjęła czworo z nich.
Gawron zauważa na blogu na Facebooku, że do 30 października uczelnia ma przekazać ministerstwu informację, ilu studentów ze "słynnej piętnastki" ukończyło pierwszy rok studiów po roku akademickim 2021/2022.
Czekamy.
Źródło: Jakub Gawron - Facebook
Popularne
- Czy Kościół w Polsce upada? Wiele na to wskazuje [OPINIA]
- Oskar Szafarowicz pała nienawiścią do warszawskich zabytków: "wyburzyłbym je"
- Dlaczego Gen Z jest zmęczone polską polityką? [OPINIA]
- Kara śmierci za aborcję? Temat znów obiektem politycznej manipulacji
- Kontrola w kuratoriach oświaty. Wyniki mogą zaniepokoić uczniów
- Homoafera w Konfederacji. Winnicki odpowiada na rzekomy gejowski film
- Platoseksualność. Nowy trend rozgrzewa sieć
- Odkrył powiązania HIGH LEAGUE z Rosją. Malik groził jego matce
- Andrzej Duda beszta mielonkę? Deepfake osiągnął niepokojący poziom