trendy
Mega Wyprzedaż Epic Games Store. Tego nie możecie ominąć
Czworo studentów na Collegium Intermarium

"Sukces" uczelni Ordo Iuris. Na pierwszym roku prawa tylko cztery osoby

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Collegium Intermarium, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,26.10.2022 17:45

Collegium Intermarium to uczelnia powstała z inicjatywy Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Placówka nie cieszy się dużym zainteresowaniem studentów. Jak dowiedział się aktywista Jakub Gawron, uczelnia przyjęła na pierwszy rok prawa cztery osoby.

Collegium Intermarium powstało w 2021 roku. Na stronie uczelni czytamy, że placówka stanowi "odpowiedź na kryzys życia akademickiego". I dalej, że "w czasach, gdy niknie poczucie porządku, celu i sensu, nasza uczelnia ma stały punkt odniesienia - niezmienne idee Prawdy, Dobra i Piękna".

Główna siedziba uczelni Ordo Iuris jest w Warszawie, a jej filie w Lublinie i  Poznaniu. Jak czytamy na stronie uczelni, jej celem jest łączenie elit państw Międzymorza. Flagowym kierunkiem studiów na Collegium Intermarium są studia prawnicze. Jest to jedyny kierunek prowadzony w trybie stacjonarnym. Oprócz nich uczelnia oferuje studia podyplomowe.

Collegium Intermarium. Ilu studentów przyjęła uczelnia?

We wrześniu aktywista Jakub Gawron zwrócił się do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Poprosił o udostępnienie bazy informacji o liczbie studentów przyjętych w roku akademickim 2021/2022 na poszczególnych kierunkach na uczelni Ordo Iuris. Gawron dowiedział się, że uczelnia przyjęła 15 studentów. Zajęcia z tą grupą prowadzi 38 wykładowców z wydziału prawa.

MEiN ustaliło, że na studiach podyplomowych kształci się zero studentów. Z kolei Collegium Intermarium przekazało ministerstwu, że na studiach podyplomowych i międzynarodowych jest 145 słuchaczy.

trwa ładowanie posta...

Uczelnia Ordo Iuris kształci elitę. Dosłownie

W październiku Gawron poprosił ministerstwo o udostępnienie danych za rok akademicki 2022/2023. MEiN poinformowało, że na pierwszy rok studiów na wydziale prawa w Collegium Intermarium zgłosiło się sześcioro studentów. Uczelnia przyjęła czworo z nich.

Gawron zauważa na blogu na Facebooku, że do 30 października uczelnia ma przekazać ministerstwu informację, ilu studentów ze "słynnej piętnastki" ukończyło pierwszy rok studiów po roku akademickim 2021/2022.

Czekamy.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Jakub Gawron - Facebook

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Premiery gier w czerwcu 2023. Mrok, przemoc i "Diablo IV"