lifestyle
Chcesz studiować influencing? Rekrutacja już w listopadzie
Jenny Popach

Seksualizacja nastolatek na TikToku to problem? Dlaczego zniknęło konto Jenny Popach

Źródło zdjęć: © TikTok
Anna RusakAnna Rusak,13.01.2022 14:32

Jenny Popach straciła swoje konto na TikToku. 15-latka najprawdopodobniej swoimi seksownymi tańcami naruszyła politykę TikToka.

Jenny Popach (tak właściwie Roselie Arritola) to popularna TikTokerka. 15-letnia dziewczyna właśnie straciła swoje konto na platformie. Powód? Najprawdopodobniej treści, które prezentowała, nie są zgodne z zasadami TikToka.

O filmikach Jenny na TikToku mówi się już od jakiegoś czasu. Zaniepokojeni jej filmikami użytkownicy platformy nagrali już kilkanaście komentarzy odnoszących się do tego, co dziewczyna pokazuje na swoim profilu.

trwa ładowanie posta...

Co znajdziemy w TikTokach Jenny Popach?

Jenny w swoich filmikach głównie tańczy i nie byłoby w tym niczego złego, gdyby nie sposób, w jaki dziewczyna to robi. Użytkownicy TikToka zwracają uwagę na to, że nastolatka eksponuje swoje ciało w dość seksualny sposób.

W tym pewnie też nie byłoby niczego niewłaściwego - przecież możemy robić z naszym ciałem, co chcemy - gdyby nie fakt, że Jenny ma tylko 15 lat, a większość jej filmików powstała, gdy była czternastolatką. Seksualizacja swojego ciała na takie platformie, w takim wieku, nie jest niczym właściwym i dobrym.

trwa ładowanie posta...

Dlaczego usunięto konto Jenny?

Najprawdopodobniej jeden z takich filmików i liczne zgłoszenia użytkowników sprawiły, że TikTok zablokował konto nastolatki. Jenny występowała w nim razem ze swoim bratem. Ten rozbierał ją z papieru prezentowego w rytm "Santa Tell Me" Ariany Grande, by na końcu odsłonić kostium kąpielowy Popach.

trwa ładowanie posta...

Najgorsze jest w tym wszystkim chyba to, że rodzice dziewczyny nie widzą w tych filmikach żadnego problemu. Często są wręcz na nich widoczni. Takie nagrania są jednak niezgodne z polityką TikToka - platforma zabrania upubliczniania treści, które mają znamiona wykorzystywania seksualnego.

Seksualizacja ciała nastolatków nie jest niczym dobrym

Oczywiście, można powiedzieć, że Jenny robi to na własną odpowiedzialność, ale trzeba też pamiętać, że dziewczyna, a w zasadzie dziewczynka, ma dopiero 15 lat. Jeśli ona sama (czy jej rodzice) w przedstawianiu ciała w taki sposób, w sieci społecznościowej, nie widzą niczego złego, to nie oznacza, że jest to dobre czy słuszne.

Świadczy to raczej o braku świadomości, nierozsądnym i niepoważnym podejściu do ciała nastolatki. Co więcej, oglądające ją dziewczyny mogą się na niej wzorować i wyjść z niebezpiecznego założenia, że taka forma eksponowania siebie oraz swojego ciała w sieci społecznościowej, może przynieść im popularność.

Dobrze, że TikTok ostatecznie zainterweniował i zablokował konto dziewczyny. Problem jednak raczej nie zniknie - Jenny nagrała nawet wideo w którym opowiada o całej sytuacji i ewidentnie nie widzi niczego niestosownego w filmikach, którymi dzieliła się w sieci.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 26
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 16
miroslawa57,zgłoś
Boże i rodzice nic z tym nie robią kasa kasa i jeszcze raz kasa
Odpowiedz
0like0dislike
Komentarze (1)
arrow
Kolega Ignacy: "Co może być gorszego? Musielibyśmy się mordować chyba"