trendy
Mega Wyprzedaż Epic Games Store. Tego nie możecie ominąć
Nastolatka "surfowała" na masce auta

Nastolatka "surfowała" na masce auta, by nagrać tiktoka. Lekarze walczą o jej życie

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,08.12.2021 16:49

19-letnia Natasha Graham zaproponowała przyjaciółce wzięcie udziału w wyzwaniu z TikToka. Challenge polegał na tym, że jedna osoba nagrywa, jak druga trzyma się maski samochodu podczas jazdy. Czy to mogło się skończyć inaczej niż tragedią?

Popularność TikToka rośnie w oszałamiającym tempie - w drugim kwartale 2021 roku liczba użytkowników aplikacji przekroczyła 3 miliardy. Osoby, które chcą szybko się wybić w serwisie, nagrywają filmy, gdy biorą udział w kontrowersyjnych wyzwaniach. Wielokrotnie o nich pisaliśmy np. o challenge'u na okradanie szkół z wyposażenia lub o wchodzeniu na skrzynki po mleku i spadanie na ziemię.

Nowy, głupi trend na TikToku polega na "surfowaniu" na masce jadącego samochodu. Próba odtworzenia tego challenge'u przez parę angielskich nastolatek zakończyła się fatalnie. 19-letnia Natasha Graham tuż po odebraniu prawa jazdy zaproponowała przyjaciółce wzięcie udziału w "surfowaniu". Natasha miała kierować samochodem, robiąc pętle na parkingu przy supermarkecie, podczas gdy jej znajoma trzymała się maski Fiata 500.

Miał być viral, wyszła tragedia

W pewnym momencie "surfowania" nastolatka spadła z maski i doznała poważnych obrażeń głowy. Trafiła do szpitala, gdzie lekarze zdiagnozowali u dziewczyny pęknięcie czaszki, krwotok mózgowy i złamania kostki. Ofiara wypadku do dzisiaj zmaga się ze skutkami nieudanego wyzwania. Cierpi na zmiany osobowości, wahania nastroju oraz jest niezdolna do przetwarzania podstawowych informacji.

Nie była przyzwyczajona do kierowania samochodem

Natasha przyznała, że kierowała samochodem, choć "nie była do niego przyzwyczajona". Według jej podejrzeń, przyjaciółka spadła z maski pojazdu, ponieważ wystraszyła się odgłosu silnika, gdy Natasha nie potrafiła znaleźć pedału sprzęgła.

trwa ładowanie posta...

Całe szczęście, że Natasha jest świadoma tego, co zrobiła. Podczas rozprawy przyznała przed sądem, że chciałaby móc cofnąć czas: - To była głupia, niedojrzała decyzja.

Wypadek miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Dopiero teraz Natasha Graham usłyszała wyrok 12 miesięcy w zakładzie dla nieletnich w zawieszeniu na 18 miesięcy. Dziewczyna musi także wykonać 200 godzin nieodpłatnych prac społecznych oraz ma dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Znacie inne ciekawe przypadki, kiedy głupota zwyciężyła nad rozumem?

Źródło: DailyStar/DailyMail

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 10
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 8
  • emoji kupka - liczba głosów: 29
Komentarze (0)
arrow
Premiery gier w czerwcu 2023. Mrok, przemoc i "Diablo IV"