zdrowie-psychiczne
Jak wychowywać dziewczynki? Na pewno nie przez "niewieście cnoty". Mam dla Czarnka kilka propozycji
Elektrowstrzasy

Sąd pozwolił szkole na karanie uczniów PRĄDEM. Rodzice są zadowoleni

Źródło zdjęć: © Vibez / Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,12.07.2021 11:14

Szkoła w Massachusetts (USA) wygrała rozprawę o stosowanie terapii elektrowstrząsowej u uczniów z niepełnosprawnością umysłową. Placówka uważa to za dobry sposób na radzenie sobie z agresywnymi lub samookaleczającymi się dziećmi i dorosłymi.

bEpOducz

Jeśli po przeczytaniu nagłówka tego artykułu zastanawiacie się, czy cofnęliśmy się do mroków średniowiecza, to uprzejmie wyprowadzę Was z błędnego wrażenia. Mówimy o współczesnych czasach i kontrowersyjnych praktykach, które mają miejsce w Centrum Edukacyjnym Sędziego Rotenberga w Stanach Zjednoczonych – jest to szkoła dla uczniów (dzieci i dorosłych) z niepełnosprawnościami rozwojowymi.

Afera dotyczy tego, że szkoła jako jedyna placówka w USA stosuje terapię elektrowstrząsami u agresywnych i samookaleczających się uczniów – donosi portal "Insider". W marcu zeszłego roku Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zakazała szkole używania urządzeń do rażenia prądem w terapii. Jednak teraz federalny sąd apelacyjny orzekł, że placówka może stosować leczenie elektrowstrząsami.

bEpOducB

Szkoła jest zadowolona, że można razić uczniów prądem

Z orzeczenia wymiaru sprawiedliwości zadowoleni są zarówno wychowawcy, jak i rodzice dzieci uczęszczających do placówki. – Dzięki temu leczeniu nasi mieszkańcy nadal mogą uczestniczyć we wzbogacających doświadczeniach, cieszyć się spotkaniami z rodziną, żyć bezpiecznie i w wolności od samookaleczania i agresywnych zachowań – czytamy w oświadczeniu, które wydała szkoła.

Terapia elektrowstrząsami w ogniu krytyki

Praktyki stosowane przez szkołę skrytykowali działacze na rzecz osób z niepełnosprawnościami i ONZ, które kilka lat temu orzekło, że terapia elektrowstrząsami jest równoznaczna z torturami.

Laurie Ahern, przewodnicząca Disability Rights International, powiedziała dla "The Guardian", że: – Pomysł używania elektrowstrząsów do torturowania dzieci został uznany za nierozsądny na całym świecie.

Według "Massachusetts News", Centrum Edukacyjne Sędziego Rotenberga leczy ponad 300 osób, z których 55 jest zatwierdzonych do terapii elektrowstrząsami.

Video shows student being shocked

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Maria,zgłoś
Z tego co wiem,to nie sa elektrowstrzasy,tylko male ale nieprzyjemne impulsyI jest to wg mnie dobry sposob.Ale trzeba wiedziec o czym sie mowi.
Odpowiedz
0
like
1
dislike
Komentarze (1)
arrow
Maja Staśko zbanowana. Skończcie usuwać edukatorki i zajmijcie się kontami, które naprawdę szkodzą