ekologia
Tysiące pingwinów zagrożonych. W tle śmiertelny wirus
Extinction Rebellion France

Przerwała pokaz mody, żeby zwrócić uwagę na szkodliwy przemysł odzieżowy. Tak się to robi!

Źródło zdjęć: © Extinction Rebellion France
Anna RusakAnna Rusak,07.10.2021 12:26

Louis Vuitton na Paris Fashion Week na pewno nie planował takich "atrakcji"

Fast fashion zabija i nie, to nie jest przesadne stwierdzenie. Zabija nie tylko ludzi pracujących w fabrykach, dzięki którym możemy sobie kupić dżinsy za trzydzieści złoty. Zabija też nas, naszą planetę, a poza tym negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Niedawno dowiedział się o tym nawet paryski Fashion Week.

Oczywiście nie dlatego że na wybiegach pojawiły się ubrania z drugiej ręki. Przecież wielkie domy mody nie będą na tak ważnym wydarzeniu mówiły o ekologii! Może i przemysł odzieżowy szkodzi planecie i ludziom, ale po co o tym mówić? Inne zdanie miała kobieta, która postanowiła trochę rozbić całe wydarzenie.

Konsumpcja zabija

Podczas pokazu mody kolekcji Louis Vuitton na wybieg weszła kobieta, która na catwalku zamiast najnowszej sukienki, prezentowała tkaninę z napisem "Overconsumption = Extinction.", czyli "Nadmierna konsumpcja = wymieranie".

trwa ładowanie posta...

Widzowie wybiegu podobno byli zszokowani - nie dziwne, ktoś ich na chwilę wyrwał z ich bezpiecznej bańki, w której problem związany z przemysłem modowym nie istnieje. Protestująca kobieta zdążyła jedynie okrążyć wybieg, potem ochroniarz zepchnął ją na ziemię i została wyprowadzona z pokazu.

Zdarzenie już nagłośniły największe organizacje zajmujące się katastrofą klimatyczną. Francuski oddział Extinction Rebellion chyba najlepiej podsumował całą sytuację. Wprost napisał po prostu, że jesteśmy ofiarami mody i cóż, nie da się ukryć, że ma rację.


"Jesteśmy ofiarami mody. Ten toksyczny przemysł zanieczyszcza Ziemię i wykorzystuje ludzi. Nie możemy dłużej udawać, że nie wiemy o: Ujgurach, pracownikach wykorzystywanych w Bangladeszu, Indiach, Etiopii czy nawet we Włoszech; niszczycielskiej uprawie bawełny. Wiemy. Wiemy, więc działamy".

Climate protester sneaks onto Louis Vuitton catwalk at fashion show in Paris

Co możemy zrobić?

Bardzo dobrze, że są takie odważne osoby, które się nie boją i zwracają uwagę na problemy związane z przemysłem odzieżowym. Jeśli chcielibyście przeczytać o nich więcej, to zerknijcie tutaj. A jeśli szukacie jakichś dobrych dla planety alternatyw, to niezmiennie polecam ubrania z drugiej ręki!

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
czytelnik,zgłoś
To chyba przesada
Odpowiedz
0like0dislike
Komentarze (1)
arrow
Lody z wodorostów. Wegańska alternatywa na upalne dni