ekologia
Chcesz być eko? Dziel się. Czemu wspólne pralki i suszarki byłyby dobrym rozwiązaniem?
4F Change

4F Change to rewolucyjny projekt, który zmieni świat mody. Kurtka 4F za 150 zł? Tak, to możliwe

Źródło zdjęć: © 4F, 4F Change, Materiały własne red. Vibez
Anna RusakAnna Rusak,19.01.2022 12:35

Używane kurtki 4F, które wyglądają jak nowe i kosztują 150 złotych? Tak, to możliwe. Już teraz w sportowym sklepie 4F kupicie odzież używaną. To wynik akcji 4F Change, która powstała we współpracy z organizacją Ubrania do oddania, a jej ambasadorką jest m.in. Anna Lewandowska.

bFFvchpL

Moda z drugiego obiegu jest dla nas bardzo ważna, o czym już pewnie wiecie, bo pisaliśmy o tym nie raz. Wiemy jednak, że choć nasze pojedyncze wybory są ważne, zmiany muszą zajść przede wszystkim w wielkich firmach. Jedna z nich właśnie zamierza całkowicie zmienić rynek mody.

4F - producent odzieży i akcesoriów sportowych - rusza z innowacyjnym projektem i do swoich sklepów zamierza wprowadzić sportową odzież używaną. 4F Change sprawi, że moda z drugiego obiegu trafi do stałej oferty sklepu.

O co chodzi z akcją 4F Change?

4F Change powstało we współpracy z organizacją "Ubrania do oddania", która zajmuje się odbieraniem i wprowadzaniem do ponownego obiegu używanych ubrań. Teraz właśnie takie sportowe ubrania będziecie mogli kupić w wybranych sklepach 4F.

Teraz znajdziecie w nich specjalny dział 4F Change, w którym będziecie mogli kupić ubrania z drugiego obiegu. Znajdziecie tam ubrania odzyskane, które w pojedynczych sztukach zachowały się w magazynach 4F, ubrania odnowione i takie, które klienci oddawali w ramach reklamacji. Wkrótce pojawią się też nowe ubrania wykonane ze starych materiałów.

bFFvchpN

Oprócz tego w sklepach 4F będą też specjalne miejsca, w których będzie można zostawić nieużywane przez nas ubrania. Co ważne - nie muszą to być tylko ciuchy tej marki! A jeśli nie chce wam się wychodzić z domu, możecie też zamówić specjalnego kuriera.

Ciekawie zapowiada się też akcja związana z wypożyczaniem ubrań, która ruszy w przyszły poniedziałek (24 stycznia). Dzięki niej do marca w sklepach 4F będzie można wypożyczyć zimowe ubrania sportowe. Potem sklep będzie je odbierał, czyścił i wprowadzał do ponownego obiegu.

bFFvchpP

Anna Lewandowska i Adrianna Sułek ambasadorkami akcji

Projekt wspierają też sportowczynie i ambasadorki marki 4F. W projekcie udział bierze m Anna Lewandowska i Adrianna Sułek. Dziewczyny nakłaniały do tego, by zacząć od małych kroków.

Anna Lewandowska opowiedziała o tym, jak wyrzuciła 11 kartonów ubrań, a Adrianna Sułek przyznała, że od niedawna zaczęła interesować się tematami związanymi z ekologią. Zaczęła od rezygnacji z plastikowych butelek i od robienia zakupów do swoich torebek. Do właśnie takich mikro gestów zachęcają wszystkich.

Co będziemy z tego mieli?

1kg przekazanych ubrań to 1 zł dla fundacji 4Fpomaga. A za każde oddane 10kg ubrań dostaniecie 10% zniżki na ubrania z działu 4F Change. Szczegółów szukajcie na stronie akcji.

bFFvchpV

Warto dodać, że ceny są naprawdę okazyjne. Możecie dostać ubrania za 120-150 zł. Na wieszakach widziałam kurtkę, która kiedyś kosztowała 1500zł, a teraz jest jak nowa i kosztuje jedynie 150 zł. Jak widać, bardzo się to opłaca być eko.

W których sklepach można znaleźć punkty 4F Change?

W Warszawie, Krakowie, Bielsko-Białej, Łodzi, Katowicach i Gdańsku możecie oddać nieużywane ubrania w wybranych sklepach. W Warszawie, Katowicach i Krakowie możecie kupić ubrania 4F Change, a w CH Bonarka w Krakowie od lutego będziecie mogli wrzucić swoje ubrania do Ubraniomatu. Szczegóły akcji znajdziecie tutaj.

Źródło: 4F, https://4fchange.com/strategia/

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Susza w Polsce panuje od 7 LAT. Hydrolog: Musimy się przyzwyczaić