Przemocometr już działa i w prosty sposób powie, czy jesteś w toksycznej relacji
Więcej niż 1/3 z nas doświadczyła przemocy ze strony kogoś z rodziny. Można to powstrzymać. Trwa Kampania 16 dni akcji przeciwko przemocy ze względu na płeć.
Czy twoja osoba partnerska kwestionuje twoje opinie? A może poniża cię lub kontroluje to, jak wyglądasz? Czy upewnia się, że wszystko co robicie razem jest waszą wspólną decyzją? A może nigdy nie zadaliście sobie takich pytań? To błąd.
Podobne
- Grooming - co to jest i jak sprawdzić, czy nie jesteś jego ofiarą?
- Kobiece ciała latem w śniadaniówkach ciągle są "nieidealne". Czy to się kiedyś skończy?
- Jedyny w Polsce hostel interwencyjny dla osób LGBT+ powstał w Krakowie
- Aleksandra Sarna, psycholożka znana z "Rozmów w Toku", żartuje z MAŁYCH PENISÓW i "grubych bab"
- Nastolatki nie wierzą w siebie. Porażająca skala problemu [RAPORT]
Od 25 listopada do 10 grudnia trwa Kampania 16 dni akcji przeciwko przemocy ze względu na płeć. Jedną z inicjatyw toczących się wokół tych wydarzeń, na którą w tym okresie szczególnie warto zwrócić uwagę, jest Przemocometr.
Kto stoi za projektem?
"Linijka-miernik przemocy" powstała w Ameryce Łacińskiej, a w 2019 roku została dostosowana do europejskich standardów. Polską wersję zainicjowały Plakaciary, czyli organizacja walcząca z kulturą gwałtu i patriarchatem - przy okazji bardzo polecamy zainteresować się ich działaniami. Ten świetny i potrzebny projekt realizują wraz ze stowarzyszeniem Soroptimist - pierwszym klubem we Wrocławiu.
Na czym polega Przemocometr?
To dość proste narzędzie, które pozwala sprawdzić, w jakiej relacji aktualnie się znajdujecie. Żeby dowiedzieć się, czy wasz związek jest bezpieczny czy może toksyczny, musicie odpowiedzieć na kilka pytań. Z początku mogą się wydawać trochę banalne, ale jeśli dobrze się nad nimi zastanowicie, okaże się, że odpowiedzi wcale nie są takie łatwe.
Pewnie, sama metoda z początku wydaje się dość prosta, w końcu to nie wizyta u psychologa czy terapeuty, ale może zwrócić naszą uwagę na problem, którego wcześniej nie dostrzegaliśmy. Przemoc naprawdę łatwo przeoczyć, o czym mogą też świadczyć statystyki.
Po co nam Przemocometr?
Na stronie Kampanii 16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na płeć możemy np. przeczytać, że aż 95% ofiar przemocy w rodzinie to kobiety i dzieci. A jakiejkolwiek przemocy ze strony członka rodziny doświadczyła aż co trzecia osoba mieszkająca w Polsce.
Przemocometr może okazać się szczególnie przydatny osobom w wieku 15-25 lat, ponieważ one niestety zdecydowanie rzadziej korzystają z pomocy. Często nie zdają sobie sprawy z tego, że relacja, w której tkwią jest toksyczna.
Bardzo polecamy wam odwiedzenie strony Plakaciar i Przemocometru. Zdajemy sobie sprawę, że zadawanie sobie takich trudnych pytań może nie być najłatwiejsze, ale to uproszczone narzędzie może wam pomóc wykonać krok w dobrym, bezpiecznym kierunku.
Źródło: http://kampania16dni.pl, przemocometr.org
Popularne
- Kim są "slavic dolls"? Śmiertelnie niebezpieczny trend na TikToku
- Jelly Frucik zablokowany na TikToku. "Ryczę i jestem w rozsypce"
- Chill Guy podbija internet. O co chodzi z wyluzowanym ziomkiem?
- Były Julii Żugaj szantażował jurorów "Tańca z gwiazdami"? Szalona teoria fanów
- Quebonafide ogłosił finałowy koncert? "Będzie tłusto"
- Naruciak i Psycholoszka stracili pieska. "Nie wybaczę sobie nigdy"
- Amerykanie nie umieją zrobić kisielu? Kolejna odsłona slavic trendu
- Jurorka "Tańca z gwiazdami" węszy romans? "Ja nie widzę tej relacji"
- Chłopak Seleny Gomez się nie myje? Prawda wyszła na jaw