zdrowie psychiczne
Dał 13-latkowi starą Nokię zamiast smartfona. Ekspert: Ryzykowne
Flaga LGBT+

Jedyny w Polsce hostel interwencyjny dla osób LGBT+ powstał w Krakowie

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,05.01.2021 14:26

Społeczność LGBT+ może znaleźć w Krakowie miejsce, które zapewni jej poczucie bezpieczeństwa. Hostel interwencyjny dla osób nieheteronormatywnych udzieli schronienia maksymalnie 12 potrzebującym – informuje Grupa Stonewall.

Za inicjatywą stoi fundacja "Głos Serca". W krakowskim hostelu pomocy mogą szukać osoby LGBT+ znajdujące się w kryzysie bezdomności. Obiekt udzieli im wsparcia, nie tylko gwarantując dach nad głową, ale i oferując opiekę psychologa – informuje Grupa Stonewall. Hostel otrzyma finansowanie z budżetu miasta do końca 2022 roku.

Dlaczego powstanie obiektu jest tak istotną kwestią? Osoby niehetereonormatywe, które znajdują się w kryzysie bezdomności, mają trudności z otrzymaniem pomocy w "tradycyjnych" miejscach udzielających pomocy bezdomnym. Przykładowo, problemem jest to, że płeć osób transpłciowych nie jest tożsama z płcią, jaką osoby te mają wpisaną w dokumentach.

Nie jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Jak podaje Grupa Stonewall, "kilka lat temu funkcjonował hostel stworzony przez Lambdę Warszawa. Zakończył jednak działalność z powodu braku środków finansowych". Aktywiści z Grupy Stonewall chcą, aby kolejnym miastem, gdzie powstanie hostel interwencyjny dla osób LGBT+, był Poznań.

trwa ładowanie posta...

Przy okazji sprawdźcie nasze propozycje filmów i seriali, które pomogą Wam lepiej zrozumieć społeczność LGBT+.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Buddyzm,zgłoś
Jestem gejem po 6 latach akceptacji i zrozumienia siebie przebywam w szpitalu w Starogardzie gdański odda.22 na terapia po wyjsciiu nie wiem co będzie czy znajdę miłość i gdzie zamieszkam pochodzę z małej wioski. Wspieram zrozumieniem wszystkich o innej orientacji i podchodzę optymistycznie do tego dzięki sztuką Dalekiego wschodu i nie boję się być sobą żyje tu i teraz pozdrawiam Adam.
Odpowiedz
0
like
2
dislike
Komentarze (1)
arrow
Młodzi Polacy pokoleniem samotności. Czatbot zastąpi przyjaciela?