Ordo Iuris demonizuje LGBT+

Ordo Iuris straszy gejami. Są przeciwni edukacji seksualnej

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
14.12.2023 16:30

Jeden z członków Ordo Iuris wypowiedział się na temat nowego rządu. Straszy rodziców zmianami w edukacji i demonizuje społeczeństwo LGBT+.

Ordo Iuris, z łacińskiego "Porządek Prawny", to międzynarodowa organizacja pozarządowa. Stowarzyszenie działa głównie w obszarze prawa, koncentrując się na kwestiach związanych z ochroną życia, rodziny, wolności religijnej i moralności chrześcijańskiej. Organizacja jest znana z konserwatywnego podejścia do spraw społecznych i etycznych oraz aktywnego uczestnictwa w debatach publicznych, zwłaszcza w kwestiach związanych z prawem do życia i mniejszościami seksualnymi.

Ordo Iuris demonizuje LGBT+

Na początku tego miesiąca wybrano nową Rzeczniczkę Praw Dziecka. Stanowisko objęła Monika Horna-Cieślak. Członkowie Ordo Iuris nie są pocieszeni tym faktem, ponieważ zdają sobie sprawę, że RPD już wkrótce wprowadzi zmiany w edukacji. Szczególnie niepokoi ich myśl o poszerzaniu wiedzy dzieci na temat społeczności LGBT+ oraz płynności płci.

Nowy rząd, wzorem Rafała Trzaskowskiego, może sięgnąć do radykalnych wzorców wulgarnej edukacji seksualnej. Takich jak te znane z tzw. standardów WHO. W Niemczech już dzisiaj gorszące lekcje są obowiązkowe od drugiej klasy. Uczęszczające na nie dzieci są zapoznawane z subkulturą LGBT i genderową koncepcją płynnej płci. Rodzicom, którzy nie poślą dzieci na takie zajęcia, grożą wysokie grzywny, a nawet więzienie

- twierdzi mec. Rafał Dorosiński z Instytutu Ordo Iuris.
Ordo Iuris demonizuje LGBT+
Ordo Iuris demonizuje LGBT+ (Canva)

Czego boi się Ordo Iuris?

Prawicowy portal PCh24.pl pisze o szkodliwości "tęczowych piątków". Autor artykułu uważa, że jest to propagowanie niebezpiecznego stylu życia "subkultury LGBT+". Ordo Iuris w pełni się z tym zgadza. Według członków stowarzyszenia akcja stanowi "zagrożenie dla psychofizycznego rozwoju dzieci". Oczywiście jest to całkowita nieprawda. Tęczowy Piątek to inicjatywa stworzona przez Kampanię Przeciw Homofobii w celu okazania solidarności z młodzieżą LGBT+ i wspierania jej w środowisku szkolnym.

Ordo Iuris demonizuje LGBT+
Ordo Iuris demonizuje LGBT+ (Canva)

Ordo Iuris stara się również rzekomo bronić praw rodziców. Ugrupowanie przypomina, że istnieje konstytucyjna zasada pierwszeństwa wychowawczego rodziców. Oczywiście wszystko to w kontekście edukacji seksualnej dzieci. Członkowie organizacji nie chcą, aby uczniowie szkół podstawowych i średnich mieli dostęp do wiedzy na temat płynności płci oraz społeczeństwa LGBT+.

Według mnie zmiany w podstawie programowej wychowania do życia w rodzinie miałyby korzystny wpływ na świadomość młodych osób. Taki ruch mógłby zmniejszyć ilość prześladowań queerowych nastolatków spowodowanych niewiedzą i strachem.

Ordo Iuris demonizuje LGBT+
Ordo Iuris demonizuje LGBT+ (Canva)

Członkowie Ordio Iuris chcieliby również zabronić korekty płci szczególnie młodym osobom. Jako powód podają zasadę Kodeksu Etyki Lekarskiej "primum non nocere" (po pierwsze nie szkodzić). Stowarzyszenie uważa, że operacje oraz terapia hormonalna szkodzą każdemu. Nie rozumieją transpłciowości i uważają, że tożsamość płciowa zawsze jest zgodna z płcią biologiczną, przypisaną przy urodzeniu. Wiele osób walczy o bezproblemową dostępność do tranzycji w Polsce.

Źródło: PCh14.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
luther34,zgłoś
Kiedyś było jakoś fajniej, dewiacje leczyło się prądem, a teraz to cholerstwo łazi po ulicach, przyjdzie dzień, że ludziom nerwy puszczą i wyleczy się ich raz dwa.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się