Ordo Iuris straszy Polaków. Wywołuje do tablicy Andrzeja Dudę

Ordo Iuris straszy Polaków. Wywołuje do tablicy Andrzeja Dudę

Źródło zdjęć: © x
Maja Kozłowska,
09.04.2024 12:00

Ultrakatolicka organizacja Ordo Iuris przestrzega przed wprowadzeniem "genderowej cenzury". Buntuje się przeciwko walce z hejtem i mową nienawiści.

Koalicja 15 października, w skład której wchodzą KO, Trzecia Droga oraz Lewica, rządzi już prawie pół roku. Ich wspólne działania polityczne nie budzą już takiego entuzjazmu, jak tuż po wyborach. KO nie spełniła obiecanych "100 konkretów na 100 dni", Szymon Hołownia czasowo zablokował prace nad ustawą dotyczącą legalnej aborcji, a Lewica idzie na zbyt wiele kompromisów, by usatysfakcjonować swoich wyborców.

Sejm jednak pracuje pełną parą i ważą się w nim losy wielu projektów - m.in. niezwykle istotnych dla społeczności LGBT. Politycy konsultują się z aktywistami w sprawie ustawy o związkach partnerskich, a wkrótce ma wejść w życie nowelizacja kodeksu karnego, która będzie przewidywać kary pozbawienia wolności za dyskryminację ze względu na płeć, tożsamość płciową czy orientację seksualną. To duża zmiana dla osób queer, które dotychczas nie były chronione przez państwo.

Zmianom chce zapobiec skrajnie katolicka organizacja Ordo Iuris. Stowarzyszenie wysyła do Polaków listy, w których straszą ich "dyktatem genderowej cenzury". Wzywają Andrzeja Dudę do zawetowania ustawy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Iza Zabielska: Byłam kiedyś z Influencerką

Odro Iuris straszy Polaków LGBT. List trafił do tysięcy osób

""Stało się. Rządowe Centrum Legislacji opublikowało oficjalny projekt ustawy cenzorskiej. 3 lata więzienia mają grozić za prawdę niewygodną dla ideologów gender i aktywistów LGBT" - tak zaczyna się e-mail, który otrzymało wielu Polaków od Ordo Iuris. Organizacja nawiązuje do nowelizacji KK, która uwzględni w prawie przestępstwa ze względu na płeć, tożsamość płciową czy orientację seksualną, tak jak wyszczególnia np. przestępstwa popełnione na tle rasowym.

"Dla mnie i dla Pani wniosek z tego jest oczywisty - jeśli nie zareagujemy W TYM MOMENCIE, to rok 2024 zapamiętamy na długo jako początek dyktatu genderowej cenzury w Polsce. Właśnie teraz rozpoczyna się ostateczna walka o wolność słowa w naszej Ojczyźnie" - wzywa do działania prezes Ordo Iuris, Jerzy Kwaśniewski.

x
x (Gyurkovits Tamas , Facebook, Jerzy Kwaśniewski)

Ordo Iuris sieje dezinformację. Chcą wsparcia polityków

Organizacja ostrzega, że w ramach zmian proponowanych przez ministra sprawiedliwości Adama Bodnara, "zwykłych ludzi, głoszących normalne poglądy" będzie można wysłać do więzienia za stwierdzenia takie jak:

 • "Płeć jest zapisana w genach i nie da się jej zmienić"
 • "Są dwie płcie"
 • "Płeć jest faktem biologicznym, a nie kwestią wyboru"
 • "Transseksualizm [poprawny termin to 'transpłciowość' - przyp. red.] to zaburzenie tożsamości płciowej"
 • "Obcinanie piersi i genitaliów nastolatkom to bezpowrotne okaleczanie ich ciała"
 • "Akty homoseksualne są grzeszne"
trwa ładowanie posta...

Ordo Iuris dodaje, że są w stanie najwyższej mobilizacji. Planuje zwrócić się do posłów i senatorów, żądając od nich odrzucenia propozycji ustawy.

Źródło: natemat.pl

Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 33
 • emoji ogień - liczba głosów: 3
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 314
 • emoji smutek - liczba głosów: 3
 • emoji złość - liczba głosów: 35
 • emoji kupka - liczba głosów: 93
Lump z Pragi,zgłoś
Czyli wolno będzie powtarzać tylko politpoprawne brednie? Albo się obudzimy i pogonimy to lewactwo, albo będiemy mieli taki zamordyzm, że samemu Stalinowi o takim się nawet nie śniło.
Odpowiedz
0Zgadzam się6Nie zgadzam się
błądzący kleryk,zgłoś
Pan Jezus i 12 apostołów! 36 lat i gdzie kobiety?
Odpowiedz
6Zgadzam się0Nie zgadzam się
Jjjgtew,zgłoś
Dla mnie jest organizacją przestępczą którą należy w Polsce zdelegalizować.
Odpowiedz
13Zgadzam się4Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 209
Komentarze (209)
Powrót