społeczeństwo
Ukraińcy podziękowali Polakom za pomoc. Nagrali poruszający film
Ordo Iuris

Ordo Iuris uderza w osoby transpłciowe - chcą utrudnić proces korekty płci

Źródło zdjęć: © Canva, Twitter.com
Anna RusakAnna Rusak,20.01.2022 11:13

Ordo Iuris chciałoby "wesprzeć" rodziców, których dzieci chcą dokonać korekty płci. Wszystko oczywiście po to, by chronić rodziny i dzieci "zaślepione przez zideologizowane postulaty ruchu LGBT".

bFFvMmBf

Od stycznia tego roku obowiązuje nas nowa klasyfikacja chorób ICD-11. Jedną z najważniejszych zmian było przesunięcie kategorii transpłciowości z kategorii "zaburzenia psychicznego" do kategorii "zdrowie seksualne". Nie do wszystkich chyba jednak dociera, że transpłciowość nie jest problemem.

Jak informuje "OKO.press" - we wtorek Instytut Ordo Iuris wydał newsletter z planami na ten rok. Jeśli to, co zakładają, wejdzie w życie, sytuacja osób transpłciowych w Polsce będzie jeszcze trudniejsza.

bFFvMmBh

Ordo Iuris kontra osoby transpłciowe

Ordo Iuris postanowił uderzyć w osoby, które chcą dokonać korekty płci. Przypomnijmy może, że ta procedura w naszym kraju i tak jest już bardzo skomplikowana. Jedną z najtrudniejszych rzeczy, z jakimi muszą mierzyć się osoby transpłciowe, jest pozywanie swoich rodziców. Ma to na celu "oskarżenie" ich o to, że źle przedstawili płeć osoby transpłciowej przy narodzinach. Katolicka organizacja chce ten proces jeszcze bardziej utrudnić.

Odro Iuris zamierza prawnie wspierać rodziców, których dzieci "mają problemy z własną tożsamością i chcą zmienić płeć". To nie oznacza, że korekta płci nie będzie możliwa, po prostu będzie się najprawdopodobniej tylko przeciągała, negatywnie wpływając na osoby, dla których jest ważna.

Wszystko w imię rodziny

Oczywiście Ordo Iuris robi to wszystko, by bronić "rodzin, praw i wolności Polaków, a także naszej Ojczyzny". Szkoda tylko, że ta troska objawia się nienawiścią. Najważniejsza jest jednak pomoc rodzicom, których dzieci zostały "zaślepione przez ruch LGBT".

bFFvMmBj


Zadbamy o to, by pomóc nie tylko cierpiącym rodzicom, ale również ich zaślepionym przez zideologizowane postulaty ruchu LGBT dzieciom, które nie dostrzegają tego, że krzywdzą przede wszystkim same siebie.

Tak, chcą się nad nimi znęcać

Proces korekty płci naprawdę jest dla wielu osób przejściem przez piekło i często kończy się poważnymi problemami ze zdrowiem psychicznym. Działania Ordo Iuris będą tylko te negatywne aspekty pogłębiały.

bFFvMmBp

Warto zaznaczyć, że o wyniku rozprawy nie decyduje ani prawnik, ani rodzice. Przecież niekiedy nie wspierają oni osób transpłciowych w trakcie korekty i nie zgadzają się z ich wyborem. To nie oni decydują o wyniku procesu, tylko sąd w oparciu o poświadczone różnymi psychologicznymi badaniami postępowanie (które też, nawiasem mówiąc, nie jest potrzebne np. w takiej Hiszpanii).

Przypomnijmy, że to już kolejny pomysł na "uzdrowienie" polskich rodzin od Ordo Iuris. Niedawno pisaliśmy o tym, że postępowanie rozwodowe ma zostać wydłużone właśnie po to, by "chronić" polskie rodziny.

bFFvMmBq

Źródło: https://oko.press/ordo-iuris-ma-nowy-pomysl-na-sciganie-kobiet/

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Rzecznik praw dziecka wie, czego brakuje uczniom - schronów i kursów strzeleckich