Ordo Iuris pozywa Nergala

Ordo Iuris kontra Nergal. Muzyk przesadził?

Źródło zdjęć: © Instagram: nergal69 / Instagram: nergal69
Weronika Paliczka,
01.12.2023 15:15

Prawnicy Ordo Iuris mają pełne ręce roboty. Stałe pozywanie osób, które naraziły się organizacji, musi być męczące. Na liście pozwanych przez organizację jest Nergal. W sprawie artysty toczą się dwa postępowania.

Ordo Iuris regularnie pozywa osoby, które ich zdaniem obrażają katolików i kościół. Wszelkie działania niezgodne z założeniami kościoła katolickiego są przez nich natychmiastowo zgłaszane do sądów. Co zatem dzieje się, gdy Ordo Iuris spotka się z zagorzałym przeciwnikiem katolików? Pozwy dosłownie sypią się z nieba.

Nergal pozwany przez Ordo Iuris

Adam Darski "Nergal" regularnie udostępnia treści szydzące z katolików i religii. Obraźliwe figurki, deptanie wizerunków świętych, łączenie krzyża z dildo - Nergal dba o to, aby katolicy mieli podwyższone ciśnienie. Nic więc dziwnego, że Ordo Iuris wielokrotnie zwracało uwagę na działalność muzyka.

trwa ładowanie posta...

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Obecnie toczą się dwa postępowania w sprawie Nergala. Ordo Iuris pozywa muzyka za przymocowanie krzyża do dilda. Organizacja informuje, że sąd odroczył sprawę na kolejny termin w styczniu. "Do końca będziemy starać się o sprawiedliwą karę dla antychrześcijańskiego prowokatora" - czytamy na stronie Ordo Iuris.

Nergal podpadł Ordo Iuris także za deptanie obrazu maryjnego. Na nagraniu udostępnionym przez muzyka depcze on po portrecie Maryi podpisanym "O Matko Miłosierdzia módl się za nami". Początkowo sprawa została oddalona, ponieważ sąd uznał, że nie można jednoznacznie stwierdzić, iż obraz przedstawia Maryję, jednak po interwencji Ordo Iuris sprawa wróciła na wokandę.

Nergal ma już na swoim koncie m.in. darcie Biblii na scenie. Artysta stale udostępnia filmy oraz zdjęcia kpiące z katolicyzmu. Wielu katolików uważa działanie muzyka za obsceniczne i karykaturalne - ich zdaniem można nie wierzyć, równocześnie nie niszcząc czegoś, co dla innych jest święte.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
SIEMAK,zgłoś
BRAWO NERGAL tak trzymaj. Są to wybitnie organizacje anty oywatelskie. Trzeba je zdelegalizowaC
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
Wredna,zgłoś
Ja artykułów o nergalu staram się nie czytać. Omijam go szerokim łukiem. Dla mnie to chory człowiek, którego lepiej omijać i nie mieć nic z nim do czynienia.
Odpowiedz
10Zgadzam się11Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Jacek,zgłoś
Widać narodowi podoba się kiedy ktoś obraża innych - nie naszych...
Odpowiedz
3Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 6