popkultura
Dawid Podsiadło przeraził fanów. To koniec jego kariery?
zaimki osoby niebinarne

Netflix zmienia niebinarne wątki w programie "Jak urządzić sex room". Co z inkluzywnością?

Źródło zdjęć: © Jak urządzić sex room, queer.pl
Anna RusakAnna Rusak,19.08.2022 19:00

Netflix coraz częściej zdaje się pamiętać o wątkach osób LGBTQ+. Choć stawia na tolerancję, widoczność i inkluzywność, to zdarzają mu się wpadki. Tak było w przypadku programu "Jak urządzić sex room".

Cenzura i zmiany wątków, które dotyczą osób LGBTQ+, to dość znany temat. Wiele wschodnich państw zakazuje projekcji filmów, które przedstawiają nieheteronormatywne historie. Tak np. z filmem "Buzz Astral".

Niebinarność w "Jak urządzić sex room"

"Jak urządzić sex room" to program, który pojawił się na Netflixie na początku lipca. Prowadząca - Melanie Rose - w trakcie każdego odcinka przeprowadza renowacje dla par. Projektuje wnętrza w taki sposób, by zakochani mogli w jak najpełniejszym stopniu zrealizować swoje seksualne fantazje.

How To Build a Sex Room | Official Trailer | Netflix

Twórcy postanowili postawić na inkluzywność. W jednym z odcinków poznajemy parę, w której jest osoba niebinarna, używająca zaimków "oni(e)/ich". Niestety w polskim dubbingu tego nie usłyszymy.

Jak informuje portal queer.pl, w momencie, gdy jedno z bohaterów - Brody Danger - się przedstawia, w polskiej wersji zamiast "oni(e)/ich" usłyszymy: "używam zaimków żeńskich".

"Wiemy, że niektóre rzeczy ciężko przetłumaczyć, ale they w żadnym wypadku nie oznacza "zaimków żeńskich". Zależy nam na tym, aby osoby oglądające program z lektorem również mogły dowiedzieć się, że niektóre osoby używają zaimków innych niż on/ona" - czytamy na stronie queer.pl

trwa ładowanie posta...

Dlaczego Netflix zmienia wątki LGBTQ+?

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy w polskiej produkcji pojawiają się takie zmiany. W zeszłym roku w naszej rodzimej wersji filmu "Mitchellowie kontra maszyny" platforma postanowiła usunąć queerowość postaci.

Fajnie, że Netflix coraz częściej stawia na reprezentację osób LGBTQ+. Szkoda tylko, że zdarza się, że wciąż wątki dotyczące tej społeczności są kasowane lub zmieniane. Jeśli platforma naprawdę chce być inkluzywna, powinna zwrócić uwagę na takie "drobnostki", bo zaimki są istotną kwestią dla wielu osób.

trwa ładowanie posta...

Źródło: queer.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Jaay,zgłoś
Głównie dlatego, że niebinarność wśród ludzi nie występuje.
Odpowiedz
3like0dislike
Komentarze (1)
arrow
Trzeci finał GOATS. Bezczelny Ferrari wykiwał rogaczy?