Alex, postać Seleny Gomez z serialu w "Czarodzieje z Waverly Place" biseksualna

Selena Gomez biseksualna w "Czarodziejach z Waverly Place"?

Źródło zdjęć: © Disney+
Anna RusakAnna Rusak,29.03.2023 10:45

Showrunner serialu "Czarodzieje z Waverly Place", w którym główną rolę grała Selena Gomez, odnosi się do plotek dotyczących biseksualności jej postaci. Co tak naprawdę łączyło serialową Alex i Stevie?

Najpopularniejszym serialem, w którym obecnie gra Selena Gomez, są "Zbrodnie po sąsiedzku", które możecie oglądać na Disney+. Wszyscy fani aktorki i piosenkarki zapewne bardzo dobrze pamiętają, że jej kariera tak naprawdę zaczęła się od innej produkcji, czyli od "Czarodziejów z Waverly Place".

Okazuje się, że w serialu, który od 2008 do 2012 roku można była oglądać na Disney Chanel, był jeden niezrealizowany wątek. Alex Russo, czyli główna postać serialu, w którą wcielała się Selena Gomez, miała być biseksualna. Pojawił się jednak jeden problem…

Selena Gomez biseksualna w "Czarodziejach z Waverly Place"

Jeśli nie pamiętacie, to przypominam, że serial opowiadał o przygodach trójki młodych czarodziejów - Justinie, Alex oraz Maksie - którzy starają się żyć w normalnym świecie. Najlepszą przyjaciółką Alex, była Stevie, a w serialu jej rolę odgrywała Hayley Kiyoko.

Choć przez lata fani "Czarodziejów z Waverly Place" podejrzewali, że bohaterkę, w którą wciela się Selena Gomez, ze Stevie łączy coś więcej niż przyjaźń, długo nie mogli liczyć na jakiekolwiek potwierdzenie. Teraz showrunner serialu, Peter Murrieta, kierujący pierwszymi trzema sezonami serialu, przyznał, że Alex miała być biseksualna.

"Żałuję, że nie mogliśmy zrobić czegoś więcej z tym, co było oczywiste dla wielu z nas, czyli z relacją między Stevie i Alex. W tamtym momencie nie byliśmy w stanie tego zrobić, ale dla wszystkich całkiem jasne było to, czym był ich związek" - powiedział Murrieta w podcaście "Wizards of Waverly Pod", odnosząc się do biseksualności Alex.

trwa ładowanie posta...

Czemu Alex nie jest biseksualna w "Czarodziejach z Waverly Place"?

Kto stał na przeszkodzie rozwinięcia wątku biseksualności postaci Seleny Gomez z "Czarodziejów z Waverly Place"? Disney. Peter Murrietta przyznał, że twórcy starali się jak najmocniej zarysować uczucia między Alex i Stevie. Współgospodyni "Wizards of Waverly Pod" powiedziała, że gdyby serial powstawał kilka lat później, pewnie byłaby szansa na mocniejsze zaznaczenie biseksualności bohaterki, w którą wcielała się Gomez.

Ta sytuacja nie dziwi, jeśli pamiętamy o kryzysie wizerunkowym, z którym mierzył się Disney w zeszłym roku. Pracownicy studia w 2023 roku wystosowali list, z którego wynika, że przez lata wymazywano z produkcji Pixara, studia należącego do Disneya, wątki LGBTQ+.

Mimo tego, że informacje o relacji Alex i Stevie potwierdzają się dopiero teraz, fani wciąż są zachwyceni tą wiadomością. Na Twitterze wyrażają swoją radość w związku z biseksualnością postaci granej przez Selenę Gomez w "Czarodziejach z Waverly Place". Jeśli chcielibyście nadrobić tę produkcję, to możecie to robić na Disney+.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 5