Buzz Astral

"Buzz Astral" Pixara zbanowany. Wszystko przez pocałunek

Źródło zdjęć: © Twitter, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,14.06.2022 13:15

W filmie "Buzz Astral" pojawi się wątek LGBTQ+. Scena pocałunku ma być kluczową i bardzo ważną częścią filmu, nie wszystkim się to jednak podoba. Film został zbanowany w niektórych krajach.

Już jakiś czas temu pisaliśmy o krążących w sieci informacjach dotyczących pocałunku osób tej samej płci w najnowszym filmie Pixara "Buzz Astral". To spin-off dobrze znanego wam pewnie "Toy Story", który koncentruje się na wcześniejszych przygodach przyjaciela Andy’ego.

Twórcy filmu "Buzz Astral" podczas produkcji mieli wyciąć scenę, w której możemy zobaczyć pocałunek osób tej samej płci. Przez całą aferę związaną z ustawą "Don’t Say Gay" na Florydzie i kontrowersjami wokół Pixara firma zdecydowała się jednak przywrócić te wątek. Teraz okazuje się, że to jedna z ważniejszych scen całego filmu.

trwa ładowanie posta...

"Buzz Astral" kiedy premiera?

Zanim przejdziemy do szczegółów, zacznijmy może od tego, że znamy już datę premiery filmu "Buzz Astral". Najnowszy film Pixara trafi do kin 17 czerwca 2022 roku. Problem polega jednak na tym, że nie wszyscy będą mogli zobaczyć przygody Astrala.

Pocałunek osób tej samej płci w filmie "Buzz Astral" potwierdzony

W USA już odbył się pokaz prasowy filmu "Buzz Astra". Oficjalnie więc można potwierdzić, że w filmie - mniej więcej w 30 minucie - dochodzi do pocałunku osób tej samej płci.

Tak, mamy pocałunek. Para lesbijek zawsze tu była. Zawsze były częścią filmu. Możliwość przywrócenia tego pocałunku była dla nas bardzo ważna. To wzruszający moment.

- Variety

Buzz Astral - zwiastun #2 [dubbing]

Pocałunek osób tej samej płci w "Buzz Astral" jest kluczową częścią filmu

Do całej sprawy odniosła się też producentka Galyn Susman, która potwierdziła, że scena jest bardzo ważną częścią całego filmu. Izzy, najlepsza przyjaciółka Buzza, która w tej scenie całuje się ze swoją żoną, ma reprezentować to wszystko, czego nie ma Buzz i skłaniać go do refleksji.

To życie, które prowadzi najlepsza przyjaciółka Buzza, to życie, którego on nie ma. W jego życiu nie ma takich bliskich relacji. Buzz nie ma dziecka, nie ma tego wszystkiego, co ona. Dlatego tak ważne było, abyśmy przywrócili ten pocałunek i jesteśmy tym bardzo podekscytowani.

- Variety

Oczywiście część osób już deklaruje, że nie zabierze dzieci na film "Buzz Astral" ze względu na ten pocałunek i w końcu znacząco zarysowany wątek LGBTQ+. Społeczność jednak cieszy się, że Pixar w końcu w tak jednoznaczny sposób prezentuje nieheteronormatywnych bohaterów.

trwa ładowanie posta...

"Buzz Astral" zbanowany w 14 krajach

Niestety przez przywrócony pocałunek nie wszyscy będą mogli zobaczyć film "Buzz Astral". Projekcja została zbanowana aż w 14 krajach. Dotyczy to m.in.: Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Libanu, Egiptu i Malezji. Tak sprawę komentują aktorzy:

Możemy obejrzeć film i nie musimy nawet przymykać oczu [na tę scenę]. Nie musimy myśleć „O rany, to dziwne”. To nie jest dziwne, to normalne i należy to znormalizować. Ilekroć pojawiają się te małe kroki, które robią studia - czasami mogą wydawać się małe - to są to kroki w kierunku normalizacji ludzi i miłości. Naprawdę żal mi krajów, które nie chcą pokazać tego filmu z powodu takiej małej rzeczy.

- Taika Waititi

Chris Evans and Taika Waititi of 'Lightyear' frustrated by film being banned | Yahoo Australia

O co chodzi z "Don’t Say Gay"?

Wszystko to nie odbyłoby się, gdyby nie kontrowersje związane z ustawą "Don’t Say Gay" na Florydzie i listem pracowników Pixara, w którym oskarżali wytwórnię i Disneya o usuwanie wątków LGBTQ+ ze swoich produkcji.

Wtedy pojawiły się też informacje dotyczące usunięcia homoseksualnego pocałunku z filmu "Buzz Astral". Po fali krytyki Pixar zdecydował się przywrócić tę scenę. Mamy nadzieję, że teraz Disney nie będzie już w ten sposób cenzurował swoich filmów i kto wie, może kiedyś w końcu doczekamy się też filmu, którego główna postać będzie osobą LGBTQ+?

trwa ładowanie posta...

 Źródło: Variety

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 23
  • emoji kupka - liczba głosów: 13
XDDDDDDDD
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się