Doktor Strange w multiwersum obłędu

"Doktor Strange w multiwersum obłędu" zakazany przez wątki LGBTQ+. Wszystko przez queerową postać

Źródło zdjęć: © materiały partnera
Anna RusakAnna Rusak,25.04.2022 15:00

"Doktor Strange w multiwersum obłędu" to najnowszy film Marvela, na który czekają wszyscy fani pierwszej części przygód bohatera granego przez Benedicta Cumberbatcha. Niestety nie wszędzie będzie można zobaczyć ten film. Wszystko przez postać LGBTQ+.

Kasowanie wątków LGBTQ+ i zakazywanie projekcji filmów, w których pojawiają się bohaterowie należący do tej społeczności, jest niestety na porządku dziennym. Najczęściej oczywiście na takie kroki decydują się kraje, w których niestety związki LGBTQ+ są nielegalne.

Teraz kolejny film padł właśnie ofiarą takiej cenzury. Najnowszy film Marvela "Doktor Strange w multiwersum obłędu" nie pojawi się w niektórych miejscach. Wszystko przez nieheteronormatywną postać.

"Doktor Strange w multiwersum obłędu" zakazany w Arabii Saudyjskiej

Niestety, "The Hollywood Reporter" poinformował, że film "Doktor Strange w multiwersum obłędu" został zakazany w Arabii Saudyjskiej. Raporty sugerują, że to samo spotka najnowszy film Marvela w Kuwejcie i Katarze, ale te informacje wciąż nie są potwierdzone.

Doktor Strange w multiwersum obłędu - zwiastun #2 [dubbing]

Wszystko przez wątki LGBTQ+, które pojawiają się w filmie "Doktor Strange w multiwersum obłędu". W niektórych krajach arabskich nieheteronormatywne związki są nielegalne. Pokazywanie ich jest uważane za propagowanie niepożądanych zachowań. W Arabii Saudyjskiej osoby LGBTQ+ są surowo represjonowane i karane za homoseksualność.

Wątek LGBTQ+ w filmie "Doktor Strange w multiwersum obłędu"

Premiera nowego filmu Marvela przewidziana jest na 6 maja tego roku. To kontynuacja filmu "Doktor Strange" z 2016 roku, a w głównej roli ponownie zobaczymy Benedicta Cumberbatcha.

W filmie Cumberbatchowi będzie towarzyszyła queerowa nastolatka America Chavez, a w jej rolę wcieli się Xochitla Gomez. W marvelowskich komiksach dziewczyna jest lesbijką, a jej super moce to nadludzka siła, wytrzymałość i szybkość.

trwa ładowanie posta...

Podobny los spotkał już wiele filmów i gier - w przypadku Marvela wydarzyło się to przy okazji premiery filmu "Eternals", który został zakazany w krajach na Bliskim Wschodzie. Miejmy jednak nadzieję, że to nie powstrzyma studia przed dodawaniem większej ilości wątków LGBTQ+.

 Źródło: The Hollywood Reporter

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 29
  • emoji ogień - liczba głosów: 33
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
marwi,zgłoś
Po jakiego grzyba mają wprowadzać więcej wątków LGBT+? Bo jest taka moda?
Odpowiedz
5Zgadzam się0Nie zgadzam się