Netflix

Netflix walczy z współdzielonymi kontami. Ile zapłacimy za konto?

Źródło zdjęć: © Filip Wołoszczak, Wojtek Kadrys, twitter
Anna RusakAnna Rusak,20.07.2022 16:30

Netflix zmusi nas do płacenia za współdzielone konta. Właśnie rozpoczął testowanie nowego rozwiązania. Co z podróżami? Czy będziemy mogli włączyć swoje konto na innym urządzeniu niż zwykle?

Netflix już od pewnego czasu boryka się z dość sporymi problemami. Właśnie okazało się, że platforma straciła milion subskrybentów. Możliwe, że niektórzy z nich przestraszyli się zapowiedzi reklam i wizji opłaty za współdzielone konta.

O tym, że Netflix planuje rozprawić się z użytkownikami, którzy współdzielą konta z innymi (i to niekoniecznie swoimi domownikami), mówiło się od dawna. Teraz platforma rozpoczęła testy nowego rozwiązania.

Netflix kończy z współdzielonymi kontami

W krajach Ameryki Południowej m.in. w Argentynie i Gwatemali Netflix zaczął testować rozwiązanie, które ma znacząco ograniczyć współdzielenie kont. Oznacza to, że użytkownicy, którzy do tej pory dzieli konto np. ze znajomymi, będą musieli więcej zapłacić.

trwa ładowanie posta...

Opłata za każde współdzielone konto w testowanych rozwiązaniach wynosi około 2,99 dol., czyli mniej więcej 14 zł miesięcznie (w Argentynie 1,7 dol.). Nie wiadomo, czy w innych lokalizacjach opłata będzie podobna. Z pewnością jednak Netflix ma nadzieję, że dzięki temu rozwiązaniu, użytkownicy przestaną używać swojego konta na urządzeniach podłączonych poza ich domem.

trwa ładowanie posta...

Co z oglądaniem za granicą?

Netflix utrzymuje, że opłaty za współdzielone konta nie wpłyną np. na możliwość korzystania z platformy w trakcie podróży i na wakacjach. Z serwisu będzie można raz na rok skorzystać poza domową lokalizacją. Bez dodatkowych opłat z takiej opcji będzie można korzystać dwa tygodnie. Oczywiście tylko jeśli wcześniej konto nie było używane w tym miejscu.

Netflix traci milion subskrybentów

Netflix w pierwszym kwartale 2022 roku zanotował swój pierwszy spadek w liczbie subskrybentów od 2011 roku. Kolejny kwartał nie przedstawia się lepiej. Platforma miała stracić już milion użytkowników.

trwa ładowanie posta...

Przedstawiciele Netflixa twierdzą, że spadki są spowodowane m.in. nadmierną liczbą użytkowników, którzy współdzielą konta. Biorąc pod uwagę to, co mają do zaoferowania konkurenci platformy, problemu szukałabym raczej w małej liczbie nowych, ciekawych produkcji.

Tym razem Netflixa uratowało "Stranger Things", ale trzeba przyznać, że poza tym serialem gigant obecnie nie ma nam zbyt wiele do zaoferowania. Nie sądzę, że reklamy i dodatkowe opłaty cokolwiek w tej kwestii zmienią. A jeśli już to na gorsze.

Źrodło: Time, Wirtualne Media

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1