Fame MMA 17: Mandzio może nie zawalczyć?

Mandzio nie zawalczy na Fame MMA 17? Internauci: "żałosne"

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez, Twitter
Oliwier NytkoOliwier Nytko,25.01.2023 15:00

Łukasz Samoń, w sieci znany jako Mandzio, jest jednym z najpopularniejszych zawodników federacji Fame MMA. Jego pojedynek z Karolem Dąbrowskim, czyli Karolkiem, było przez fanów freak fightów wyczekiwany. Teraz walka stanęła pod znakiem zapytania.

Dacie wiarę, że Fame MMA dobija już do 17. odsłony? Federacja zdaje się starać powrócić do tego, co było wcześniej popularne. Dowody? Do walki wróci Michał Baron, czyli Boxdel, a na tej samej gali w tzw. "ukrytej walce" ma po przerwie pojawić się Marcin Krasucki, czyli Rafonix. Jednym z najbardziej wyczekiwanych eventów jest jednak walka dwóch starych rywali: Mandzia i Karolka, czyli Łukasz Samonia i Karola Dąbrowskiego.

Pierwszy przeszedł w ostatnich miesiącach ogromną przemianę, a ten drugi… walczy z algorytmami YouTube. Ich walka stanęła jednak przed dużym znakiem zapytania.

Fame MMA 17. Plotki o problemach Mandzia

W sieci zaczęły się pojawiać plotki związane z walką Łukasza na nadchodzącej gali Fame MMA 17 w Krakowie. Mandzio miał doznać kontuzji. Chodzi o uraz mięśnia dwugłowego. Pogłoski mówią, że przez tę sytuację formuła walki miałaby zostać zmieniona z K-1 na boks. Tak twierdzi Szalony Reporter oraz Artur Przybysz:

"Skoro już napisał dosłownie to tak, o tę zmianę chodziło. Uraz dwugłowego u Mandzia i zmiana formuły z MMA [chodziło o K-1 ~ dop. red] na boks w walce z Karolkiem na Fame MMA 17" - przyznał Szalony Reporter.

trwa ładowanie posta...

Mandzio może nie zawalczyć na Fame MMA 17. Powodem kontuzja

"Tydzień przed świętami, po intensywnym treningu, moje udo zesztywniało i spuchło, uniemożliwiając mi chodzenie. Badanie USG wykazało naderwanie mięśnia czworogłowego 2 stopnia, ale zgodnie z opinią lekarską, mój udział w walce nie był zagrożony" - przekazał Mandzio w swoich social media.

24 stycznia Mandzio przekazał jednak, że nowa opinia lekarza jest taka, że nie powinien "przyjmować i wyprowadzać uderzeń nogą". Obecny jest krwiak, "a mięsień wciąż jest uszkodzony". Dodał też, że "do czasu uzyskania finalnej opinii" nie informował o swojej kontuzji federacji. Przeprosił Fame MAMA, dodając że "determinacja, by zawalczyć w lutym, jest zbyt duża". Influencer zdementował plotki o tym, że zmiana formuły została już podjęta, gdyż wymaga to "porozumienia trójstronnego".

"Niestety, dopiero kolejna wizyta u specjalisty da nam jednoznaczną odpowiedź, czy do tej walki dojdzie na najbliższej gali, czy na Fame 18" - wytłumaczył.

Reasumując: Mandzio ma kontuzję, która uniemożliwia mu wyprowadzanie i przyjmowanie ciosów nogą. Nie informował o tym federacji. A teraz nie wiadomo, czy w ogóle zawalczy na Fame MMA 17.

W odpowiedzi na komentarz, podkreślił, że słowa lekarza będą kluczowe dla jego decyzji:

"zobaczymy, co lekarz powie i co przyniesie rozmowa 😶 Dla mnie jest to o tyle ciężkie, że nigdy się w życiu z niczym tak nie starałem, jak do tej walki 🫥 okropnie się z tym czuje, bo nienawidzę sytuacji, nad którymi nie mam kontroli i też nie chce tego robić przeciwnikowi" - odpowiedział.

trwa ładowanie posta...

Reakcja internautów na kontuzję Mandzia? "Żałosne"

Internet jak to internet, napalił się na walkę dwóch legendarnych minecrafterów. Gdy Mandzio wyskoczył na +/- 10 dni przed ustaloną walką z informacją, że od ponad miesiąca zmaga się z kontuzją, o której nie informował federacji, wielu zamiast mu współczuć, było zwyczajnie złych.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Są też oczywiście tacy, którzy go wspierają i piszą, że taka kontuzja to nie przelewki. Radzą, że powinien przełożyć swój pojedynek na Fame MMA 18:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0