Krzysztof Stanowski ostro o karze śmierci w Polsce

Krzysztof Stanowski za karą śmierci. Żąda powrotu publicznych egzekucji

Źródło zdjęć: © vibez.pl / Twitter, YouTube
Maja Kozłowska,
10.05.2023 11:15

Dziennikarz Krzysztof Stanowski ustosunkował się do tragicznej śmierci małego Kamilka z Częstochowy. Domaga się dla sprawcy najsurowszej kary.

Tragedia 8-letniego Kamilka z Częstochowy poruszyła całą Polskę. Chłopiec był brutalnie katowany przez ojczyma i zmarł 8 majaGórnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Do szpitala trafił na początku kwietnia z ciężkimi obrażeniami - m.in. oparzeniami głowy, klatki piersiowej i kończyn, połamanymi kośćmi i śladami długotrwałej przemocy. Lekarze przez ponad miesiąc walczyli o jego życie. Bezpośrednią przyczyną śmierci chłopca była postępująca niewydolność wielonarządowa.

"Kamilek przez cały czas pobytu w szpitalu był głęboko nieprzytomny. Nie zdawał sobie świadomości gdzie jest, ani co go spotkało. Ani przez chwilę nie cierpiał" - oświadczyło w oficjalnym komunikacie Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka.

Ojczymowi chłopca zostaną postawione zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i znęcania się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem.

Krzysztof Stanowski nie jest sam. Wielu chce kary śmierci

Do sprawy Kamilka odniosło się wiele osób publicznych.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro postarał się o zmianę zarzutów dla ojczyma chłopca z usiłowania zabójstwa na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Dodał, że niestety dożywotnie pozbawienie wolności to najwyższy wymiar kary w Polsce.

trwa ładowanie posta...

Również streamer Nitro ostro skomentował sprawę, wyrażając poparcie dla powrotu kary śmierci. Według twórcy "prawa człowieka nie są dla zwierząt".

trwa ładowanie posta...

O krok dalej poszedł Krzysztof StanowskiKanału Sportowego. Nie tylko życzyłby sobie powrotu kary śmierci, ale również przywrócenia tradycji publicznych egzekucji.

trwa ładowanie posta...

Tweet Stanowskiego wyświetlono prawie 700 tys. razy. Internauci są jednak podzieleni - jedni się z nim zgadzają, niektórzy wytykają mu wręcz średniowieczne myślenie, a inni prowokują - pytając, czy to Stanowski mógłby dokonać egzekucji.

Cytując klasyka - "jeszcze jak" - odpowiedział dziennikarz.

trwa ładowanie posta...

Prócz krótkiego wpisu Stanowski pochylił się głębiej nad kwestią kary śmierci. W swoim wywodzie stwierdził, że jest jej przeciwny tylko z powodu możliwej pomyłki i skazania niewinnej osoby.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 10
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
edii,zgłoś
Pamiętacie sprawę Komedy ? Zawsze można skazać na śmierć kogoś niewinnego, nawet jeśli to będzie 1 na 100, zawsze wpisanie do kodeksu takiej kary, rodzi takie ryzyko. A druga sprawa, kto będzie katem, wciśniesz guzik zabijesz człowieka, nawet winnego, a wieczorem usiądziesz z dziećmi do kolacji ? Ja bym nie potrafił.
Odpowiedz
2Zgadzam się3Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Gaweł,zgłoś
Każdy człowiek ma godność ludzką. Każdy, nawet zbrodniarz. Tego oprawcę należy ukarać z całą surowością. Ale z zachowaniem szacunku dla ludzkiej godności, gdyż ta przysługuje każdemu człowiekowi, nawet zbrodniarzowi i nawet gdy nie uszanował on godności innego człowieka. I przestańcie już prześcigiwać się w wymyślaniu najbardziej bolesnych kar bo to nieludzkie. Przez to że dopuścił się tak potwornej zbrodni nie przestał być człowiekiem.
Odpowiedz
2Zgadzam się14Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Sędzia dreed,zgłoś
Kara śmierci dotyczylaby tylko i wyłącznie osoby co do której nie ma żadnych choćby najmniejszych wątpliwości ze popełnili ta zbrodnię:tak jak w tym przypadku, jak w przypadku Adamowicza, Waśniewskiej,czy innych dzieciobojcow.ludzie którzy z premedytacją mordują drugiego człowieka nie powinni zużywać nam tlenu.
Odpowiedz
8Zgadzam się4Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 8