Krzysztof Stanowski o karze śmierci

Stanowski o karze śmierci. Skomentował morderstwa małych chłopców

Źródło zdjęć: © Instagram - Krzysztof Stanowski / Instagram
Natalia Witulska,
21.10.2023 14:00

Krzysztof Stanowski po raz kolejny odwołał się do kary śmierci. Dziennikarz sportowy napisał na X (Twitter), że temat ten wróci do debaty wśród społeczeństwa.

W środę 18 Polską wstrząsnęła zbrodnia w Poznaniu. 71-letni Zbysław C. zaatakował małego chłopca, który wraz z innymi przedszkolakami wracał z wycieczki z Poczty Polskiej. Niestety, Maurycego nie udało się uratować i wskutek odniesionych obrażeń zmarł na stole operacyjnym.

W piątek 20 października natomiast cały kraj dowiedział się o 6-letnim chłopcu z Gdyni, którego ciało znalazła matka. Za śmierć dziecka najprawdopodobniej odpowiedzialny jest jego ojciec, który wciąż jest poszukiwany. Te dwie zbrodnie wstrząsnęły społeczeństwem. Sprawę krótko skomentował Krzysztof Stanowski.

Krzysztof Stanowski o karze śmierci

Krzysztofa Stanowskiego, tak jak większość społeczeństwa, poruszyły morderstwa dokonane na dwóch małych, niewinnych dzieciach. W mediach społecznościowych odniósł się do spraw, krótko stwierdzając, że kwestia kary śmierci bez wątpienia wróci do debaty publicznej.

"Gdy się czyta o 5-latku z Poznania, 6-latku z Gdyni... Kiedyś dyskusja o karze śmierci wróci na poważnie. Nie teraz, ale kiedyś. Żadne prawo nie jest ustanowione raz na zawsze" - napisał Krzysztof Stanowski na X (Twitter).

trwa ładowanie posta...

Przypomnijmy, że w maju 2023 r. Krzysztof Stanowski również pisał, że należy rozważyć powrót do kary śmierci. Wtedy odwoływał się do sprawy Kamilka z Częstochowy, który został skatowany przez ojczyma i nie przeżył.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 5
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
JarlArtsGard,zgłoś
Niestety cała Europa musi przemyśleć czy zniesienie kary śmierci było słuszne,bo jej obecność w prawodawstwie wcale nie musi oznaczać wyraz braku poszanowania dla praw człowieka !
Odpowiedz
5Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)