Check out english version
społeczeństwo
Narkotyki i wyzwiska. Kolejna ofiara Krzysztofa Gonciarza zabiera głos
Członek młodzieżówki Konfederacji postuluje zabijanie kobiet.

Kara śmierci za aborcję? Temat znów obiektem politycznej manipulacji

Źródło zdjęć: © @BartoszNowakKM Twitter
Marta Grzeszczuk,
02.06.2023 13:00

Członek młodzieżówki Konfederacji podzielił się refleksją na temat aborcji, która powinna budzić przerażenie. Tymczasem Radio Maryja propaguje "kompromis aborcyjny".

Chyba najsmutniejszym faktem w polskiej polityce jest to, że kwestie praw kobiet i mniejszości zostały sprowadzone do roli narzędzi, za pomocą których politycy manipulują emocjami społeczeństwa. Niewiele jest już krajów w Europie, w których nastrojami ludzi da się tak łatwo i przewidywalnie sterować.

Cynizm polityków w tym zakresie nie ma żadnych granic. Naprawdę trudno było się spodziewać, że wypowiedź premiera Morawieckiego o tym, jakoby był zwolennikiem "kompromisu aborcyjnego", będzie promować... Radio Maryja. A jednak.

trwa ładowanie posta...

Próba odzyskania elektoratu, który uznał za przesadę śmiertelnie niebezpieczne zaostrzenie już regresyjnego prawa aborcyjnego przez Morawieckiego jest - delikatnie mówiąc - mało wiarygodna. To, że jest dokonywana za pomocą medium, za którym teoretycznie stoją określone poglądy, jest naprawdę niewiarygodną akrobacją.

Młodzieżówka Konfederacji chce kary śmierci za aborcję

Czy tak wygląda przyszłość polskiej polityki?
Czy tak wygląda przyszłość polskiej polityki? (@Twitter)

Pisaliśmy już o tym, że to, jak wygląda obecnie polska polityka, ma bezpośrednie przełożenie na to, że młodzi ludzie, którzy widzą w niej swoją przyszłość, często nie są osobami, które wykazują się elementarną wrażliwością czy empatią. Bartosz Nowak z Korony Młodych (młodzieżówka Konfederacji) chciałby, żeby kobiety, które zdecydują się na aborcję, były skazywane na karę śmierci.

W bardziej okrzepłych europejskich demokracjach nie ma przyzwolenia społecznego na używanie praw kobiet czy mniejszości do nabijania punktów w sondażach. Od polityków oczekuje się tam przede wszystkim skutecznego zarządzania gospodarką i instytucjami publicznymi, a nie urządzania ludziom prywatnego życia.

Tak zwane "tematy światopoglądowe" są grzane przez tak zwanych "konserwatystów" w tych krajach, w których potrzebują odwracać uwagę społeczeństwa od pogłębiającego się rozwarstwienia ekonomicznego. Poza Polską obserwujemy to obecnie np. w Wielkiej Brytanii czy w Stanach Zjednoczonych.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 6
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 76
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 34
  • emoji kupka - liczba głosów: 93
bebe,zgłoś
A skąd dziecko o wyglądzie owcy może coś wiedzieć na temat aborcji? Matka mu powiedziała, że będzie miał braciszka i jest zazdrosny?
Odpowiedz
5like0dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Kronos,zgłoś
A dlaczego nie napiszecie też że Konfederacja chce karać za dezercję? I niech nikogo nie zmyli dezercja rozumiana jako przejście na stronę „wroga". Za zdradę Konfederacja rozumie poddanie się podczas mobilizacji, czyli dokładnie tak jak w Rosji (!!). Przypomnę że jest to partia wyznająca poglądy pro-rosyjskość. W Rosji mobilizuje się też osoby chore i niepełnosprawne (choroby serca, rak, epilepsja, chodzenie o kulach itd., itp. - nic nie zwalnia ze służby podczas mobilizacji w Rosji), co jest DOSŁOWNIE CHORE !!!! Jeszcze trochę, a będą karać za odmowę służby wojskowej, a nadana kategoria nie będzie mieć absolutnie ŻADNEGO znaczenia, skoro i tak chcą się powoływać na dekalog, a nie jakieś „laickie prawa człowieka Amnesty International i ONZ". Kara śmierci dla ludzi z A, B, D za odmowę. Żadnych alternatywnych usług, żadnego wyjazdu za granicę. Totalitaryzm, katolicki zamordyzm, śmierć za to, że się żyje. Taką przyszłość szykują ludziom ci BANDYCI!
Odpowiedz
5like0dislike
Rozsadny,zgłoś
Wypaczony umysł. Aborcja z widzimisię i braku odpowiedzialności jest niemoralna, ale ze względów medycznych i zagrożenia życia uzasadniona. Od 6 miesiąca życia płód jest w stanie przeżyć poza macicą, dlatego po 6 miesiącu nie powinno robić się aborcji. Przed 6 tylko ze względów zdrowotnych, a ofiary gwałtów powinny być od razu czyszczone jak najszybciej.
Odpowiedz
20like8dislike
Zobacz komentarze: 83
Komentarze (83)
arrow
Najnowocześniejszy obiekt koncertowy na świecie otwarty. Kosztował fortunę