Członek młodzieżówki Konfederacji postuluje zabijanie kobiet.

Kara śmierci za aborcję? Temat znów obiektem politycznej manipulacji

Źródło zdjęć: © @BartoszNowakKM Twitter
Marta Grzeszczuk,
02.06.2023 13:00

Członek młodzieżówki Konfederacji podzielił się refleksją na temat aborcji, która powinna budzić przerażenie. Tymczasem Radio Maryja propaguje "kompromis aborcyjny".

Chyba najsmutniejszym faktem w polskiej polityce jest to, że kwestie praw kobiet i mniejszości zostały sprowadzone do roli narzędzi, za pomocą których politycy manipulują emocjami społeczeństwa. Niewiele jest już krajów w Europie, w których nastrojami ludzi da się tak łatwo i przewidywalnie sterować.

Cynizm polityków w tym zakresie nie ma żadnych granic. Naprawdę trudno było się spodziewać, że wypowiedź premiera Morawieckiego o tym, jakoby był zwolennikiem "kompromisu aborcyjnego", będzie promować... Radio Maryja. A jednak.

trwa ładowanie posta...

Próba odzyskania elektoratu, który uznał za przesadę śmiertelnie niebezpieczne zaostrzenie już regresyjnego prawa aborcyjnego przez Morawieckiego jest - delikatnie mówiąc - mało wiarygodna. To, że jest dokonywana za pomocą medium, za którym teoretycznie stoją określone poglądy, jest naprawdę niewiarygodną akrobacją.

Młodzieżówka Konfederacji chce kary śmierci za aborcję

Czy tak wygląda przyszłość polskiej polityki?
Czy tak wygląda przyszłość polskiej polityki? (@Twitter)

Pisaliśmy już o tym, że to, jak wygląda obecnie polska polityka, ma bezpośrednie przełożenie na to, że młodzi ludzie, którzy widzą w niej swoją przyszłość, często nie są osobami, które wykazują się elementarną wrażliwością czy empatią. Bartosz Nowak z Korony Młodych (młodzieżówka Konfederacji) chciałby, żeby kobiety, które zdecydują się na aborcję, były skazywane na karę śmierci.

W bardziej okrzepłych europejskich demokracjach nie ma przyzwolenia społecznego na używanie praw kobiet czy mniejszości do nabijania punktów w sondażach. Od polityków oczekuje się tam przede wszystkim skutecznego zarządzania gospodarką i instytucjami publicznymi, a nie urządzania ludziom prywatnego życia.

Tak zwane "tematy światopoglądowe" są grzane przez tak zwanych "konserwatystów" w tych krajach, w których potrzebują odwracać uwagę społeczeństwa od pogłębiającego się rozwarstwienia ekonomicznego. Poza Polską obserwujemy to obecnie np. w Wielkiej Brytanii czy w Stanach Zjednoczonych.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 6
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 76
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 37
  • emoji kupka - liczba głosów: 98
Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego i na jakiej podstawie, osoba o 0.00 doświadczeniu życiowym usiłuje mówić milionom, co mogą i jak mają postrzegać świat. Geniuszem nie jest, prorokiem jakoś też chyba nie. O jakiekolwiek pomazaństwo Boże raczej trudno go posądzić. Ot z wyglądu: nastepny głupio mundury a napewno zadufany w sobie człowieczek.
Odpowiedz
5Zgadzam się0Nie zgadzam się
emerytka,zgłoś
Idź do rzeźnika bo na lekarza już za późno 👹☠️💀
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
Jerzy,zgłoś
Za takie bzdury maniaka, ta owieczka powinna iść do więzienia ,
Odpowiedz
4Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 88