Twitter zdjęcia kobiet

Kobiety w obcisłym stroju fotografowane przez mężczyzn. Ten problem rozwiąże publiczna masturbacja?

Źródło zdjęć: © Twitter
Anna RusakAnna Rusak,30.03.2022 16:30

Zdjęcie na Twitterze znowu poruszyło dwa ważne problemy. Pierwszy dotyczy fotografowania kobiet w miejscach publicznych. Drugi "skromności ubioru" i seksualizacji ich ciał. Czy możliwość publicznej masturbacji jest rozwiązaniem tego problemu?

Gdzie zmierzamy jako społeczeństwo? Myślę, że gdy zapoznacie się z tą wymianą zdań pod zdjęciem na Twitterze, też zaczniecie zadawać sobie to pytanie. Myśleliście, że Korwin paradujący po mieście w samych majtkach, to wszystko na co stać Polskę?

To bardzo się mylicie. Jeden z mężczyzn na Twitterze wrzucił zdjęcie kobiety w obcisłych spodenkach, co wywołało falę komentarzy. Jeden z nich nawet odnosi się do męskiej masturbacji w miejscach publicznych.

Czy można fotografować kobiety na ulicy?

Jeden z użytkowników Twittera wrzucił do sieci zdjęcie kobiety i podpisał je w ten sposób: "Witam i przyszła wiosna". Pod postem pojawiła się dyskusja dotycząca m.in. robienia zdjęć obcym osobom w miejscach publicznych bez ich zgody.

trwa ładowanie posta...

Niektórzy twierdzili, że nie ma w tym niczego złego, w końcu "Pani się w tym stroju z dumą obnosi po mieście, więc i jej fotografowanie nie jest niestosowne". Co prawda na szczęście nie widać jej twarzy, ale wydaje mi się jednak, że przedstawienie jej osoby w taki sposób, upubliczniając zdjęcie jej pośladków, w jakimś stopniu jednak narusza jej dobra osobiste.

trwa ładowanie posta...

Tak, wiem, że wciąż seksualizuje się kobiety przez ich ubiór, ale tak jak krótka spódniczka nie jest zachętą do gwałtu, tak obcisły strój nie jest zachętą do tego, by robić noszącej go kobiecie zdjęcie. Powinnyśmy móc chodzić tak jak chcemy, bez strachu, że spotka nas właśnie takie przedmiotowe i obrzydliwe traktowanie.

"Niech faceci się masturbują publicznie"

Wystarczy spojrzeć na obleśne komentarze pod tym postem. Właściwie mogę napisać, że można się ich było spodziewać, w końcu w sieci pełno jest inceli. Gorzej, że pod postem pojawiła się też dyskusja dotycząca "skromności kobiet".

Jeden z użytkowników stwierdził, że obecnie kobiety chodzą ubrane tak, jak jeszcze 50 lat temu "k*rwy" i nie zgadza się, że "to wszystko jest winą mężczyzn". Dodatkowo wysuwa dość śmiały wniosek. Skoro kobiety "mogą chodzić jak chcą", to czemu mężczyźni nie mieliby się masturbować w miejscach publicznych, gdyby mieli na to ochotę?

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Nie będziecie nam mówili, co wypada a co nie

Z pewnością dogadałby się z dziennikarzem z Twittera, który też bardzo dużo swego czasu mówił o "skromności" kobiet i ich bardzo "niebezpiecznych" i "obrazoburczych" biustach. Tak, tak, panowie wciąż uważają, że mogą decydować o tym, w co się ubieramy.

Warto też w tym wszystkim zwrócić uwagę na to, że te wszystkie kobiety w ogóle nie proszą ich o opinię. To oni robią z ich ubioru problem, seksualizują go, postrzegają w taki a nie inny sposób. Wiadomo już przecież od dawna, że np. nasze sutki różnią się od ich i powinnyśmy je ukrywać.

Problem polega chyba jednak na tym, że ci panowie chyba nie wiedzą, że żyjemy w XXI wieku, istnieje coś takiego jak feminizm i wolność, a my już nie musimy dostosowywać się do świata stworzonego z ich wyobrażeń. I nie sądzę, by możliwość publicznego masturbowania się mężczyzn jakkolwiek by to zmieniła…

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
RealLife,zgłoś
To co dziś obserwujemy wokół siebie w zachowaniu kobiet jest tworem ostatnich kilkudziesięciu lat. Kobiety i mężczyźni istnieją na ziemi znacznie dłużej, można założyć że 99,9% czasu to co dziś obserwujemy - nie istniało. Kobieta ma swoje miejsce w populacji, swoją rolę i związane z tym prawa i obowiązki, bez urazy dla kobiet: ale jak kura, krowa, koń czy mężczyzna. To, że przez tą obecną sekundę w historii ziemi zostało to zaburzone, raczej nie pierwszy raz - nie upoważnia do twierdzenia, że tak powinno być i pielęgnowania obecnego stanu. Jeżeli kobiety same będą decydowały czy rodzić dzieci, kto je będzie płodził, albo co gorsza: stwierdzą, że nie będą rodzić - ludzkość czeka zagłada, przez całkowite zdebilenie albo wymarcie. Wiem brzmi to okrutnie, bardziej niż Korwin, ale jest takie powiedzenie, którzy wszyscy powtarzają, ale nikt nie akceptuje:" lepsza najgorsza prawda, niż najpiękniejsze kłamstwo". Na szczęście ten problem nie dotyczy prawdziwych kultur typu arabskiego, muzułmańskiego czy - póki co opóźnionych cywilizacyjnie - środkowych afrykańczyków, ale czy na prawdę biały człowiek zamierza się unicestwić?
Odpowiedz
1Zgadzam się3Nie zgadzam się
Cookie Psycho,zgłoś
Mysle ze autorka tekstu powinna przemyslec swoja zyciowa filozofie. Nie bede swirowal tylko odrazu odsylam do wykladow Petersona. Dodam tylko ze Peterson nie jest "obronca" mezczyzn czy kobiet. Jest raczej neutralny, w swoich wypowiedziach podaje fakty nie swoje gowno mysli. Polecam
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się