Mężczyzna chce uścisnąć dłoń kobiecie

Chciał uścisnąć dłoń nieznajomym. Ten eksperyment udowadnia, że kobiety nadal czują się zagrożone

Źródło zdjęć: © @bluxhan, The Weekndiano, Twitter, thenotoriousalvin
Anna RusakAnna Rusak,23.07.2022 09:00

Kobiety nieustannie muszą pilnować swojego bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. Ten TikToker właśnie to udowodnił.

Wyobraźcie sobie, że idziecie ulicą i nagle zaczepia was jakiś przypadkowy mężczyzna, który chce uścisnąć waszą dłoń. Co robicie? Odchodzicie zdezorientowani czy może uśmiechając się, chętnie się z nim witacie?

TikToker postanowił przeprowadzić eksperyment. Chciał sprawdzić, jak w takiej sytuacji zareagują mężczyźni, a jak kobiety. Udowodnił, że dziewczyny nadal czują się zagrożone w przestrzeni publicznej.

Kobiety nie chcą ściskać dłoni przypadkowych mężczyzn

Eksperyment jest dość prosty. Alvin, czyli TikToker o pseud. "thenotoriousalvin" , którego konto pełne jest społecznych eksperymentów, postanowił sprawdzić, kto chętniej uściśnie mu dłoń.

Mężczyzna na udostępnionym filmiku po prostu idzie ulicą i podchodzi do przypadkowych ludzi z wyciągniętą dłonią i chce się przywitać. Jak reagują na jego zachowanie ludzie? Mężczyźni w zasadzie bez problemu oddają mu uścisk.

Kobiety za to albo go unikają, albo całkowicie ignorują. Nie są w stanie zrozumieć zachowania mężczyzny, odsuwają się i patrzą na niego zdezorientowane lub po prostu wystraszone. Ewidentnie nie czują się pewnie i nie mają ochoty na kontakt z nieznajomym mężczyzną, mimo, że rzecz dzieje się w biały dzień w miejscu pełnym ludzi.

trwa ładowanie posta...

Ciągle się boimy, dlatego wam nie ufamy

Zastanawiacie się, dlaczego kobiety mają mniejsze zaufanie i boją się tak pozornie błahego i bezpiecznego gestu, jakim jest uściśnięcie dłoni? To proste. Wiedzą, że takie niewinne zachowanie może skończyć się molestowaniem.

Przesadzam? To zapraszam do zapoznania się z historią studentki, którą nieznajomy mężczyzna w środku dnia próbował namówić do stosunku. Ostatecznie był gotów jej nawet za to zapłacić, byleby tylko się zgodziła.

Mężczyźni mają więcej zaufania, bo po prosu są uprzywilejowani. Jak to skomentowała jedna z osób: "Mężczyźni nie muszą się obawiać, że uścisk dłoni spowoduje cokolwiek innego niż uścisk dłoni. Kobiety nie mają tego luksusu".

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Nie wolno naruszać czyichś granic

Czy da się to lepiej wyjaśnić? Nie sądzę. Wydaje mi się, że ten eksperyment idealnie pokazuje, z jak dużym lękiem muszą mierzyć się kobiety, gdy spotykają przypadkowych mężczyzn na ulicy.

Pomijam już fakt, że takie zmuszanie ludzi do kontaktu na ulicy w ogóle nie jest ani miłe, ani fajne. Mam tu na myśli kolejny film TikTokerka, w którym ewidentnie przekracza granice i narusza cielesność dziewczyn, próbując wcisnąć im iPhona.

Eksperymenty społeczne są w porządku, ten pierwszy naprawdę idealnie obrazuje pewien problem, ale nigdy, przenigdy nie powinny naruszać cielesności innej osoby bez pozwolenia. Warto to sobie chyba zapamiętać.

trwa ładowanie posta...

Źródło: TikTok, thenotoriousalvin

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Tulix,zgłoś
Trochę dziwne, bo np chcesz zagadać do dziewczyny na mieście to ona cię olewa bo się boi, to jak ją poderwać? Przez Internet?
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Jaay,zgłoś
Oj tak. Usprawiedliwiajmy ich chamstwo molestowaniem, które często same prowokują…
Odpowiedz
6Zgadzam się6Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)