lifestyle
Przez nich kobiety boją się chodzić na siłownię. Kim są gym weirdos?
kobiece tatuaże

Jak kobiety krzywdzą "męskich mężczyzn"? Piotr Cywiński tłumaczy

Źródło zdjęć: © Piotr Cywiński, Twitter
Anna RusakAnna Rusak,18.07.2022 14:30

Kobiety, nie tatuujcie się! Piotr Cywiński, prawicowy dziennikarz, twierdzi, że w ten sposób krzywdzicie siebie i "męskich mężczyzn". Swoją opinią dzieli się w najnowszym felietonie i zapomina, że kobiece ciało nie jest własnością mężczyzn.

Męscy mężczyźni nie lubią kobiet z tatuażami - tak twierdzi Piotr Cywiński, prawicowy dziennikarz, który w Radiu Opole na zamianę z Michałem Rachoniem prowadzi audycję pt. "Pole minowe". Panowie w każdą sobotę w swoich felietonach komentują bieżące wydarzenia społeczno-polityczne.

Cywiński, autor ostatniego felietonu pt. "Dupne poroże", mówi w nim o kobiecych tatuażach. Prawicowy dziennikarz nie może zrozumieć, czemu kobiety "robią to ze swoim ciałem sobie i męskim mężczyznom".

Piotr Cywiński o kobietach

Zanim przejdziemy do treści felietonu "Dupne poroże" i rozwiążemy zagadkę tego tytułu, warto nakreślić sylwetkę dziennikarza. Piotr Cywiński współpracował m.in. z portalem "wPolityce.pl", magazynem "Uważam Rze" oraz "w Sieci".

Dziennikarz nie raz i nie dwa na swoim Twitterze odnosił się do wyglądu kobiet. W 2020 roku zamieścił post ze zdjęciem, na którym możemy zobaczyć Joannę Scheuring-Wielgus (posłankę Lewicy) oraz Martę Lempart (liderkę Ogólnopolskiego Strajku Kobiet). Cywiński wtedy stwierdził, że: "pryska mit o pięknych Polkach, w to miejsce na siłę wciska się nowy, o szkaradnych, z IQ szczotki klozetowej...".

trwa ładowanie posta...

Problem Piotra Cywińskiego z tatuażami u kobiet

Tym, co chyba jednak najbardziej przeszkadza Cywińskiemu w kobietach, to tatuaże. Już w 2016 roku zamieścił tweet zawierający kilka zdjęć kobiet w tatuażach. Wtedy pytał: dlaczego się okaleczamy i robimy sobie coś takiego.

trwa ładowanie posta...

Problem powrócił w tym roku. W felietonie pt. "Dupne poroże" Cywiński kreśli swój stosunek do tatuaży, odnosi się m.in. do obozów koncentracyjnych i płynnie przechodzi do Dody i Majdana. Do tego mówi o szkodliwości tatuaży i niejednokrotnie "śmieszkuje". Oto przykład:


Jest taki niemiecki kawał. Młodzieniec skarży się psychologowi: "Panie doktorze, mam problem z gościem, którego moja dziewczyna wytatuowała sobie wcześniej na cyckach". Na to lekarz: "No daj pan spokój, problem minie, gdy zobaczy pan, jak ten koleś będzie wyglądał, gdy jej cycki opadną". To dowcip, jak to niemieckie dowcipy, niewybredny aliści jest w nim coś na rzeczy.

- Radio Opole

Zastanawiacie się może, czym jest tytułowe "Dupne poroże"? Cywiński odnosi się do żargonu niemieckiej młodzieży. "Dupne poroże" miałoby określać tatuaże znajdujące się nieco ponad pośladkami pań.

"Nie róbcie sobie, a i nam męskim mężczyznom, tej krzywdy"

Autor felietonu zwraca uwagę na to, że żadna z tatuujących się pań nie myśli o przyszłości. Kobiety nie zastanawia się, czy ukochany, którego imię tuszem kreślą sobie na pośladku, wciąż będzie bliski sercu za parę lat. Nie mówiąc już o tym, jak ten tatuaż będzie wyglądał na starszych pośladkach…

trwa ładowanie posta...

Najtrudniej jest Cywińskiemu jednak zrozumieć to, czemu w ogóle płeć piękna krzywdzi w taki sposób "męskich mężczyzn". W końcu jesteśmy "śliczne z natury" i chyba, skoro Cywiński nas o to prosi, nie powinnyśmy się tatuować, prawda?


Kto decyduje się na takie "upiększanie" powinien brać pod uwagę, jak w starszym wieku będzie wyglądało na ciele wytatuowane dupne poroże. "Lato, lato wszędzie. Zwariowało, oszalało, co to będzie". Więc ja, osobnik płci męskiej, proszę, a nawet błagam płeć piękną - no bo faceci akurat mnie nie interesują - dziewczyny, jesteście śliczne z natury, nie róbcie sobie, a i nam męskim mężczyznom, tej krzywdy.

- Radio Opole
trwa ładowanie posta...

Nasze ciało należy do nas i nic wam do tego

Internauci na dziennikarzu nie zostawili suchej nitki. To niektóre komentarze: "Nie robią WAM krzywdy, tylko SOBIE tatuaż. Podstarzałych, sflaczałych donżuanów zapraszamy do odwalenia się od obcych ludzi", "Co to za "męski mężczyzna" jak tatuaż na obcej kobiecie mu robi "krzywdę"?"

trwa ładowanie posta...

Głos zabrały nie tylko przypadkowe osoby, ale i znani. "Proszę, a nawet błagam - niech Pan nie robi ludziom krzywdy i zaprzestanie zamieniania swoich myśli na słowa. Lepiej niech te myśli zostają tam, gdzie powstały i niech nie przedostają się dalej w sferę publiczną" - komentuje na Twitterze Radosław Wit, dziennikarz TVN24.

Tak, więc jeśli kiedyś zastanawiałyście się, czy warto się tatuować, to myślę, że już macie odpowiedź. Nie róbcie sobie tej krzywdy, no chyba, że nie obchodzi was zdanie i uczucia "męskich mężczyzn". Jeśli nie wiecie, kim oni są, to zapraszam chociażby do zapoznania się z opiniami ministra edukacji - Przemysława Czarnka na temat spodni rurek u chłopców.

Według Cywińskiego i tak bez znaczenia jest to, co wy, kobiety myślicie. Podążając za jego logiką, najważniejsze jest przecież, żebyście swoim ciałem zadowalały mężczyzn. Kto wam wmówił, że możecie decydować o tym, jak wyglądacie? Może jeszcze zaraz powiecie, że nie tylko tatuujecie swoje ciało, ale jeszcze do tego nie nosicie staników i prowokujecie mężczyzn?

Słowa prawicowego dziennikarza są - naszym zdaniem - po prostu skandaliczne, żenujące i w żaden sposób nieprzystające do dzisiejszych czasów. Kobiety, które są przecież w polskim prawie uznane za równe mężczyzn, miałyby - według logiki dziennikarza - nie kierować się własną wolą w wyborze tego, jak powinny wyglądać. Cóż, to w zasadzie całkiem przykre, że niektórzy panowie wciąż myślą, że mogą tak zarządzać naszym ciałem i mówić nam, co wypada.

A już zwłaszcza młodych kobiet naprawdę zupełnie nie interesuje już ich zdanie i jeśli ci mężczyźni naprawdę myślą, że ktokolwiek przejmie się takimi złotymi "radami", to są w ogromnym błędzie.

Źródło: Radio Opole

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 36
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 13
Bekazpodludzi,zgłoś
Normictwo myśli że tatuazyki to forma wyrażania siebie, dlatego każdy z nich je na sile musi robić przez presję otoczenia która narzuca im że jeśli nie mają tatuazyków to nie są wyjątkówi, dlatego właśnie cała ta normicka hołota przez tą laicyzacja i spowszechnienie tego zjawiska jest nudną, powtarzalną armią klonów bez własnych poglądów xd
Odpowiedz
2
like
1
dislike
Kaśka,zgłoś
Racja,że takie tatuaże,jak przesadzone wyglądają okropnie. Coś drobnego jest w porządku. Dobrze,że autor artykułu - podpowiada kobietom( bo one patrzą krótkowzrocznie), jak za kilkanaście lat ich skóra będzie się zmieniać( starzec) i jak te tatuaże będą paskudnie wyglądać! Źle,że zaznacza,że mężczyzna nie podobają się.. To sprawa kobiety. Ale jeżeli kobieta kocha i zależy jej na mężczyźnie,to zapyta się ,czy coś takiego spodoba się jemu( i wice versa). Z drugiej strony- część barwników,zwłaszcza tych kolorowych jest szkodliwa.
Odpowiedz
1
like
0
dislike
Robert,zgłoś
Dleczego pisze pani w niektórych zdaniach w liczbie mnogiej? Jeśli chce pani komentować tego dziennikarza to nie my ale ja bo w ten sposób sama pani pozbawia siebie podmiotowości. pozdrawiam
Odpowiedz
5
like
2
dislike
Zobacz komentarze: 21
Komentarze (21)
arrow
Szkolne kary za wygląd. A gdyby stworzyć zasady dla całej Polski?