Issa Ismal nie identyfikuje się już jako transpłciowy mężczyzna. Czym jest proces detranzycji?
Issa Ismal przestało brać hormony. Dlaczego? Po prostu poczuło, że nie identyfikuje się już ze swoją ostatnią tożsamością płciową. Nie czuje się już transpłciowym mężczyzną, dlatego przystąpiło do procesu detranzycji.
Przy narodzinach Issa Ismali lekarze przypisali jejgo płeć kobiecą. W podstawówce określało się jako "chłopczyca". Będąc osobą nastoletnią, przeszło przez fazę "hiper-kobiecości", a niedawno identyfikowało się jako transpłciowy mężczyzna.
Podobne
- Transpłciowa wilczyca tłumaczy, na czym polega duchowe utożsamianie się z wilkiem
- ICD-11, Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób, mówi jasno – transpłciowość to nie choroba psychiczna
- Samoidentyfikacja płci nigdy nie była tak prosta – Hiszpania z nowym prawem dla osób transpłciowych
- Poseł Konfederacji o transpłciowości: 10-letnie dziewczynki wycinają sobie piersi
- "Nastolatki na krawędzi", czyli transfobicznie o dorastaniu [RECENZJA]
Teraz czas na nowy rozdział w jejgo historii. Ismali używa neutratywów - co już pewnie zauważyliście w tekście - i aktualnie przechodzi przez detranzycję. Poczuło, że nie identyfikuje się już jako transpłciowy mężczyzna.
Zobacz też: Lekcje z ZUS. Co Polacy wiedzą o ubezpieczeniach społecznych?
Tożsamość płciowa to płynność
Ismali myśli o swojej tożsamości płciowej jako o płynnym procesie. Trochę jak Demi Lovato uważa, że to coś, co może się w naszym życiu po prostu zmieniać. W końcu według piosenkarko wszyscy jesteśmy w genderpodróży.
Ismail identyfikuje się teraz jako osoba queer, a na detranzycję zdecydowało się po przejściu przez depresję. W pewnym momencie zdało sobie sprawę, że po prostu może przestać brać testosteron. Wtedy jejgo życie się odmieniło.
Detranzycja - co to jest?
Detranzycja to po prostu proces polegający na odwróceniu procesów korekty płci i nie zdarza się zbyt często. Według badań decyduje się na nią jedynie 13% osób, które były w trakcie korekty płci lub ją zakończyły.
Niestety znaczna część z nich - 82,5% - decydowała się na taki krok ze względu na presję rodziny lub problemy związane z pracą. Czasem powodem są też powikłania hormonalne czy dyskryminacja. Tylko niewielka część z nich poddaje się detranzycji ze względu na wątpliwości dotyczące swojej tożsamości płciowej.
Oczywiście nikt nie twierdzi, że taki proces jest niedopuszczalny. Osoby LGBTQ+ nie chcą też, by ktokolwiek podważał w takich wypadkach istnienie transpłciowości. Trzeba po prostu pamiętać, że na taką decyzję ma wpływ wiele czynników, a nasza tożsamość płciowa jest płynna i po prostu z czasem może się zmienić.
Słuchaj siebie i kwestionuj
Najważniejsze jest słuchanie siebie i postępowanie zgodnie z własnymi uczuciami, przekonaniami. Do tego zachęca też Ismali, które aktualnie jest w procesie badania swojej nowo odkrytej tożsamości.
What's it like to...de-transition? | Real Fix
Źródło: dailymail.co.uk, SWNS
Popularne
- Jelly Frucik zablokowany na TikToku. "Ryczę i jestem w rozsypce"
- Kim są "slavic dolls"? Śmiertelnie niebezpieczny trend na TikToku
- Vibez Creators Awards - wybierz najlepszych twórców i wygraj wejściówkę na galę!
- Były Julii Żugaj szantażował jurorów "Tańca z gwiazdami"? Szalona teoria fanów
- Amerykanie nie umieją zrobić kisielu? Kolejna odsłona slavic trendu
- Quebonafide ogłosił finałowy koncert? "Będzie tłusto"
- Jurorka "Tańca z gwiazdami" węszy romans? "Ja nie widzę tej relacji"
- Chłopak Seleny Gomez się nie myje? Prawda wyszła na jaw
- Agata Duda trenduje za granicą. Amerykanie w szoku