Nitro przepytał Fagatę. Oto "spowiedź" kontrowersyjnej influencerki

Fagata w wywiadzie z Nitro. "Nie nazwałabym się złym człowiekiem"

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez, TikTok, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,18.08.2022 11:20

Fagata w długim wywiadzie udzielonym Nitro tłumaczy się z szeregu kontrowersji, m.in. z podejrzeń, że chciała złapać "faceta na kasę". - Miałam takie: k***, może by znaleźć bogatego faceta? To były takie moje głupie przemyślenia - zdradziła Fagata.

Czy to już pora na ostateczne rozstrzygnięcie dramy z Agatą Fąk, znaną w sieci jako Fagata? Nitro podczas rozmowy z kontrowersyjną influenserką punktuje ją i zadaje trudne pytania. Czy Fagata dała radę?

O co chodzi w dramie z Fagatą i jej głosówkami?

Przed walką Fagaty na Fame MMA 14 jej była przyjaciółka - Masza - opublikowała wiadomości głosowe z okresu, gdy Agata zaczynała poznawać m.in. jednego z najpopularniejszych twórców w sieci: Stuarta Burtona, znanego też jako Stuu. Ten miał być dla niej "planem B", gdyby nie udało się związać z bogatym piłkarzem z polskiej Ekstraklasy.

Dlaczego Agata miałaby się wiązać z kimkolwiek sławnym? Skąd ten plan? Według nagrań, chodziło o to, że "nie chciało jej się studiować i pracować ciężko". Sprawa ze Stuartem miała być nieco inna, bo w planach nie było podobno uwiedzenia mężczyzny. Burton miał stać się dla niej jedynie pomostem do bycia influencerką.

Sytuacja potoczyła się tak, że Fagata jest teraz jedną z najpopularniejszych polskich influencerek "na własnym", tj. bez znanego męża, chłopaka czy agenta, który by ją promował . Kręcił się koło niej Stuu, ale on zniknął z sieci chwilę temu.

Fagata wykorzystała dramę, aby m.in. reklamować płatki śniadaniowe. Tak: rzekome wykorzystywanie mężczyzn miało być podstawą do sprzedawania płatków Yummers’. Śmieszne, prawda?

Fagata u Nitra. Jak zareagowali influencerzy?

Nitro zapowiedział, że Fagata pojawi się na jego kanale na YouTubie. Mówił, że da jej szansę na wytłumaczenie się z wiadomości głosowych, które miały bądź co bądź dowodzić na przedmiotowe traktowanie mężczyzn. Poprosił internautów aby sami wysyłali mu pytania, które mógłby zadać kontrowersyjnej influencerce:

"Jak macie jakieś pytanie, które może uzupełniają moje to możecie napisać :)" - zaapelował na Twitterze.

trwa ładowanie posta...

Internet zareagował specyficznie. Gimper stwierdził, że z "je*ania Fagaty zrobiło się nowe JD", ale że influencerka słusznie zbiera krytykę:

trwa ładowanie posta...

Yoshi, który nie akceptuje krytyki influencerów, liczył, że "Nitro dojedzie Fagatę":

trwa ładowanie posta...

Nitro przepytał Fagatę. "Nie miałam czasu komentować sprawy głosówek"

17 sierpnia wieczorem NitroZyniak wydał prawie godzinny wywiad, a raczej Q&A z Fagatą w roli głównej. Poruszył chyba wszystkie ostatnie wydarzenia, które towarzyszyły influenserce, m.in. wykorzystanie Stuarta, sytuację z Maszą, brak komentarza na temat wycieku głosówek. Wywiad to zaskakujące 58 minut, które pokazuje Fagatę w... nieszczególnie dobrym świetle.

Fagata nie wypowiedziała się wcześniej o wycieku nagrań głosowych i kontrowersjach, ponieważ… - jak mówi dziś - nie miała czasu przed i po walce.

- Ten film, z tymi głosówkami, on wyszedł chyba jakoś dwa - trzy dni przed moją walką i wtedy nie był na to czas i nie miałam na to głowy. Po walce też były inne rzeczy. No ale teraz jest fala krytyki w moją stronę - przekazała Fagata.

Odpowiedzi na kolejne pytania były tak samo wyczerpujące.

Dlaczego Fagata zdecydowała się odpowiedzieć na tiktoka Natana, który napluł na jej płatki?

- No wiem, to było głupie, to było takie, no to taki impuls. No już po prostu - odpowiedziała.

Kim była Fagata przed Stuartem Burtonem?

Nitro zadał pytanie o przeszłość Fagaty. Pytał: kim była, zanim poznała bogatego i znanego twórcę.

- Byłam zwykłą dziewczyną - odpowiedziała Fagata.

- Ale taką ambitną? Wiesz: droga na studia i praca na etacie. To nie dla ciebie? - dopytał Nitro.

- Akurat ja byłam akurat bardziej ambitną osobą w sensie - widać. Ja jestem z Konina, dokładnie ze wsi pod Koninem, ze Ślesina i wiecie z tego Ślesina, możecie sobie sprawdzić, ile to jest, zapier*alałam raz w tygodniu w weekend na zajęcia z architektury z rysunku, żeby się dostać na architekturę. Potem miesiąc mieszkałam w bloku u kuzynki, bo był taki miesięczny kurs, bo też mieszkałam w Poznaniu - opowiadała Fagata.

Tutaj Nitro przerwał, mówiąc, że ludzi będących w podobnej sytuacji, którzy nawet codziennie dojeżdżają ze wsi do miasta, jest wielu. Tłumaczył, że Fagata nie była wyjątkiem.

- Dobra, ale przez trzy lata. A wiesz, ludzie jakby nie robią takich rzeczy. Nie uczą się i w ogóle - przekonywała.

Wywiad wrócił do tematu głosówek i relacji z z piłkarzem, który miał być "planem A". Fagata przyznała się do okłamywania "tego piłkarza". Gdy okazało się, że posiadają wspólnych znajomych, mężczyzna miał ją zostawić.

- Ale ja też jakby nie traktowałam gościa na poważnie, który na pierwszym spotkaniu mi mówi, że ja będę jego żoną - odpowiedziała Fagata.

Fagata i Stuu. "Byłam jego fanką"

Agata przekonywała, że oglądała w dzieciństwie filmiki Stuu. Bardzo go lubiła, był jej idolem. Czy to sława Stuu zdecydowała o tym, że się poznali?

- Miało to wpływ. Kojarzyłam go, wiedziałam, że jest znany. Byłam jego fanką, ale potem, jak go poznałam, to okazało się, że jest zaje*istym gościem. Spędziliśmy razem kilka dni i w ogóle potem byliśmy tak … nie rozstawaliśmy się, byliśmy codziennie razem. Dla niego też w sumie poszłam na studia do Warszawy, bo miałam iść do Poznania. Dla niego zmieniłam zdanie, bo ja nie mogłam bez gościa dnia przeżyć - odpowiedziała influencerka.

Przy okazji mówienia o byłym chłopaku, temat znowu zszedł na romantyczne wybory Fagaty i rzekome polowanie na majętnego męża.

- Miałam takie: kur*a, może by znaleźć bogatego faceta? To były takie moje głupie przemyślenia - zdradziła Fagata.

- Ale przecież za każdym razem to robiłaś - przerwał jej Nitro.

- Jak za każdym razem? Nie znasz tych osób, z którymi się spotykałam - odpowiedziała.

- Niektóre znam, a to bardziej widzowie nie znają - stwierdził Nitro.

Whoops, czyli o czymś nie wiemy.

Rozmowa wróciła do Stuarta.

- I to była taka chwila, gdzie wjeżdża się tak, pomyślałam ‘kurde, dobra, jakby walić to’, a to była taka chwila, wiesz co chodzi? To nie sterowało mną przez cały związek. To jakby zresztą nawet Stuart mogły się na ten temat wypowiedzieć. Myślę, że z tych wszystkich, jakby nie umniejszając innym osobom, które gdzieś tam były w Team X [...] Ja myślę, że ja byłam najbardziej wdzięczna i do tej pory jakby myślę, że mam najlepszy z nim kontakt - przekazała Fagata.

Nitro przerwał i przypomniał, że po zerwaniu nazwała Stuarta "psychopatą". Odpowiedź influencerki? - Nie chcę na ten temat mówić z szacunku do Stuarta - poinformowała.

Fagata nie ma mieć wyrzutów sumienia przez głosówki - ponieważ rzeczy, o których mówiła w nich, nie miały kierować nią podczas związku ze Stuu. Chociaż też żałuje, że kiedykolwiek spojrzała na niego jako na "plan B". W sumie to on miał zaproponować, aby zrobić z niej influencerkę.

Fagata o terapii: "Zmagałam się z depresją od szóstej klasy podstawówki"

Dalej rozmowa przeszła na wątek tego, że Fagata jest nieco odizolowana od innych influencerów i influencerek. Wspomniana została kwestia dram z Lexy.. Agata przekonywała, że zmieniła się w ciągu ostatniego czasu. Dziś ma być inną osobą.

- Ty się w rok zmieniłaś? [...] A to nie jest tak, że w momencie, kiedy byłaś w drodze do celu, to po prostu [szłaś] po trupach do celu? A w momencie, kiedy jesteś laską, która ma jakieś rzeczy w Rossmannie, tu ma jakiś kanał, tu ma jakiś Instagram, to ma to tamto, walki za potężne pieniądze [...] Czyli z osoby skrajnie toksycznej, stałaś się osobą pełną miłosierdzia czy zaufania w momencie, kiedy już [sławę] zdobyłaś? - zapytał Nitro.

- Ale to nie jest tak, że to się zmieniło w rok. Ja generalnie na terapię chodziłam od kilku lat, brałam na cztery lata leki na depresję, byłam w szpitalu. Jakby to nie jest tak, że to nagle się zmieniłam, tylko jakby długo też na to pracowałam i to, że akurat gdzieś tam w tamtym roku skończyłam terapię, skończyłam brać leki, gdy się okazało, że one robią mi więcej krzywdy niż pomagają. To nie jest tak, że się zmieniłam ot tak (pstryka palcami) [...] Ja tak naprawdę gdzieś tam z depresją, z problemami z głową zmagałam się od szóstej klasy podstawówki - odpowiadała.

- To, że ktokolwiek ma jakieś problemy ze sobą i chodzi na terapię, to nie ma nic wspólnego z tym że jest złym człowiekiem - wtrącił Nitro.

- No, nie nazwałabym się złym człowiekiem, ale mówiłam za dużo, byłam gdzieś tam agresywna, wybuchowa - odpowiedziała.

Fagata była szarpana przez fana?

Agata żaliła się, że ponosi prywatnie konsekwencje swoich czynów. Wspomniała sytuację, gdy w sklepie zaczepił ją fan i poprosił o zdjęcie:

- Jakiś czas temu wyszłam sobie na miasto wieczorem w piątek i wchodzę do sklepu, bo znajomi chcieli sobie coś kupić. Ja sobie stoję i jakiś ziomek, gość większy ode mnie, spocony typ, mówi mi "chodź na zdjęcie’". Już pomijając to, że strasznie od niego je*ało. No to ja mówię: "no dobra". No i wiesz, my się ustawiamy do tego zdjęcia, a ten typ mówi "Czy mogę być twoim planem C? Rucha cię Malik Montana?’ - opowiedziała.

Dodała też, że odmówiła wtedy zdjęcia, a w odpowiedzi ten fan "miał zacząć ją szarpać". Podobne sytuacje miały się powtarzać.

Fagata. Płatki Yummers' i reklama nawiązująca do wykorzystywania facetów

Pamiętacie sytuację z płatkami Yummers’, kiedy Fagata uczyła nas, że wykorzystywanie facetów jest okej, bo potem można reklamować tym płatki?

Podczas wywiadu z Nitro Fagata odniosła się do sprawy. Tłumaczyła się "brakiem kontroli".

- A płatki Yummers’? Czyj to był pomysł z tym kur*a billboardem haniebnym? - zapytał Nitro.

- Akurat nie mój. Ja nawet nie wiedziałam [o tym] - odpowiedziała.

- Ale ty się na to zgodziłaś - drążył Nitro.

- Ja nie wiedziałam. To nie był mój pomysł - kontrowała Fagata.

- A czyj? - drążył dalej.

- Nie wiem nawet do końca, tak było mi powiedziane. Po prostu tak było mi powiedziane, że będzie "bilboard promujący płatki". Nie wiedziałam, co będzie na tym bilbordzie - tłumaczyła.

Fagata podsumowała ten temat słowami, że "tak wyszło".

Komentarz Stuarta o dramie z Fagatą

Tak, Nitro poprosił Stuarta Burtona o odpowiedzenie na kilka pytań. To jest ten zwrot w akcji, którego normalnie byśmy się nie spodziewali. Co ma do powiedzenia osoba, która miała podobno zostać wykorzystana przez Fagatę?

trwa ładowanie posta...

- Osobiście wiem, jakie były nasze relacje. Ja oceniam związek przez pryzmat wspólnie spędzonych chwil. W sumie tych i w związku i po związku. Osobiście uważam, że emocje były szczere. Fakt, Agata wspierała mnie podczas twórczości na YouTube oraz też w ostatnim czasie z moją mamą i z jej chorobą, która sam wiesz, jest dla mnie priorytetem na chwilę obecną. A dla mnie to jest przeszłość, temat zamknięty. Mamy ze sobą dobry kontakt i - jak mówiłem - temat jest dawno zamknięty - przekazał Stuu.

SPOWIEDŹ FAGATY

Nitro był wcześniej "milszy" dla Fagaty

Czy Nitro w ciągu ostatnich miesięcy wypowiadał się "dość lekko" o Agacie Fąk? Nazwał ją "szlauficą Agatą" w Hejtparku. Chociaż, jak na niego, to równie dobrze mogłoby być jego oficjalne przywitanie z byłą dziewczyną Stuu.

Nawet po wycieku głosówek nie wyzywał jej szczególnie. Ot, szczerze przedstawił sytuację. A wręcz bronił jej i tego, że "nigdy nie powiedziała nic złego na Stuu":

NITRO SZCZERZE O FAGACIE I JEJ NAGRANIACH (Masza, Fagata)

Chociaż pod koniec maja… był ostrzejszy (?) - ale nadal uważał, że "w obecnych czasach nie da się nikogo zcancelować":

NITRO OSTRO O FAGACIE

Fagata nie wypadła najlepiej w wywiadzie z Nitro. Choć ten - jak na influenserskie standardy - był naprawdę merytoryczny. Reagował, gdy była potrzeba, dopytywał, ale nie był złośliwy. Dał szansę wytłumaczyć jej się z wszystkich kontrowersji.

Jednak według wielu Fagata tej szansy nie wykorzystywała. Takefun twierdzi nawet, że pogrążyła się jeszcze bardziej "co było trudne do osiągnięcia":

TAKEFUN KOMENTUJE FILM SPOWIEDŹ FAGATY

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1