popkultura
Friz o drugiej edycji "Twoje 5 Minut!". Będzie sprzedawać licencje?
Influencer wyzywający ludzi: okej. Ludzie wyzywający wyzywającego influencera: "zes*aliście się"

"W McDonald's powinna być waga przed wejściem". Dyskusja na Twitterze, która zaszła za daleko?

Źródło zdjęć: © Canva, Kolaż: Vibez, Twitter
Oliwier NytkoOliwier Nytko,17.08.2022 14:00

Czy influencer jest jednostką bardziej wartościową od normalnego człowieka? W sieci zawrzało, gdy Bunny Marthy, modelka z OnlyFans, skomentowała zachowanie niektórych osób z otyłością.

W sieci zawrzało, gdy Bunny Martha, streamerka/modelka z OnlyFans, opublikowała na Twitterze post o osobach z otyłością.

"W mc donaldzie powinna być waga przed wejściem, bo nie da się jeść jak jakiś otylak obok wpycha w siebie 8 burgera" - przekazała.

trwa ładowanie posta...

Po publikacji posta wybuchła dyskusja. Inflienserka w tym samym tonie dalej komentowała kwestię wagi innych i zaczepiała użytkowników Twittera. Wiecie, jak to jest. Moim zdaniem niektórzy czasem na siłę chcą zdobyć trochę więcej atencji, aby móc reklamować swojego OnlyFansa. Wcale Queen of the Black tak nie robiła w przeszłości. Prawda?

Swoje trzy grosze do sprawy dorzucił też NitroZyniak. Także w obrażającym osoby otyłe tonie.

"Ogólnie powinien być podatek wizualny, jak wyglądasz jak ulane g*wno to płacisz aż schudniesz" - stwierdził.

trwa ładowanie posta...

Yoshi i tweet influenserki Bunny Martha

Odpowiedzi na tweeta Bunny Martha były różne. Niektórzy ją krytykowali, inni chwalili. Standard Twittera. Na tweety odpowiedział popularny internetowy twórca, Yoshi:

"O jesu jak ja nienawidzę zje*anych influencerów ;//// zesralxm sb. Amelka lat 10. Zainteresowania oraz upodobania: Socjalizm, tarot, gwiazdozbiory, znaki zodiaku, kpop (no szkoda bo czasem fajny) oraz głoszenie ze każdy jest równy i nie można wrzucać do 1 wora ALE KU***AAA TYCH WSZYSYKICH INFLUENFERÓW ROZSTRZELAĆ!!!!!111 SĄ TACY GŁUPI 😩😫😩" - napisał na Twitterze influencer.

trwa ładowanie posta...

Oto sytuacja, gdy krytyka niespecjalnie genialnie napisanego tweeta spotyka się z wyśmianiem, gdyż… ktoś ma inne zdanie? Oraz, że odpowiada w tym samym stylu, co pierwotna wypowiedź? Na to wygląda.

Internauci odpowiadają na odpowiedź Yoshiego na…

Tweet Yoshiego spotkał się z niekoniecznie pozytywnym odbiorem.

"ku*wa stary, ale no wyśmiewanie i hejtowanie grubych nie jest git więc nie dziw się że jest kontra, to teraz jakaś po*n actress może wyzywać grubych, ale nic już jej złego nie można powiedzieć? Słabe imo" - odpowiedziała jedna z użytkowniczek Twittera.

trwa ładowanie posta...

"Czyli jak jakiś influencer wyzywa ludzi to spoko, ale jak ktoś mu odpowie to już źle? Co to jest za spier*olony mindset XD. Nie widzę w tej wypowiedzi żadnego zes*ania się tylko raczej odpowiedz na podobnym poziomie co sam post xd" - pyta się inny.

trwa ładowanie posta...

">Typiara pisze syf o otyłych w macu. >Dobre, ale się zdenerwujo ;;D. >Ktoś odpowiada jej taką samą głupotą. >Haha ale głupol, co on w ogóle" - odpowiedział internauta..

trwa ładowanie posta...

"To tylko influ mogą obrażać każdego? Macie jakiś immunitet? XD je*ac Julki ale No kurwa trochę przesada" - pyta się twitterowicz.

trwa ładowanie posta...

Doleję na koniec odrobinę oliwy do ognia. Czy osoby bardzo otyłe powinny "zjadać osiem burgerów? Nie, jeżeli chcą dbać o swoje zdrowie. Ale to, czy chcą to ich własna, prywatna sprawa. A jeśli chcemy ich do tego zachęcić, to na pewno nie mówiąc o nich w tak uwłaczający sposób.

Nie powinniśmy zabraniać i uprawiać fatshaming, a edukować.

Yoshi: "Byłem wyzywany i nie płacze z byle powodu"

Yoshi stwierdził w odpowiedzi na niestety już niewidocznego tweeta, że… "sam był wyzywany" i "dzięki temu ma lepszą psychikę". Czy to nie jest już przesada?

"Sam byłem wyzywany i żyje. Dzięki temu mam lepszą psyche i nie płacze z byle powodu. Trzeba znać swoją wartość, a jeśli ktoś czuje się gorzej, bo jest większy, to niech zrzuca - sam kiedyś miałem kompleksy z tego powodu, 110 kg ponad przy 175 cm wzrostu, spadło, poczułem się lepiej" - przekazał.

trwa ładowanie posta...

Podrzucę wam tutaj jedną odpowiedź na tweeta twórcy:

"To brzmi jakbyś osobom z depresją pisał, żeby poszły pobiegać XD Naprawdę nie rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi? Masz empatię na poziomie -10000, czy po prostu znalazłeś sobie idealny sposób, żeby przypodobać się innym edgy influencerom?" - napisała internautka.

trwa ładowanie posta...

Twitter i nieskończona się pętla odpowiedzi

Internet to miejsce, gdzie bez przeszkód tworzą się decyzje bez końca. Odpowiedzi na odpowiedzi odpowiedzi… wiecie, o co chodzi. Polski YouTube przeżył to co najmniej raz podczas szaleństwa na filmy RockAlone2K.

W pewnym momencie doszło do tego, że Kolega Ignacy oglądał Dezy’ego, który oglądał Mandzia, który oglądał Gimpera oglądającego Mandzia, który natomiast oglądał Gimpera oglądającego film "Rock obraża YouTuberów 4" w którym RockAlone2K oglądał m.in. Mulltiego, Anielę Bogusz (Lil Masti/Sexmasterkę) czy Ahusa.

Ignacy ogląda Dezego oglądającego Mandzia, oglądającego Gimpera, (...)

Ale czy nie o to chodzi w wolności słowa? Powyższy przykład to hiperbolizacja na poziomie jednego Sasina. Tylko z drugiej strony, dlaczego internauci nie mogą odpowiedzieć na treści, które im się nie podobają? To otwiera chyba jeszcze ważniejszą dyskusję. O formę języka i kulturze osobistej.

Influencer jest takim samym człowiekiem jak "marek cyferki" z Twittera czy Ant333tkaaa z TikToka. Tylko taki Yoshi ma więcej obserwujących.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Jaay,zgłoś
Sprawa jest bardzo prosta. Nikt nie chce oglądać tuczników. Właściciel powinien mieć prawo oczekiwać limitu masy ciała klientów.
Odpowiedz
0
like
3
dislike
Komentarze (1)
arrow
TikTok ostrzega: "Skinamarink" to horror wszechczasów