Mała Syrenka reakcje czarnosórych dzieci

Dzieci zachwycone "Małą Syrenką": "Ona jest brązowa jak ja, mamusiu!"

Źródło zdjęć: © TikTok, callmedarii, candikane
Anna RusakAnna Rusak,14.09.2022 19:00

Jednych oburza wygląd nowej "Małej Syrenki", inni są nią zachwyceni. Reakcje dzieci na TikToku udowadniają, że to, co robi Bailey, ma sens.

Stosunek wielu internautów do nowej "Małej Syrenki" jest, najprościej rzecz ujmując, bardzo rasistowski. Hejterom w zwiastunie filmu oczywiście nie podoba się kolor skóry Halle Bailey.

Na szczęście nie wszyscy podzielają to zdanie. Na TikToku trendują filmy dzieci, które są zachwycone nową "Małą Syrenką".

Czarnoskóra "Mała Syrenka" spotyka się z rasizmem

Gdy pisaliśmy o wylewającym się na zwiastun "Małej Syrenki" hejcie, cytowaliśmy wypowiedź rodziny Halle. Dziadkowie pocieszali aktorkę w związku z rasistowskimi komentarzami, z którymi musiała się zmierzyć przy okazji promocji filmu. Przypominali, że robi to dla dziewczynek takich, jak ona.

- To było wspaniałe, kiedy usłyszałam od nich, że: "Nie rozumiesz, ile dla nas znaczy twoja rola, dla wszystkich czarnoskórych dziewczynek, które obejrzą cię w kinach" - powiedziała Bailey dla portalu "Variety".

The Little Mermaid - Official Teaser Trailer

Czarnoskóre dzieci zachwycone zwiastunem nowej "Małej Syrenki"

Na TikToku zaczęły trendować filmy, które potwierdzają słowa dziadków Bailey. Możemy na nich zobaczyć czarnoskóre dzieci, które przeszczęśliwe i zaskoczone oglądają zwiastun "Małej Syrenki". Cieszą się, że na ekranie widzą dziewczynę, która wygląda jak one.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Kilka z nich na Instagramie opublikowała nawet sama Halle Bailey. Aktorka wcielająca się w Arielkę napisała, że jest zachwycona reakcjami dzieci i podziękowała wszystkim za nieustające wsparcie.

"Ludzie wysyłali mi te reakcje przez cały weekend i jestem naprawdę zachwycona, gdy widzę te reakcje małych dzieci, wywołują we mnie tyle emocji. To naprawdę wiele dla mnie znaczy, dziękuję wszystkim za niezachwiane wsparcie" - napisała na Instagramie Bailey.

Nie trzeba więc już chyba nikogo - poza rasistami - przekonywać, że to, co robi Bailey i na co zdecydował się Disney, miało sens. Naprawdę zbyt długo rolę księżniczek Disneya odgrywały tylko uprzywilejowane, białe aktorki o blond włosach.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
StormDragon,zgłoś
No tak dzieci zadowolone z rasizmu wobec białych.
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
Jaay,zgłoś
Witamy w 2022 roku, gdzie dzieci zmuszane są do udawania zadowolenia z syreny reprezentującej kulturę 13/52
Odpowiedz
2Zgadzam się2Nie zgadzam się