popkultura
Hailey Biber w Paryżu. Miała spinę z pracownikiem restauracji
"Mała Syrenka" kontra rasiści

"Mała Syrenka" jest czarnoskóra. Hejterzy wyją z wściekłości

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,12.09.2022 18:32

Wielu internautów wydało negatywną ocenę o filmie "Mała Syrenka" tylko na podstawie zwiastuna. Powód? Kolor skóry Halle Bailey, która gra główną rolę w aktorskiej wersji "Małej Syrenki".

D23 Expo to organizowane przez Disneya targi, podczas których wytwórnia promuje autorskie filmy i seriale. Tegoroczna odsłona wydarzenia obfitowała w zapowiedzi długo wyczekiwanych tytułów. "Indiana Jones 5", "Mufasa", "Królewna śnieżka", "W głowie się nie mieści 2" to tylko niektóre z nadchodzących superprodukcji Disneya. Mało która zapowiedź wzbudziła tak wielkie emocje jak "Mała Syrenka".

Aktorskiej adaptacji "Małej Syrenki" podjął się Rob Marshall. To reżyser znany z takich filmów jak m.in. "Chicago", "Mary Poppins powraca" i "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach". Twórca zaprezentuje musicalowy remake filmu animowanego Disneya z 1989 roku. W sieci zadebiutował zwiastun widowiska. Klip spotkał się z bardzo negatywnym odbiorem. Na YouTube otrzymał ponad 1,2 mln "łapek w dół".

The Little Mermaid - Official Teaser Trailer

Rasiści atakują "Małą Syrenkę"

Kiedy wczytamy się w komentarze pod zwiastunem, szybko odkryjemy powód niezadowolenia części internautów. W rolę Arielki wcieliła się aktorka i piosenkarka Halle Bailey. Marhall miał ją obsadzić w głównej roli, bo zachwycił się głosem Bailey. Dla niektórych internautów to nie ma znaczenia. Ważniejszy okazał się fakt, że kobieta jest czarnoskóra, tymczasem Arielka w filmie z 1989 roku była biała.

Jest to niewątpliwie ogromny problem, biorąc pod uwagę, że mówimy o filmie dla dzieci, w którym występuje pół-kobieta, pół-ośmiornica i gadający krab Sebastian. Hejterzy zjednoczyli się pod hasztagiem #NotMyAriel, który wykorzystali, aby pisać rasistowskie komentarze o filmie.

"Mała Syrenka" kontra rasistowskie komentarze
"Mała Syrenka" kontra rasistowskie komentarze (Filmweb)
"Mała Syrenka" kontra rasistowskie komentarze
"Mała Syrenka" kontra rasistowskie komentarze (Filmweb)
"Mała Syrenka" kontra rasistowskie komentarze
"Mała Syrenka" kontra rasistowskie komentarze (Filmweb)
"Mała Syrenka" kontra rasistowskie komentarze
"Mała Syrenka" kontra rasistowskie komentarze (Filmweb)
"Mała Syrenka" kontra rasistowskie komentarze
"Mała Syrenka" kontra rasistowskie komentarze (Filmweb)

Halle Bailey odpowiada hejterom "Małej Syrenki"

Bailey w wywiadzie dla "Variety" przyznała, że rasistowskie ataki mocno ją zabolały. Wyraziła wdzięczność wobec dziadków, którzy okazali jej dużo wsparcia i podzielili się własnym doświadczeniem rasizmu oraz dyskryminacji.

- To było wspaniałe, kiedy usłyszałam od nich, że: "Nie rozumiesz, ile dla nas znaczy twoja rola, dla wszystkich czarnoskórych dziewczynek, które obejrzą cię w kinach - powiedziała Bailey dla portalu "Variety".

Chcę, aby mała dziewczynka we mnie i wszystkie inne dziewczynki, które mnie obserwują, wiedziały, że są wyjątkowe i że powinny być księżniczkami pod każdym względem. Nie ma powodu, dla którego powinny być inne.

- Halle Bailey ("Variety")

Disney zaplanował kinową premierę "Małej Syrenki" na 26 maja 2023 roku.

Źródła: variety.com/rmf24.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 10
Alcia'Alqq,zgłoś
Uważam, że aktorka, która ma zagrać Arielkę jest naprawdę piękna. Pod żadnym względem nie przeszkadza mi kolor jej skóry. Jeśli ma piękny głos, dobrze gra i reżyser stwierdził, że się nadaję, to nic mi, ani hejterom do tego.
Odpowiedz
1like4dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Mama,zgłoś
Cóż Arielka powinna zostać tradycyjną " białą" Arielką z czerwonymi włosami żeby oddać piękno bajki oryginału. Księżniczka i żaba piękna bajka i nie było problemu z ciemnoskórą księżniczką, Pocahontas Indianka ..... Ale Arielka pierwotnie była biała z czerwonymi włosami i tak powinno zostać . Widz idąc do kina już wie że to nie to samo :(
Odpowiedz
8like2dislike
Rasistowskie to są te wszystkie organizacje, które zamiast równouprawnienia promują wszystko co nie jest białe
Odpowiedz
13like2dislike
Zobacz komentarze: 5
Komentarze (5)
arrow
"Krzysztof miał taki system". Montażystka Gonciarza przerywa milczenie