"Cudowne" życie w Korei Północnej. Propaganda zalewa TikToka
Popularność na TikToku zdobywa profil "northkoreanlife". Konto ukazuje życie w totalitarnej Korei Północnej w taki sposób, jakby to był kraj mlekiem i miodem płynący. Propagandowe nagrania osiągają miliony wyświetleń.
Konto "northkoreanlife" zaczęło publikować treści na TikToku 9 lutego 2023 r. Zarządzające profilem osoby przesłały kilkadziesiąt filmów, które rzekomo przedstawiają codzienne życie w Korei Północnej. Reklamujące totalitarny reżim konto zdobyło ponad 210 tys. obserwujących.
Podobne
- Ucieczka z Korei Północnej. Żołnierz Kim Dzong Una zdezerterował
- Poleciał na wycieczkę do Korei Północnej. Teraz pokazuje tajne materiały
- De-influencing podbija TikToka. Influencerzy odradzają zakupy
- Ohio to mem, który podbił TikToka. O co w nim chodzi?
- Ban na TikToka. Komisja Europejska zakazuje chińskiej aplikacji
Pierwsze nagranie opublikowane na profilu pokazuje ludzi na stacji metra w Pjongjangu, stolicy Korei Północnej. Od tamtej pory konto przedstawiło m.in. "zwyczajny spacer" po mieście, ludzi wracających ze szkoły i pracy, górskie krajobrazy, których "zachodnie media wam nie pokażą", a także jeżdżące po ulicach zagraniczne marki samochodów.
Propaganda z Korei Północnej na TikToku
Propagandowy profil chwali się, że "niemal wszyscy w Korei Północnej posiadają parasolki". Na innym klipie autorzy z poczuciem dumy pokazują, że ulice w totalitarnym reżimie są pełne ludzi. Jeszcze inny film przedstawia talent pewnego mężczyzny, który potrafi łapać szybko lecące talerze. Jeśli mielibyście obejrzeć jeden film propagandowy, to polecam właśnie ten z latającymi talerzami. Jest 10/10.
Internauci w sekcji komentarzy nie wiedzą, co sądzić o filmach z Korei Północnej. Niektórzy sugerują, że klipy są zainscenizowane. Inni piszą, że obywatele totalitarnego reżimu nie mają dostępu do globalnego internetu. Z tego "luksusu" mogą korzystać jedynie przedstawiciele władz.
To nie pierwszy raz, gdy Koera Północna wypuszcza propagandowe treści. W lutym tego roku portal "Insider" ostrzegał przed młodą youtuberką i piosenkarką Song A. Dziewczyna opisywała beztroskie i wyidealizowane życie w Pjongjangu. Eksperci alarmowali, że za kanałem może stać północnokoreańska propaganda.
Przypomnijmy, że TikTok mierzy się z coraz poważniejszymi problemami. Parlament Europejski, Komisja Europejska i Rada Unii Europejskiej zakazały swoim pracownikom korzystania z chińskiej aplikacji na urządzeniach służbowych. Podobne zalecenie dotyczy pracowników rządowych USA na poziomie stanowym i federalnym. Od marca z TikToka nie mogą korzystać kanadyjscy urzędnicy federalni na urządzeniach służbowych.
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- Koniec z wagarami? MEN chce walczyć z niską frekwencją
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos