Ohio mem. O co chodzi?

Ohio to mem, który podbił TikToka. O co w nim chodzi?

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,09.01.2023 08:00

Jeden z 50 stanów USA zyskał wyjątkową popularność. Chodzi o liczące 11 mln mieszkańców Ohio, które stało się memem. Zapraszamy na podróż w katakumby internetu, gdzie wyjaśnimy genezę zjawiska.

Nigdy nie wiadomo, co lub kto padnie ofiarą memów. Czasami jest to piekarnia z podwarszawskiego Wołomina, czasami streamer, któremu ptak ukradł kanapkę, a kiedy indziej jest to papież, którego ulubioną pieśnią religijną była "Barka". Tym razem internetowa maszyna memizująca wybrała Amerykę Północną. Konkretnie stan Ohio.

Ohio to stan położony w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Największe miasta to Columbus, Cleveland i Cintinnati. Stan od północny graniczy z jedenastym co do wielkości jeziorem na świecie - jeziorem Erie. Wszystko to możecie przeczytać na Wikipedii lub w przewodniku turystycznym. Jeśli jednak polegalibyście na wiedzy o Ohio wyłącznie na podstawie TikToka, raczej wolelibyście uniknąć podróży do tego miejsca.

Ohio to mem. O co w nim chodzi?

Tylko w Ohio nauczycielka zamienia się w kredę i walczy z uczniami. Tylko w Ohio nie możesz normalnie zaparkować, bo zaatakuje cię potwór. Tylko w Ohio klocki do gry w Jenga zamieniają się w obdarzoną świadomością drewnianą istotę. W wesołym miasteczku działa karuzela, która przeczy prawom fizyki. W metrze grasuje szczur wielkości słonia. Koty chodzą na siłownie. Niemowlęta wyskakują z okna za chipsem.

Ohio z memów to miejsce na świecie, w którym dzieją się najbardziej absurdalne, nieprawdopodobne, niedorzeczne, przerażające zjawiska. Jeśli wydarzyło się coś, co nie mieści się w głowie, mogło to mieć miejsce tylko w Ohio - stąd wzrost popularności frazy "only in Ohio". Filmom tematycznie związanym z memem często towarzyszy utwór "Swag Like Ohio" autorstwa Lil B.

Bycie zmemizowanym stanem to nie powód to chluby. Treści na temat Ohio, których najwięcej jest na TikToku, zazwyczaj mają pejoratywny wydźwięk.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Jak powstał mem o Ohio?

Początek żartów na temat Ohio to 2016 rok. Wówczas jeden z użytkowników portalu Tumblr udostępnił zdjęcie przedstawiające wiatę autobusową. Na cyfrowym ekranie widniał napis "Ohio zostanie wyeliminowane". Wpis zyskał ponad 100 tys. polubień i został powielony w wielu innych serwisach społecznościowych.

trwa ładowanie posta...

Potem w internecie krążył mem pt. "Zaraz, to wszystko jest Ohio? Zawsze było". Mem przedstawiał dwóch astronautów, którzy krążyli w na orbicie okołoziemskiej. Jeden z nich wskazywał na Ziemię z pytaniem "Zaraz, to wszystko jest Ohio?", a drugi celował w niego z broni i odpowiadał "Zawsze było".

Do niechlubnej popularności Ohio przyczyniły się inne memy, które pośrednio dotyczą tego stanu. Znany z memów goryl Harambe żył w zoo w Cincinnati w Ohio. Drastyczne zdjęcie "Heroin Family" (ukazujące parę rodziców-narkomanów) powstało w East Liverpool w Ohio. Seryjny morderca Jeffrey Dahmer pochodził z Ohio. Rodzeństwo najbardziej kontrowersyjnych youtuberów na świecie - Logan i Jake Paul - urodziło się w Ohio.

Podsumowując - jeśli traficie na TikToku na absurdalnego newsa, sprawdźcie sekcję komentarzy. Bardzo prawdopodobne, że ktoś wspomni o Ohio.

Źródło: Know Your Meme

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 81
  • emoji ogień - liczba głosów: 219
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 55
  • emoji smutek - liczba głosów: 8
  • emoji złość - liczba głosów: 6
  • emoji kupka - liczba głosów: 25
Ktoś Tam,zgłoś
My w Polsce też mamy Ohio, nawet 2... Jedno to Bydgoszcz, a drugie to Podlasie.
Odpowiedz
6Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Żaba,zgłoś
pełno reklam? tylko w ohio
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Diax,zgłoś
XDDDD
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 4