Parlament Europejski zakazuje TikToka. To początek końca aplikacji?
Kolejna unijna instytucja zakazuje pracownikom korzystania z TikToka na urządzeniach służbowych. Po Komisji Europejskiej i Radzie Unii Europejskiej zalecenie otrzymał personel Parlamentu Europejskiego.
Pod koniec lutego Komisja Europejska i Rada Unii Europejskiej zabroniły swoim pracownikom korzystania z TikToka na urządzeniach służbowych. Powodem decyzji są rosnące obawy, że aplikacja należąca do chińskiej firmy ByteDance jest wykorzystywana przez komunistyczne władze w Pekinie do zbierania danych użytkowników. Chiny regularnie zaprzeczają doniesieniom.
Podobne
- Ban na TikToka. Komisja Europejska zakazuje chińskiej aplikacji
- Tajwan zakazuje TikToka. Póki co tylko dla wybranej grupy
- Czy Chiny szpiegują przez TikToka? USA chce zakazać TikToka urzędnikom
- TikTok z gigantyczną karą grzywny. Unia Europejska mówi dość
- Nastolatka uciekła porywaczowi. Ocalił ją gest pomocy z TikToka
Zakaz obejmuje również wszystkie urządzenia osobiste, o ile znajdują się na nich aplikacje służbowe. Personel, który nie zastosuje się do wytycznych, 15 marca straci dostęp do służbowej poczty i usługi Skype for Business. Zalecenie dotyczy 35 tys. osób.
Parlament Europejski zakazuje TikToka
Reuters informuje, że kolejną euroinstytucją, która zastosowała drastyczne środki wobec platformy, jest Parlament Europejski. Organ zakazał pracownikom korzystania z TikToka na urządzeniach służbowych, takich jak telefony komórkowe i tablety, które są zarejestrowane w aplikacji mobilnej Parlamentu Europejskiego. Ponadto instytucja zaleciła personelowi usunięcie TikToka z urządzeń osobistych.
TikTok odpiera oskarżenia
TikTok twierdzi, że działania euroinstytucji są oparte na fundamentalnych nieporozumieniach. "TikTok jest używany przez 125 mln obywateli Unii Europejskiej, a potencjalnej pozbawienie użytkowników dostępu do ich przedstawicieli jest krokiem samobójczym, zwłaszcza w naszej wspólnej walce z dezinformacją. To działanie podejmowane na podstawie obaw, a nie faktów" - stwierdził cytowany przez Reutersa rzecznik TikToka.
Coraz liczniejsze bany dla TikToka
W grudniu 2022 r. Tajwan zakazał używania TikToka na urządzeniach pracowników sektora publicznego. Pod koniec ubiegłego roku aplikacja została zakazana na urządzeniach rządowych w Stanach Zjednoczonych na poziomie stanowym i federalnym. Od marca z aplikacji nie mogą korzystać kanadyjscy urzędnicy federalni na urządzeniach służbowych. W 2020 r. Indie zablokowały TikToka na terytorium całego państwa.
Popularne
- Wege knajpa w Gdańsku serwuje "stek" z drukarki 3D. W menu mają też inne "mięsa"
- Budda oburzony zachowaniem dziecka. "To przegięcie pały"
- Nastoletnia Julia popełniła samobójstwo. Jej oprawczyni nagrała "przeprosiny"
- "Oi oi oi baka". Kontrowersyjny trend już w szkołach w Polsce
- Upadek Człowieka Lodu? Wim Hof latami skrywał tajemnicę
- Beyoncé i Jay-Z tracą obserwatorów. Ludzie wierzą w teorie spiskowe
- Oddany fandom Julii Żugaj. Na czym polega fenomen dziewczyny?
- Bracia Menendez wyjdą na wolność? Córka Erika przerywa milczenie
- Zatrzymanie P. Diddy'ego. Co łączy rapera z Justinem Bieberem?