Parlament Europejski zakazuje TikToka

Parlament Europejski zakazuje TikToka. To początek końca aplikacji?

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,01.03.2023 10:45

Kolejna unijna instytucja zakazuje pracownikom korzystania z TikToka na urządzeniach służbowych. Po Komisji Europejskiej i Radzie Unii Europejskiej zalecenie otrzymał personel Parlamentu Europejskiego.

Pod koniec lutego Komisja Europejska i Rada Unii Europejskiej zabroniły swoim pracownikom korzystania z TikToka na urządzeniach służbowych. Powodem decyzji są rosnące obawy, że aplikacja należąca do chińskiej firmy ByteDance jest wykorzystywana przez komunistyczne władze w Pekinie do zbierania danych użytkowników. Chiny regularnie zaprzeczają doniesieniom.

Zakaz obejmuje również wszystkie urządzenia osobiste, o ile znajdują się na nich aplikacje służbowe. Personel, który nie zastosuje się do wytycznych, 15 marca straci dostęp do służbowej poczty i usługi Skype for Business. Zalecenie dotyczy 35 tys. osób.

Parlament Europejski zakazuje TikToka

Reuters informuje, że kolejną euroinstytucją, która zastosowała drastyczne środki wobec platformy, jest Parlament Europejski. Organ zakazał pracownikom korzystania z TikToka na urządzeniach służbowych, takich jak telefony komórkowe i tablety, które są zarejestrowane w aplikacji mobilnej Parlamentu Europejskiego. Ponadto instytucja zaleciła personelowi usunięcie TikToka z urządzeń osobistych.

TikTok odpiera oskarżenia

TikTok twierdzi, że działania euroinstytucji są oparte na fundamentalnych nieporozumieniach. "TikTok jest używany przez 125 mln obywateli Unii Europejskiej, a potencjalnej pozbawienie użytkowników dostępu do ich przedstawicieli jest krokiem samobójczym, zwłaszcza w naszej wspólnej walce z dezinformacją. To działanie podejmowane na podstawie obaw, a nie faktów" - stwierdził cytowany przez Reutersa rzecznik TikToka.

Coraz liczniejsze bany dla TikToka

W grudniu 2022 r. Tajwan zakazał używania TikToka na urządzeniach pracowników sektora publicznego. Pod koniec ubiegłego roku aplikacja została zakazana na urządzeniach rządowych w Stanach Zjednoczonych na poziomie stanowym i federalnym. Od marca z aplikacji nie mogą korzystać kanadyjscy urzędnicy federalni na urządzeniach służbowych. W 2020 r. Indie zablokowały TikToka na terytorium całego państwa.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
True,zgłoś
TikTok to chłam, bo są tam same śmieci... Rzeczywiscie, nie jest do niczego potrzebny - wystarczaja inne social media (ktore z kolei bezpodstawnie potrafią blokowac konta lub komentarze a nawet je usuwac....) czekamy wiec na nową alternatywe. Ale nie od Meta czy Google, etc...
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się