dzień kobiet
Tak, będę obchodzić Dzień Kobiet. Oto dowody na to, że wciąż jest potrzebny
Co zrobić dla siebie w Dzień Kobiet?

Co zrobić dla siebie na Dzień Kobiet? 6 darmowych pomysłów

Źródło zdjęć: © Canva
Anna RusakAnna Rusak,07.03.2023 14:30

Dzień Kobiet to idealny moment, by zrobić coś dla siebie. Tutaj znajdziecie 6 pomysłów na prezenty i aktywności, którymi możecie same siebie obdarować. Do tego większość z nich jest darmowa!

O tym, że Dzień Kobiet to dość komercyjne święto, które zachęca do kupowania paniom kwiatów i książek o szydełkowaniu, pisaliśmy w zeszłym roku. W tym roku radziliśmy, by 8 marca szczególnie okazać wsparcie młodym kobietom i rozmawiać o tym, co jest dla nich ważne np. o feminatywach.

Teraz przychodzimy z listą 6. pomysłów, dzięki którym w Dzień Kobiet będziecie mogły zrobić dla siebie coś miłego. Co więcej, większość z nich będzie darmowa. Przypominam też, że nie musicie czekać na kwiaty. Tak jak Miley Cyrus śpiewa we "Flowers" - możecie kupić je sobie same.

W Dzień Kobiet zrób sobie badania

Dla niektórych to pewnie nuda, wiem, ale to jedna z najważniejszych spraw. Wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć, ale z motywacją do pójścia do lekarza może być ciężko. Często pomaga w tym wybranie jednego, konkretnego dnia w roku i wydaje mi się, że pod tym względem Dzień Kobiet może być strzałem w dziesiątkę.

Jakie badania warto wykonać? Przede wszystkim co najmniej raz w roku warto zrobić sobie podstawowe badania krwi, pójść do ginekologa, zrobić cytologię i zbadać piersi. Może Dzień Kobiet to też dobry moment, żeby sprawdzić, czy macie AIDS lub przebadać swoje pieprzyki (tak na wszelki wypadek).

Warto też zbadać poziom witaminy D3 i B12, a do tego odwiedzić dentystę! Wiem, że to dość długa lista, ale nie musicie przecież wszystkiego robić w Dzień Kobiet. Wystarczy, że tego dnia chociaż zapiszecie się na te wszystkie badania.

trwa ładowanie posta...

W Dzień Kobiet zatroszcz się o swoje zdrowie psychiczne

Jak w książce "Jak płakać w miejscach publicznych" pisze Emilia Dłużewska: "Jeśli zastanawiacie się, czy nie powinniście iść do psychiatry, to prawdopodobnie powinniście". Dzień Kobiet to też świetna okazja do tego, by zmotywować się w kwestii zadbania o zdrowie psychiczne.

Jeśli więc od dawna czujecie, że potrzebujecie pomocy, to może 8 marca ostatecznie po nią sięgnięcie? Tak jak w przypadku badań, to nie musi być jakiś wielki krok. Przypominamy też o miejscach, w których możecie liczyć na darmową pomoc psychologiczną!

trwa ładowanie posta...

W Dzień Kobiet postaw na domowe SPA

Najbanalniejszy pomysł, ale w Dzień Kobiet warto postawić na trochę przyjemności. I tak, da się zrobić domowe SPA małym kosztem lub całkiem za darmo. W tej drugiej opcji szczególnie pomocne mogą być filmiki na YouTube, dzięki którym dowiecie się, jak zrobić sobie masaż twarzy.

Jeśli chodzi o te bardziej budżetowe sprawy, to możecie wybrać się na Malediwy, nie wychodząc z domu. Serio, nie żartuję. Szczegółów szukajcie na Instagramie "PiggyPeg". Bardzo polecam też zajrzeć i dołączyć w Dzień Kobiet do ich akcji "Ciałodbanie".

trwa ładowanie posta...

W Dzień Kobiet zadbaj o swoje ciało

Jak już mówimy o dbaniu o siebie, to nie możemy zapomnieć o ruchu. Jasne, pewnie fajniej byłoby w Dzień Kobiet po prostu leżeć w łóżku i oglądać jakiś film na Netfliksie, ale nie oszukujmy się - taka rutyna nie służy naszemu zdrowiu.

Tak jak poprzednio, nie mówię tu o jakiejś rewolucji i wykupowaniu pakietu na siłowni na miesiąc. Raczej zachęcam, by w Dzień Kobiet spróbować czegoś nowego. Może spodoba wam się joga? Albo poruszacie się, tańcząc do ulubionych utworów? Nawet nie trzeba wychodzić z domu, wystarczy odpalić 20-minutowy filmik na YouTube.

LIFTING w 5 MINUT 😲 Masaż Twarzy Liftingujący * Kobido

W Dzień Kobiet doceń siebie

Dzień Kobiet to idealny moment, by docenić siebie i na chwilę się zatrzymać. Może tego dnia napiszecie list do samych siebie z przyszłości i przeczytacie go za rok? Może wypiszecie na kartce albo w telefonie, za co jesteście sobie wdzięczne, lub co lubicie w byciu kobietą?

Jeśli nie macie jednak ochoty na takie aktywności, to polecam po prostu spędzić tak co najmniej pół godzinny w samotności. Puśćcie sobie coś miłego, zróbcie herbatę albo kawę i docencie w tej drobnej chwili to, że jesteście. Brzmi kiczowato, ale przysięgam, że każdy czasem tego potrzebuje!

W Dzień Kobiet wesprzyj inne kobiety

Okej, to może nie jest do końca darmowy pomysł na prezent na Dzień Kobiet, ale wydaje mi się dość ważny. Jeśli w Dzień Kobiet chcielibyście zrobić coś wyjątkowego, to najlepszą opcją będzie wsparcie kobiet w trudnej sytuacji lub organizacji, które im pomagają.

Możecie postawić na wsparcie akcji Różowa Skrzyneczka i pomóc dziewczynom zmagającym się z ubóstwem menstruacyjnym. Jeśli bliski jest wam temat aborcji, możecie wesprzeć organizacje, które zajmują się tą kwestią. Warto tego dnia pamiętać również o transpłciowych kobietach i pomóc organizacjom, które wspierają je chociażby w procesie korekty płci.

Jest też opcja darmowa, która w ogóle nie wymaga funduszy. W Dzień Kobiet zróbcie prezent sobie i innym kobietom, stając się wolontariuszką. Może jest jakaś organizacją lub fundacja, która jest wam wyjątkowo bliska? Mogę się założyć, że chętnie skorzysta z waszej pomocy.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
W Dzień Kobiet nie chcemy kwiatów. Chcemy wsparcia i rozmowy