facebook
Instagram ma zapłacić 405 mln euro grzywny za naruszenie praw dzieci
opłaty za facebooka i instagrama

Będziemy płacić za Facebooka i Instagrama? Wyciekła wewnętrzna notatka

Źródło zdjęć: © Instagram, canva, twitter
Anna RusakAnna Rusak,02.09.2022 17:00

Meta chce, żebyśmy płacili. Twórcy Instagrama i Facebooka rozważają wprowadzenie opłat za korzystanie z aplikacji. Wszystko przez Appla i TikToka.

Gdy Elon Musk próbował przejąć Twittera, pojawiły się informacje, że platforma będzie teraz żądała opłat od niektórych użytkowników aplikacji. Podobną inicjatywę planuje Facebook i Instagram.

Portal "The Verge" dotarł do notatki Meta, która miałaby świadczyć o tym, że firma pracuje nad wprowadzeniem opłat dla użytkowników. Doniesienia zdaje się potwierdzać wiceprezes firmy. Czy to oznacza, że będziemy musieli płacić za Facebooka i Instagrama?

Meta planuje wprowadzić opłaty za Facebooka i Instagrama

Informacja, do której dotarło "The Verge", mówi o planowanych zmianach w produktach Meta. W wewnętrznej notatce wysłanej do pracowników pojawiła się informacja, że firma chce wprowadzić "płatne funkcje" dla użytkowników Instagrama, Facebooka oraz WhatsApp.

John Hegeman, który jest wiceprezesem Meta, zdaje się to potwierdzać. Mężczyzna powiedział "The Verge", że według niego w produktach firmy są funkcje i doświadczenia, za które ludzie byliby chętni zapłacić, a w perspektywie najbliższych pięciu lat mogłyby stać się częścią "poważnej zmiany".

- Myślę, że widzimy [w Meta] możliwości tworzenia nowych rodzajów produktów, funkcji i doświadczeń, za które ludzie byliby gotowi zapłacić i którymi byliby podekscytowani – powiedział portalowi Hegeman.

trwa ładowanie posta...

Opłaty na Facebooku przez nową funkcję Appla?

Na tę decyzję najprawdopodobniej wpływa pierwszy w historii Facebooka roczny spadek przychodów, który - według przewidywań - może tylko wzrosnąć. Meta traci użytkowników między innymi przez popularność TikToka.

Firma wini też nową funkcję Appla na iPhone’ach, która pozwala użytkownikom na zdecydowanie, czy chcą, żeby aplikacje śledziła i gromadziła ich dane. Jak podaje "Dailymail", ta funkcja miała zabrać Mecie mniej więcej 10 mln dolarów z przychodu z reklam w zeszłym roku.

trwa ładowanie posta...

Będziemy płacić za Instagrama i Facebooka?

Nie wiadomo jeszcze, jakie funkcje platform miałyby zostać objęte opłatami. Biorąc jednak pod uwagę, że użytkownicy już teraz nie są zachwyceni funkcjonowaniem np. Instagrama, raczej niewielu będzie zainteresowanych wnoszeniem dodatkowych opłat za używanie aplikacji.

Pozostaje nam więc czekać na dalszy rozwój sytuacji i jasne informacje od zarządzających Metą. Nie da się jednak ukryć, że Facebook w ostatnim czasie zmaga się z dość sporymi problemami, ale rozwiązania, które proponuje, nie cieszą się zbytnią popularnością wśród użytkowników.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Tulix,zgłoś
Będzie trzeba stworzyć nowego facebooka
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Komentarze (1)
arrow
Młodzież ze Starachowic wyjaśniła Krzysztofa Gonciarza. Czapki z głów!