Ograniczenia dla dzieci na Facebooku i Instagramie

Instagram i Facebook nie dla dzieci? Będą duże ograniczenia

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
12.01.2024 16:30

Meta informuje o kolejnych ograniczeniach na Facebooku i Instagramie. Wszystko dla dobra dzieci.

Media społecznościowe mogą negatywnie wpływać na dziecimłodzież. Nadmierne i nieodpowiednie korzystanie z platform internetowych może prowadzić do izolacji społecznej czy niezdrowego porównywania się z innymi. Nastolatkowie są również narażeni na wulgarneniedostosowane treści do ich wieku. To wszystko może wpływać na zdrowie emocjonalne i społeczne dzieci i młodzieży, dlatego ogromnie ważne jest monitorowanie ich czasu online oraz edukacja na temat bezpiecznego korzystania z internetu.

Meta dba o dzieci czy dobry PR?

Raz na jakiś czas w aplikacjach społecznościowych należących do Mety wprowadzane są nowe zabezpieczenia. Zazwyczaj ma to związek z aferami oraz wpadkami z udziałem firmy. Tym razem padło na bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników Instagrama i Facebooka. Firma Meta poinformowała, że wprowadzi działania mające na celu ochronę młodzieży przed nieodpowiednimi treściami.

trwa ładowanie posta...

Meta w oficjalnym komunikacie poinformowała, że "zgodnie z wytycznymi ekspertów zaczniemy ukrywać więcej treści przed nastolatkami na Instagramie i Facebooku". Algorytm już nie będzie podsuwać najmłodszym materiałów związanych z samobójstwem, samookaleczaniami i zaburzeniami odżywiania. Gdyby jednak dzieci szukały wiadomości na ten temat, to zostaną przekierowani do zasobów ekspertów.

Ograniczenia dla dzieci na Facebooku i Instagramie
Ograniczenia dla dzieci na Facebooku i Instagramie (Canva)

Dodatkowo Meta będzie automatycznie umieszczać wszystkich nastolatków "w najbardziej restrykcyjnych ustawieniach kontroli treści na Instagramie i Facebooku oraz ograniczy wyszukiwanie haseł na Instagramie". Od teraz młodzież nie będzie miała tak łatwego dostępu do nieodpowiednich treści. Na koniec właściciel firmy wspomina o regularnym aktualizowaniu ustawień prywatności. Ta funkcja ma również zostać zoptymalizowana. O konieczności wgrania nowej wersji oprogramowania nastolatkom przypomni powiadomienie z aplikacji.

Źródło: Meta

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0