make instagram instagram again

Insta TikTok? O co chodzi z akcją "Make Instagram Instagram again"? Rzecznik Meta odpowiada

Źródło zdjęć: © Instagram, illumitati
Anna RusakAnna Rusak,29.07.2022 17:30

Instagram coraz bardziej przypomina TikToka, co średnio podoba się niektórym użytkownikom aplikacji. Narzekają na reelsy i słabe zasięgi, marzą o "powrocie do korzeni". Akcję "Make Instagram Instagram again" popiera Kylie Jenner. W końcu na zmiany odpowiada też rzecznik Meta.

Jeśli jeszcze/wciąż jesteście na Instagramie, to pewnie wiecie, że nadążenie za algorytmem i zasięgami jest teraz trudniejsze niż kiedykolwiek. Odkąd na platformie pojawiły się reelsy, jest tylko gorzej. Coraz więcej osób narzeka na działanie platformy.

Przeszkadza im głównie to, że apka próbuje być jak TikTok. W związku z tym powstała petycja "Make Instagram Great Again", którą udostępniła nawet Kylie Jenner. Czy Instagram wróci do korzeni?

Instagram jak TikTok

Nie da się ukryć, że na Instagramie doszło ostatnio do paru znaczących zmian. Nie chodzi tylko o wygląd aplikacji, ale i  funkcjonalność. W apce pojawiła się możliwość tworzenia rolek, która oczywiście nawiązuje do TikToka. Pewnie dlatego, że jest bardziej popularny i zetki wolą go nawet od Googla.

Nie powinny nas one jednak zbytnio dziwić. Mark Zuckerberg już od dawna mówi o zmianach, które zajdą na Instagramie. Miały one wpłynąć i na algorytmy, i na naszą główną tablicę. Z czasem miało się na niej wyświetlać coraz więcej krótkich filmów.

trwa ładowanie posta...

"Make Instagram Instagram Again" - o co chodzi?

Problem polega na tym, że te zmiany niezbyt spodobały się twórcom i użytkownikom Insta. Wielu z nich narzeka, że ich posty - jeśli nie tworzą rolek - nie docierają do odbiorców w takim stopniu, jak kiedyś. Nawet ci, którym tworzenie reelsów odpowiada, narzekają na użyteczność Instagrama.

W związku z tym na profilu wpływowej fotografki Tati Bruening pojawiła się petycja związana z akcją "Make Instagram Instagram again". W  oświadczeniu wzywa Instagram do powrotu do korzeni . Chce, żeby apka znowu była miejscem, w którym możemy po prostu oglądać sobie zdjęcia.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Czy akcja "Make Instagram Instagram again" ma sens?

Post z petycją lubi już ponad milion użytkowników, a na swoich social mediach informacje o niej udostępniła m.in. Kylie Jenner. Warto tu jednak zaznaczyć, że intencje celebrytki nie muszą być do końca "czyste". W końcu co, jak co, ale wyretuszowane celebrytki przez autentycznych twórców na TikToku i reelsach na Insta tracą najwięcej.

Nie można też zapominać, że Instagram już raz wprowadził podobnie drastyczne zmiany. Wiem, że większość przywykła już pewnie do stories, ale przypominam, że Instagram zgrabnie "pożyczył" je sobie od Snapchata. Tak samo jest z TikTokiem i pewnie do tego też ostatecznie się przyzwyczaimy.

trwa ładowanie posta...

Rzecznik Meta odpowiada na akcję "Make Instagram Instagram Again"

Do akcji w końcu odniósł się również rzecznik Meta. W rozmowie z BuzzFeedem przyznał, że Instagram zamierza wysłuchać próśb użytkowników i na jakiś czas wstrzyma się z testowaniem nowych funkcji, które na pełnym ekranie wyświetlają filmy i zdjęcia.

Zdajemy sobie sprawę, że zmiany w aplikacji mogą wymagać korekty. Chociaż uważamy, że Instagram musi ewoluować wraz ze zmianami dokonującymi się na świecie, chcemy poświęcić jeszcze trochę czasu, aby upewnić się, że wprowadzamy te zmiany dobrze.

- BuzzFeed
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródło: BuzzFeed

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1